Home / Co nowego / Filmy kręcone w Barcelonie – Vicky Cristina Barcelona i Smak Życia
Vicky Cristina Barcelona

Filmy kręcone w Barcelonie – Vicky Cristina Barcelona i Smak Życia

Filmy kręcone w Barcelonie, część II:

Vicky Cristina Barcelona

(Woody Allen, 2008)

Lekki, romantyczny film, który pokazuje nierzeczywistą Barcelonę. Dlaczego? Ogromne, przestrzenne domy, takie jak ten, w którym mieszkał artysta Juan Antonio (Javier Bardem) są nieznane większości barcelończyków. Tak jak i mało który artysta jeździ klasyczną Alfą Romeo i ma do swojej dyspozycji prywatny samolot. A już na pewno pożądliwy, uwodzicielski charakter Juana nie pasuje do typowego Katalończyka. Jednak niewątpliwie w filmie widzimy wspaniałe ujęcia Barcelony i jej głównych atrakcji. Woody Allen uchwycił magię, ale to właśnie miasto uwodzi widza.

Zacznijmy naszą kolejną wycieczkę!

Sagrada Familia: To właśnie miejsce zwiedzają Vicky i Cristina w pierwszych scenach filmu. Widzimy jak robią zdjęcia fasadzie i wewnątrz budowli. La Sagrada Familia jest uznawana za arcydzieło modernistycznego architekta Antoniego Gaudiego. Ujęcia katedry możemy zaobserwowac przez cały film.

Hospital Sant Pau

Szpital Sant Pau (zdjęcie: jorapa cc)

Dziesięc minut spacerem od Sagrady Familii znajduje się kolejny modernistyczny kompleks: Szpital Sant Pau. W filmie, Vicky chodzi tu na lekcje hiszpańskiego. Scena ta została nakręcona przed wejściem i w głównym holu budynku, jednak w rzeczywistości nie odbywają się tu żadne zajęcia. Szpital jest ważnym zabytkiem Barcelony, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Parc Güell

Parc Güell (zdjęcia: iShot71 cc)

W filmie Vicky Cristina Barcelona, główna scena jest nakręcona przed słynną rzeźbą El Drac w Parku Guell. Vicky i Juan Antonio spotykają się tam po powrocie z Oviedo i rozmawiają o tym, co się tam wydarzyło.

Passeig de Grácia

Passeig de Gracia (photo credit: FeistyTortilla cc)

Na początku Passeig de Gracia znajduje się dom Fuster. La Casa Fuster jest modernistycznym dziełem Domènech z 2004 roku, w którym mieści się luksusowy, 5-gwiazdkowy hotel. W filmie Vicky spotyka tu Judy siedzącą na jednym z czerwonych krzeseł Café Vienés. Kawiarnia ta jst znana ze swoich czwartkowych sesji jazzowych, w których sam Woody Allen uczestniczył nie raz.

Przechadzając się Passeig de Gracia dotrzemy do Casa Mila, zwanego też La Pedrera. Jest to kolejny modernistyczny budynek projektu Antoniego Gaudiego.

Barri Gótic

Dzielnica Gotycka (zdjęcie: bigglesmith cc)

Jednym z najważniejszych momentów na początku filmu jest scena, w której Juan poznaje główne bohaterki. Scena ta została nakręcona w restauracji Els Quatre Gats, znanej też jako 4Gats. Restauracja została otwarta w 1897 i od tamtej pory odwiedzana była przez wybitnych twórców, takich jak Pablo Picasso, Ruben Dario, Antonio Gaudi i Ricard Opisso.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Smak Życia

(Cedric Klapisch, 2002)

Ten film przedstawia życie paryżanina Xaviera, który przyjeżdża na wymianę studencką do Barcelony, gdzie dzieli mieszkanie z sześcioma innymi studentami, tworząc chaotyczną mieszankę narodowości. Xavier odwiedza Barcelonę z zamiarem nauczenia się języka hiszpańskiego, jednak miasto oferuje mu znacznie więcej, niż tylko to. Barcelona, miasto bogate w sztukę i pełne historii, przyjmuje co roku około 7 milionów turystów i jest jednym z najczęściej wybieranych miast przez zagranicznych studentów. Xavier odkrywa to wielkie miasto z licznymi miejscami do odwiedzenia i ludźmi do poznania. Jest to doświadczenie, które zmienia jego życie.

Barceloneta Beach Party

Studencka impreza na Barcelonecie (photo credit: Thomas Rousing Photography cc)

W tym filie zobaczymy budynki, zabytki i place obecnej Barcelony. W czasie wycieczki, którą można by nazwać “najbardziej współczesna Barcelona“, zwiedzimy sześć najbardziej żywych miejsc w mieście. Wycieczkę zaczynamy na zatłoczonym Plaça Catalunya, a kończymy na plaży Barcelonecie. Ponadto w filmie ujrzymy wiele godnych polecenia miejsc, aby coś zjeść i wypić drinka rozkoszując się wyjątkową atmosferą miasta.

Zaczynając objazd polecamy rozpoczęcie go od wizyty na Plaça Catalunya. Stąd dotrzemy do La Rambli, poznamy Raval i Dzielnicę Gotycką aż do wysokości Plaça Reial. Następnie udamy się w dół Rambli, w stronę morza, od Pomnika Kolumba do dawnej wioski rybackiej Barceloneta, by poopalać się i zjeść w jednej z wyśmienitych restauracji, które się tam znajdują.

 

Zdjęcia: Bill Strain cc

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

co-nowego zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top