Home / Co nowego / O czym dziewczyna musi pamiętać podróżując samotnie do Barcelony
origin_54611082 copia

O czym dziewczyna musi pamiętać podróżując samotnie do Barcelony

Nie jestem profesjonalną podróżniczką, jednak podróżuję dużo i w wielu przypadkach zupełnie sama. Mogę śmiało powiedzieć, że wiele z tych samotnych wypraw było tymi najciekawszymi. Podróżowanie samemu po Barcelonie jest wyzwaniem dla naszych obaw i lęków, umożliwia nam znalezienie przyjaciół z różnych zakątków świata oraz daje nam całkowitą swobodę – sami decydujemy gdzie i kiedy się wybierzemy.

Zaczęłam podróżowanie przez Europę, gdy miałam 18 lat i od tamtej pory odwiedziłam wiele miejsc. Do tej pory nie napotkałam żadnych trudności, wszystko ułatwiają przyjaźni ludzie, przyzwyczajeni już do turystów, których napotykam na swojej drodze.

Jeżeli obawiasz się podróżowania samotnie lub po prostu jako kobieta… ten artykuł jest dla ciebie!

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Chciałabym się podzielić z tobą “złotymi” zasadami, które pozwolą ci cieszyć się podróżą i uniknąc nieprzyjemnych sytuacji.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

  • Używaj zdrowego rozsądku (nie idź nigdzie z nieznajomymi, nie pij za dużo na imprezie, nie chodź sama w nocy itp.)

  • Wystrzegaj się niepotrzebnej uwagi mężczyzn: uważaj na to, jak się ubierasz, nie patrz mężczyznom prosto w oczy, szczególnie w krajach południowych i nigdy nie reaguj na zaczepki. Wiele kobiet stosuje prostą  sztuczkę – zakładają na palec pierścionek i udają, że są mężatkami, by czuć się pewniej.

  • Czasem pomaga mówienie natarczywym ludziom, że podróżujesz z chłopakiem czy mężem i właśnie czekasz na niego.

  • Bądź pewna siebie. Ludzie oceniają cię po mowie twojego ciała. Możesz okazać pewność siebie przez trzymanie głowy wysoko uniesionej, stanie prosto i patrzenie ludziom w oczy. Możesz także udawać, że znasz już tę okolicę.

  • Bądź czujna i obserwuj, co dzieje się wokół ciebie. Często turyści są łatwym celem dla kieszonkowców. Jeśli znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji, po prostu odejdź, zrób hałas lub wołaj o pomoc. Coś, o czym wiele dziewczyn zapomina:  w kawiarniach czy barach nie spuszczaj z oczu swojego napoju i jedzenia.

  • Słuchaj historii i doświadczeń innych ludzi. To pomoże ci uniknąć błędów. W miarę możliwości wypytuj lokalnych mieszkańców, które miejsca warto odwiedzić, a których należy unikać i bądź gotowa na zmianę planów, jeżeli usłyszysz od paru osób, że dane miejsce nie jest bezpieczne.

  • Jeśli nie chcesz od razu rzucać się w oczy jako samotny podróżnik, trzymaj się blisko większych grup. Na przykład w metrze usiądź przy grupie przyjaciół czy rodzinie, może nawet uda ci się poznać nowych ludzi!

  • Korzystaj tylko z oficjalnych miejskich taksówek.

large_10840215293 copia

Pilnowanie pieniędzy i rzeczy wartościowych

Przed podróżą zrób kopie wszystkich swoich dokumentów, które są ci potrzebne, takich jak paszport, visa, ubezpieczenie itp. Nie noś przy sobie dużo gotówki i uważaj na swoją kartę kredytową, jako że coraz częściej są one kopiowane. Pamiętaj, żeby uważnie pilnować swojego portfela, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Lepiej podzielić pieniądze, które masz ze sobą na części i schować je w różnych miejscach. Warto też zaopatrzyć się w walizkę z kłódką na kod lub kluczyk.

Rozważnie zapakuj swój bagaż i pamiętaj o różnicach kulturowych

Pomyśl, jakie ubrania powinnaś wziąć i uważnie się spakuj. To samo dotyczy drogiej biżuterii. Staraj się wyglądać, jak lokalny mieszkanie, jako że turyści są znacznej częściej okradani.

W czasie podróży mogą ci się przytrafić różne niespodziewane rzeczy i sama możesz być zaskoczona, z jaką łatwością sobie z nimi poradzisz! Na sam koniec chciałabym dodać, że jeżeli będziesz uważać na swoje bezpieczeństwo i przestudiujesz kulturę kraju, do którego się wybierasz, wtedy będziesz w stanie cieszyć się swoją wyprawą, nie przejmować się problemami i w pełni wykorzystać swoje wakacje!

Napisała Anastasia Savkina

zdjęcia: Toni Blay przez photopin cc

zdjęcia: jcmejia_acera przez photopin cc

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

co-nowego other-information-pl ludzie-w-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top