Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Główne place i ulice w Barcelonie
main-squares-streets

Główne place i ulice w Barcelonie

Plaza Catalunya to serce Barcelony, a słynna na cały świat Rambla jest jedną z arterii tego placu. Las Ramblas zaczyna się na  Plaza Portal de la Pau, obok pomnika Colón (statuy Krzysztofa Kolumba, mającej 164 stopy wysokości). Otoczona drzewami Las Ramblas prowadzi lekko pod górę w stronę Plaza Catalunya. Wzdłuż tej trasy, znajdziesz księgarnie, sklepy z kwiatami i zwierzętami, ławki, kawiarnie, restauracje i słynnych artystów ulicznych.

Port Olympic Street

Mniej więcej w jednej czwartej drogi przez  Las Ramblas od pomnika Colón, po prawej stronie znajduje się Plaza Reial, jedno z najspokojniejszych i najprzyjemniejszych miejsc w Barcelonie. Świetne miejsce, aby uciec na chwilę od zgiełku Las Ramblas. Jeżeli odwiedzisz to miejsce w niedzielny poranek zobaczysz targ kolekcjonerów znaczków i monet, a w piątkowe wieczory wszystkie bary na placu wypełnią się ludźmi.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Będąc na końcu Las Ramblas przy Pomniku Colón  możesz się chwilę przespacerować wzdłuż Paseo del Moll de la Fusta, przybrzeżnym deptakiem wokół portu, który powstał w 1990 roku. Podziwiaj wielkie jachty i zatrzymaj się na kilka drinków w jednej z dobrych restauracji lub barów, które otaczają port. Pamiętaj, że ceny w tym miejscu są z reguły nieco wyższe!

Dalej w dół w stronę wybrzeża (na wschód od Moll de La Fusta) znajduje się stare miasteczko portowe Barceloneta, którego początki datuje się na XVIII wiek. Plaża Barceloneta jest zawsze pełna ludzi, a restauracje usytuowane przy niej znane są z wyśmienitych owoców morza.

Dzielnica Gotycka mieści się na wschód od Las Ramblas. Znajdziesz tutaj wiele przykładów najstarszej architektury w mieście. Dzielnica Gotycka jest mieszanką osobliwych, wąskich uliczek pełnych ciekawych sklepów, barów i restauracji. Przechadzając się uroczymi uliczkami możesz spędzić fantastyczny dzień.

Na północ od Plaza Catalunya, położonego na szczycie  Las Ramblas, znajduje się dzielnica Eixample. Kontrastuje ona z uliczkami z Dzielnicy Gotyckiej i jest pełna szerokich ulic i bulwarów. W dzielnicy tej znajdują się dwie główne ulice prowadzące na peryferia Barcelony Avinguda Diagonal oraz Gran Via de les Corts Catalanes. Casa Terrades, lepiej znana jako Casa de les Punxes, jest położona na rogu Av Diagonal i Rossello. Casa de les Punxes została zbudowana w średniowiecznym stylu w latach 1903-5 przez architekta Josep’a Puig i Cadafach, który wykorzystał styl nordic gothic i hiszpańskie materiały, aby zbudować budynek i zachować tradycyjny kataloński styl.

Montjuïc, jest jednym ze wzgórz w Barcelonie, rozpoczyna się na Plaza de Espanya – okrągłym placu naprzeciwko Fira de Barcelona. W tym komercyjnym rejonie Barcelony znajduje się słynna fontanna, bardzo popularna atrakcja turystyczna ze spektakularnym wodno-świetlnym show. Montjuic był głównym miejscem Olimpiady w  1992 roku, a teraz jest jednym z najważniejszych centrów konferencyjnych w Europie. Inną znaną górą w Barcelonie jest Tibidabo, które znajduje się na północny-zachód od miasta. Tibidabo ma niesamowite widoki na całe miasto i morze Śródziemne. Znajduje się tu tez najstarszy park rozrywki w Barcelonie.

Główne bulwary Barcelony to Avinguda Diagonal, Paseo de Colon, i słynny, piękny pasaż handlowy Passeig de Gracia (gdzie znajdziesz także jedno z najbardziej inspirujących dzieł Gaudiego, La Pedrera).

Noclegi w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie miasto wszystko-o-barcelonie wycieczki

Noclegi Barcelona


Scroll To Top