Home / Kultura / Atrakcje w Barcelonie
Sagrada Familia

Atrakcje w Barcelonie

Barcelona oferuje wiele atrakcji, aby zaspokoić potrzeby każdego. Zapewnia idealne połączenie sztuki, rozrywki oraz rekreacji. W mieście znajduje się wiele galerii i muzeów, a także parki, plaże, góry, akwaria, arcydzieła architektoniczne oraz mają miejsce liczne festiwale stanowiące główne atrakcje w Barcelonie.

Sagrada Familia

Swoją sławę Barcelona zawdzięcza przede wszystkim innowacyjnym pracom Antoniego Gaudiego. Sagrada Familia – numer jeden wśród wszystkich atrakcji w mieście – powstała w 1882 roku, ale aż do dzisiaj nie została dokończona. To, co wyróżnia tę katedrę wśród innych kościołów, to geometryczne szczegóły, takie jak figury znajdujące się na szczytach wież. Unikatowy styl Gaudiego i wykorzystanie organicznych kształtów sprawiły, że Sagrada Familia to architektoniczny cud. Inne prace Gaudiego to Parc GüellCasa Mila i Casa Batlló.

Znajdź swój nocleg już teraz!

La Rambla

To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Barcelonie. To obszar jedynie dla pieszych w centrum miasta. Rozpoczyna się blisko Plaza Catalunya i kończy przy pomniku Krzysztofa Kolumba, w pobliżu portu. Wzdłuż ulicy znajdują się kawiarnie i restauracje, sklepy z kwiatami i pamiątkami oraz uliczne pokazy. Właśnie z występów na ulicach La Rambla jest znana. Można je znaleźć wszędzie o każdej porze roku, podążając w dół ścieżką. To interesujący punkt, ponieważ zawsze coś się tam dzieje. Na La Rambla znajduje się mozaika Joana Miró. Warto również odwiedzić La Boqueria – ogromny rynek ze świeżą żywnością. Znajdują się tam owoce, mięso, a także ser, jajka, owoce morza, a to wszystko wśród restauracji serwujących świeżo przygotowaną żywność. Tuż przy La Rambla jest Plaza Reial – skwer, gdzie można coś zjeść lub wypić.

Camp Nou

Nawet jeżeli nie jesteś fanem sportu, musisz wziąć udział w meczu FC Barcelona na Camp Nou. Znajduje się tam prawie 100 tys. miejsc i jest to jedenasty największy stadion piłkarski na świecie. To niesamowite miejsce do obejrzenia meczu, z powodu emocji i energii, które wypełniają stadion. Już opuszczając stację metra można dostrzec zagorzałych fanów Barcy. Jeżeli w trakcie pobytu w Barcelonie, nie jest możliwe pójście na mecz, warto wybrać się na wycieczkę na stadion. W przypadku trudności ze znalezieniem biletów, proszę skontaktować się z Barcelona-Home w celu uzyskania informacji na ten temat.

Camp Nou

Montjuïc

Poble Espanyol to muzeum, które stało się małą wersją Hiszpanii. Znajduje się tam miasto obejmujące architektoniczny styl i kulturę różnych miejsc Hiszpanii. Muzeum zajmuje ponad 40 tys. metrów kwadratowych, które zawierają liczne sklepy, restauracje, bary i nocne kluby mieszczące się na placach i ulicach. Udając się w dół wzgórza, Poble Espanol oferuje wspaniały widok panoramy Barcelony. W obrębie Plaza Espanya Montjuïc mieści się Magiczna Fontanna Barcelony z jej spektakularnym pokazem wody, świateł i muzyki.

Wycieczki

Zwiedzanie Barcelony możliwe jest na różne sposoby – autobusem, rowerem czy pieszo. Takie wycieczki przedstawiają historię miasta i stanowią jego główną atrakcję. Zaleca się wycieczkę autobusem, ponieważ podczas niej można zobaczyć wiele z najważniejszych miejsc w ciągu jednego dnia. Znajduje się tam również kolejka linowa, która kursuje z portu w Barcelonie w kierunku Montjuïc. Zapewnia to fantastyczny widok miasta z góry.

Święta i wydarzenia

Kultury hiszpańska i katalońska mogą być charakteryzowane na podstawie ich imprez, festiwali i świąt. W ciągu całego roku obchodzi się tam wiele różnych świąt z muzyką, fajerwerkami i tańcami. Warto skorzystać z okazji i wziąć udział w którymś z festiwali odbywających się w mieście. Barcelona oferuje mnóstwo atrakcji.

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top