Tiger Barcelona Zoo

ZOO

ZOO w Barcelonie umiejscowione jest w zielonym sercu historycznego centrum miasta w parku Cytadeli. Wybrano tę lokalizację ze względu na pozostałe tam po Wielkiej Wystawie Światowej puste budynki. ZOO odtwarza naturalne siedliska gatunków zwierząt żyjących w nim. Zostało ono otwarte w dzień festiwalu La Merce.

ZOO stanowi świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną, odkąd oferuje jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich bowiem przygotowano zabawy edukacyjne. Zorganizowane przyjęcia urodzinowe, podczas których delfiny składają życzenia solenizantowi, zawierające element edukacyjny, wprowadzające dzieci w tajniki zwierząt i ich historii. ,,Soboty z przygodą” czy też dedykowane całym rodzinom ,,Niedziele z przygodą” są także bardzo popularne.

Znajdź swój nocleg już teraz!

W ZOO mieszka ponad 4000 zwierząt należących do ponad 400 gatunków, potomków tropikalnych ptaków, gadów, delfinów, goryli-albinosów i kotów. Miejsce to sprzyja spędzaniu czasu z całą rodziną, ponieważ na jego terenie znajduje się wiele restauracji, obszarów piknikowych, barów, a także elementów zaczerpniętych z wesołego miasteczka – tor z kolejką, elektryczne samochody i kucyki.

Jedną z większych atrakcji ZOO są delfiny, więc nie przegap ich pokazu, który odbywa się codziennie o 11:30, 13:30 i 16:30.

ZOO w Barcelonie dysponuje największym zbiorem zwierząt w Europie, a w latach 1966 do 2003 słynęło z goryli-albinosów. Zwiedzając ZOO, dzieci w niebanalny sposób zgłębiają tajniki świata zwierząt.

Jeżeli akurat przebywasz w Barcelonie, wykorzystaj tę szansę i zabierz swoje dzieci do ZOO. Bilety można zakupić on-line.

Każde zwierzę w ZOO mieszka w swoim własnym, wydzielonym miejscu – w warunkach, dzięki którym może się poczuć jak w domu. Te naturalne uroki można podziwiać, odwiedzając ZOO.

Jednym z najznakomitszych miejsc, które stanowi dom dla kóz, świń, owiec, koni, osłów, kucyków i wielu innych stworzeń, jest Farma ESLA, znana także jako ZOO dla dzieci. Tam przebywają one w towarzystwie zwierząt gospodarczych i uczą się je rozróżniać. Mogą zabrać na spacer kucyka, pogłaskać królika, a nawet udać się do zagrody kóz i owiec. Wszystko to odbywa się pod nadzorem pracownika ZOO, który czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich pociech.

Praktyczne informacje

  • Adres: Barcelona Zoo, park Cytadeli s/n 08003 Barcelona, telefon:  902 45 75 45
  • Transport: ZOO mieści się w centrum Barcelony, w parku Cytadeli. Można tam dotrzeć na dwa sposoby: przez park Cytadeli oraz ulicą Wellington, obok Passeig de Circumval·lació (obwodnicy).
  • Strona internetowa
  • Ceny: dorośli: 3 € dzieci: 2.5 €. Członkowie klubu ZOO i emeryci: 2.5 €, szkoły: 2 €
  • Harmonogram: ZOO otwarte jest cały rok. Sprawdź godziny otwarcia i odwiedź ZOO!


Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

z-dziecmi miejsc-do-odwiedzenia barcelona-directory-pl activities-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top