Zoo von Barcelona

ZOO

ZOO w Barcelonie umiejscowione jest w zielonym sercu historycznego centrum miasta w parku Cytadeli. Wybrano tę lokalizację ze względu na pozostałe tam po Wielkiej Wystawie Światowej puste budynki. ZOO odtwarza naturalne siedliska gatunków zwierząt żyjących w nim. Zostało ono otwarte w dzień festiwalu La Merce.

ZOO stanowi świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną, odkąd oferuje jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich bowiem przygotowano zabawy edukacyjne. Zorganizowane przyjęcia urodzinowe, podczas których delfiny składają życzenia solenizantowi, zawierające element edukacyjny, wprowadzające dzieci w tajniki zwierząt i ich historii. ,,Soboty z przygodą” czy też dedykowane całym rodzinom ,,Niedziele z przygodą” są także bardzo popularne.

Znajdź swój nocleg już teraz!

W ZOO mieszka ponad 4000 zwierząt należących do ponad 400 gatunków, potomków tropikalnych ptaków, gadów, delfinów, goryli-albinosów i kotów. Miejsce to sprzyja spędzaniu czasu z całą rodziną, ponieważ na jego terenie znajduje się wiele restauracji, obszarów piknikowych, barów, a także elementów zaczerpniętych z wesołego miasteczka – tor z kolejką, elektryczne samochody i kucyki.

Jedną z większych atrakcji ZOO są delfiny, więc nie przegap ich pokazu, który odbywa się codziennie o 11:30, 13:30 i 16:30.

ZOO w Barcelonie dysponuje największym zbiorem zwierząt w Europie, a w latach 1966 do 2003 słynęło z goryli-albinosów. Zwiedzając ZOO, dzieci w niebanalny sposób zgłębiają tajniki świata zwierząt.

Jeżeli akurat przebywasz w Barcelonie, wykorzystaj tę szansę i zabierz swoje dzieci do ZOO. Bilety można zakupić on-line.

Każde zwierzę w ZOO mieszka w swoim własnym, wydzielonym miejscu – w warunkach, dzięki którym może się poczuć jak w domu. Te naturalne uroki można podziwiać, odwiedzając ZOO.

Jednym z najznakomitszych miejsc, które stanowi dom dla kóz, świń, owiec, koni, osłów, kucyków i wielu innych stworzeń, jest Farma ESLA, znana także jako ZOO dla dzieci. Tam przebywają one w towarzystwie zwierząt gospodarczych i uczą się je rozróżniać. Mogą zabrać na spacer kucyka, pogłaskać królika, a nawet udać się do zagrody kóz i owiec. Wszystko to odbywa się pod nadzorem pracownika ZOO, który czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich pociech.

Praktyczne informacje

  • Adres: Barcelona Zoo, park Cytadeli s/n 08003 Barcelona, telefon:  902 45 75 45
  • Transport: ZOO mieści się w centrum Barcelony, w parku Cytadeli. Można tam dotrzeć na dwa sposoby: przez park Cytadeli oraz ulicą Wellington, obok Passeig de Circumval·lació (obwodnicy).
  • Strona internetowa
  • Ceny: dorośli: 3 € dzieci: 2.5 €. Członkowie klubu ZOO i emeryci: 2.5 €, szkoły: 2 €
  • Harmonogram: ZOO otwarte jest cały rok. Sprawdź godziny otwarcia i odwiedź ZOO!


Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top