Home / Kultura / Schrony wojenne na Plaza del Diamant
Refugio

Schrony wojenne na Plaza del Diamant

W 1936 roku w Hiszpanii panowała wojna domowa. Przemoc i alarmy bombowe były wtedy na porządku dziennym. Obecnie, ciężko sobie wyobrazić, że Plaza Catalunya i Las Ramblas to miejsca, w których rozpoczął się bunt i padły pierwsze strzały. Można by się zastanawiać, dlaczego w Barcelonie – mieście, które jest znane z muzeów, nie ma żadnego poświęconego wojnie domowej. Otóż nic bardziej mylnego! Dla turystów udostępnione zostały schrony wojenne na Plaza del Diamant.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W czasie wojny domowej zostało zbudowane ponad tysiąc schronów dla mieszkańców. O większości z nich zapomniano, aż do ich odkrycia w 1992 roku. W czasie zwiedzania w tych podziemnych tunelach zobaczymy, w jakich warunkach żyło się w tamtym czasie, uświadomimy sobie jak wyglądały dnie uchodźców. Wizyty są organizowane w weekendy i kosztują 3€ od osoby. Wejście znajduje się na Plaza del Diamant 232 i warto zarezerwować sobie miejsce pod adresem:

[email protected]

Obejrzyj film z jednego ze schronów przy Plaza Diamant:

photo credit: http://goo.gl/NxoBCs

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top