Home / Wszystko o Barcelonie / Główne atrakcje Barcelony / Schrony wojenne na Plaza del Diamant
Refugio

Schrony wojenne na Plaza del Diamant

W 1936 roku w Hiszpanii panowała wojna domowa. Przemoc i alarmy bombowe były wtedy na porządku dziennym. Obecnie, ciężko sobie wyobrazić, że Plaza Catalunya i Las Ramblas to miejsca, w których rozpoczął się bunt i padły pierwsze strzały. Można by się zastanawiać, dlaczego w Barcelonie – mieście, które jest znane z muzeów, nie ma żadnego poświęconego wojnie domowej. Otóż nic bardziej mylnego! Dla turystów udostępnione zostały schrony wojenne na Plaza del Diamant.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W czasie wojny domowej zostało zbudowane ponad tysiąc schronów dla mieszkańców. O większości z nich zapomniano, aż do ich odkrycia w 1992 roku. W czasie zwiedzania w tych podziemnych tunelach zobaczymy, w jakich warunkach żyło się w tamtym czasie, uświadomimy sobie jak wyglądały dnie uchodźców. Wizyty są organizowane w weekendy i kosztują 3€ od osoby. Wejście znajduje się na Plaza del Diamant 232 i warto zarezerwować sobie miejsce pod adresem:

tallerhistoriagracia@gmail.com

Obejrzyj film z jednego ze schronów przy Plaza Diamant:

photo credit: http://goo.gl/NxoBCs

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

miejsc-do-odwiedzenia culture-barcelona-pl wycieczki

Noclegi Barcelona


Scroll To Top