Home / Rynki / Targ Encants Vells
Encants Vells Market Barcelona Flea Market

Targ Encants Vells

Nic nie może równać się z targiem Encants Vells jeżeli chcemy odbyć wyjątkowe zakupy w Barcelonie. Jeżeli chcesz przywieźć do domu wyjątkowe pamiątki, inne niż t-shirt FC Barcelony, czy magnes na lodówkę, koniecznie zajrzyj na ten historyczny pchli targ. Nigdy nie wiadomo, co się tam znajdzie. Na targu pełno jest bibelotów, staroci, a przede wszystkim panuje tu niesamowita atmosfera.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Targ Enchant Vells jest jednym z najstarszych w Europie i jego początki sięgają XIV wieku. Obecnie jest odwiedzany przez ponad 100 000 osób w tygodniu. Około 500 sprzedawców wystawia swoje antyki i pamiątki. Znajdziemy tu praktycznie wszystko – od mebli, przez książki, biżuterię, ubrania, kolekcjonerskie unikaty, aż po płyty CD i winylowe.

Niedawno targ został przeniesiony ze swojego miejsca, które zajmował od 80 lat do zupełnie nowej lokalizacji. Błyszczący, metalowy “baldachim” daje schronienie stoiskom, ale cały czas obejmuje dużą, otwartą przestrzeń. Jest tam teraz dwa razy więcej miejsca niż ostatnio, a dodatkowo znalazły tam dla siebie miejsce restauracje, biura, a nawet podziemny parking. Obecnie market zajmuje część odnowionej dzielnicy Les Glòries i współgra z projektami innych budynków w okolicy. Obecnie ogromny market został wpasowany w ultranowoczesne i spektakularne otoczenie.

Wskazówka!

Odwiedzając targ, warto uważac na swoje rzeczy, jako że głośne i zatłoczone miejsca szczególnie przyciągają kieszonkowców.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek, środa, piątek i sobota: 9:00 – 20:00.

Aukcje:

Poniedziałek, środa i piątek:  7:00 – 9:30.

Sama aukcja jest warta zobaczenia. Każdy może się dołączyć, zarówno do zakupu jak i sprzedaży. Jest to jedyny targ w Europie, gdzie prowadzona jest taka forma sprzedaży, więc nie wolno tego przegapić!

Jak dojechać:

Adres: Plaça de les Glòries Catalanes 18, 08020 Barcelona, Hiszpania.

Pomiędzy Gran Via and Avinguida Meridiana, a starym “Bosquet dels Encants”, na przeciwko Centro Commercial Les Glóries.

Metro: L1 Glòries

Autobus: 7, H12, N7

Tramwaj: T4, T5, T6, przystanek Glòries

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej.


View Larger Map

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu idealnego zakwaterowania podczas pobytu w Barcelonie, odwiedź www.barcelona-home.com

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

rynki shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top