Home / Panorama firm w Barcelonie / Zajęcia / Wycieczka do Andory
Grandvalira ski resort Andorra

Wycieczka do Andory

Co roku ponad 8 milionów turystów odwiedza to malutkie państwo zlokalizowane w sercu Pirenejów, pomiędzy Hiszpanią i Francją, aby spędzić czas w świetnych ośrodkach narciarskich, zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych i zobaczyć oszałamiające widoki. Jeśli chcesz dowiedzieć się o co w tym całym zamieszaniu chodzi znajdziesz tutaj kilka przydatnych wskazówek, które pomogą zorganizować jednodniową wycieczkę do Andory.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Co robić:

Narciarstwo:
Sezon narciarski zaczyna się w grudniu i trwa do kwietnia. Andora to świetne i niedrogie miejsce, idealne do uprawiania narciarstwa, z mnóstwem aktywności dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, oferuje na przykład snow biking, narciarstwo, ‘Speedriding’ (połączenie narciarstwa i paralotniarstwa) i psie zaprzęgi. Znajduje się tu 5 ośrodków narciarskich, największe to Grandvalira Pas de la Casa i Soldeu, posiadają ponad 100 stoków narciarskich. Andora odgrywa również ważną rolę na arenie imprez sportowych, jest gospodarzem międzynarodowym zawodów sportów zimowych, między innymi Ski Mountaineering World Cup.
Zakupy:
Andora jest rajem dla miłośników zakupów, znajduje się tu ponad 2000 sklepów, jeden sklep przypada na 40 mieszkańców. Meritxell Avenue, zlokalizowane w stolicy Andory la Vella to ogromna ulica handlowa pełna sklepów, restauracji i barów. W całej Andorze znajdziesz także szereg ogromnych centrów handlowych, takich jak Les Pyrenees, River i Andora 2000.
Co więcej od 2013 roku w listopadzie odbywa się Shopping Festival, obchodzony aby Andora mogła pokazać wszystko co ma najlepszego do zaoferowania w kwestii zakupów, z setami Dj na żywo, ulicznymi występami i wystawami sztuki.
Pamiętaj jednak, że istnieją limity celne. Upewnij się wcześniej i sprawdź limity, aby wiedzieć co musisz zadeklarować wracając z Andory.
Więcej informacji znajdziesz na Visit Andorra.
 
Hiking:
Jest tyle do okrycia w Andorze zarówno latem jak i zimą. Zapierająca dech w piersiach sceneria jest idealna, aby uprawiać turystykę pieszą i w pełni odkryć imponujące krajobrazy. Możesz podróżować samemu lub wybrać trasy z przewodnikiem. Wiele różnych tras hikingowych znajdziesz na stronie internetowej Andory dla turystów.
Spa:
W miejscowości Escaldes-Engordany zlokalizowany jest błogi ośrodek Caldea Spa Centre. Oferuje doświadczenia termale łącząc relaks i odpoczynek. Można się tam całkowicie zrelaksować i delektować uspokajającą wodną terapią, we wszystkich formach od sauny, przez wodne masaże, po baseny z jacuzzi.

Jak tu dotrzeć:

Autobus: codzienne autobusy odjeżdżają z lotniska w Barcelonie oraz ze stacji Barcelona Nord, podróż trwa około 3 godzin.
Samolot: pobliskie lotniska, Barcelona El Prat, Girona (Costa Brava) i lotnisko Carcassone we Francji.
Wieje osób podczas drogi z lub do Andory zatrzymuje się na chwilę we wspaniałej Barcelonie. Jeśli potrzebujesz noclegu podczas pobytu w Barcelonie, sprawdź www.barcelona-home.com.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top