Home / Kultura / Muzeum Zoologiczne w Barcelonie
Feature

Muzeum Zoologiczne w Barcelonie

Muzeum Zoologiczne w Barcelonie jest zlokalizowane w Castello de Tres Dragones (Zamku Trzech Smoków). Budynek ten znajduje się w jednym z najpiękniejszych parków w mieście – Parku Cytadeli.

Sam budynek ma interesującą historię. Pierwotnie został on wybudowany na Wystawę Światową w Barcelonie w 1888 roku przez Lluísa Domènech i Montanera.

Podobno architekt dostał wolną rękę przy projektowaniu, jako że budynek miał zostać zburzony zaraz po wystawie. Jednakże ten wyjątkowy i ciekawy budynek ciągle stoi. Od roku 1930 mieści się tam Muzeum Zoologiczne.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W muzeum znajdziemy mnóstwo wypchanych zwierząt i szkieletów. Głównymi atrakcjami są szkielet wielkiego wieloryba i Bibliotekę Dźwięków Natury. Muzeum Zoologii Barcelony prezentuje wiele interesujących artefaktów i ciekawostek, które czekają, by zostać odkryte. Gdzie indziej w Barcelonie można zobaczyć ogromnego wieloryba? Jest to ciekawe miejsce zarówno dla laików, jak i biologów czy weterynarzy.

Jest to muzeum idealne do odwiedzenia z rodziną i dziećmi. Biblioteka Dźwięków Natury jest miejscem, w którym najmłodsi mogą poznać odgłosy zwierząt. Zwiedzając muzeum, nie zapomnij przejść się po Parku Cytadeli. Park ten jest jednym z naszych ulubionych miejsc w Barcelonie, idealnym na spędzenie leniwej, słonecznej soboty.

W tej chwili muzeum jest niestety zamknięte ze względu na remont. W międzyczasie, polecamy odwiedzenie innych ciekawych muzeów w Barcelonie.

Jak dojechać:

Metro: L1 (Arc de Triomf), L4 (Jaume I)

Autobus: 14, 39, 40, 41, 42, 51, 141, B25

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top