Home / Kultura / Muzeum Zoologiczne w Barcelonie
Feature

Muzeum Zoologiczne w Barcelonie

Muzeum Zoologiczne w Barcelonie jest zlokalizowane w Castello de Tres Dragones (Zamku Trzech Smoków). Budynek ten znajduje się w jednym z najpiękniejszych parków w mieście – Parku Cytadeli.

Sam budynek ma interesującą historię. Pierwotnie został on wybudowany na Wystawę Światową w Barcelonie w 1888 roku przez Lluísa Domènech i Montanera.

Podobno architekt dostał wolną rękę przy projektowaniu, jako że budynek miał zostać zburzony zaraz po wystawie. Jednakże ten wyjątkowy i ciekawy budynek ciągle stoi. Od roku 1930 mieści się tam Muzeum Zoologiczne.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W muzeum znajdziemy mnóstwo wypchanych zwierząt i szkieletów. Głównymi atrakcjami są szkielet wielkiego wieloryba i Bibliotekę Dźwięków Natury. Muzeum Zoologii Barcelony prezentuje wiele interesujących artefaktów i ciekawostek, które czekają, by zostać odkryte. Gdzie indziej w Barcelonie można zobaczyć ogromnego wieloryba? Jest to ciekawe miejsce zarówno dla laików, jak i biologów czy weterynarzy.

Jest to muzeum idealne do odwiedzenia z rodziną i dziećmi. Biblioteka Dźwięków Natury jest miejscem, w którym najmłodsi mogą poznać odgłosy zwierząt. Zwiedzając muzeum, nie zapomnij przejść się po Parku Cytadeli. Park ten jest jednym z naszych ulubionych miejsc w Barcelonie, idealnym na spędzenie leniwej, słonecznej soboty.

W tej chwili muzeum jest niestety zamknięte ze względu na remont. W międzyczasie, polecamy odwiedzenie innych ciekawych muzeów w Barcelonie.

Jak dojechać:

Metro: L1 (Arc de Triomf), L4 (Jaume I)

Autobus: 14, 39, 40, 41, 42, 51, 141, B25

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top