Home / Costa Brava / Tossa de Mar
Tossa de Mar

Tossa de Mar

Tossa de Mar to miasteczko w regionie La Selva, na Costa Brava. Zlokalizowane w połowie drogi pomiędzy Barceloną, a granicą francuską, najłatwiej dotrzeć tam poprzez lotnisko w Girona. Historia Tossa de Mar sięga tysiąca lat wstecz. W XII wieku wybudowany został zamek, który umieszczono w najwyższym punkcie góry Guardi, wieża została przekształcona w wiatrak, a następnie w latarnię, która wciąż istnieje.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

W miasteczku mieszka około 6,000 mieszkańców, na obszarze około 38,2 km2. Mimo, iż turystyka odgrywa ogromną rolę w gospodarce Tossy, główną gałęzią ekonomiczną jest rolnictwo, zwłaszcza produkcja winogron i korka. Dużą rolę odgrywa również rybołówstwo, które jest dobrą alternatywą podczas ekonomicznego kryzysu. Tossa de Mar znana jest z tego, że jako pierwsze miasto na świecie wystąpiła przeciwko walkom byków.

Tossa de Mar

W Tossa de Mar znajdują się trzy plaże:

  • Platja Gran: znana również jako Tossa Beach, tuż na przeciw centrum miasta. Plaże o prawie 400 metrach długości  i średnio 60 metrach szerokości.
  • La Mar Menuda: zlokalizowana po drugiej stronie zatoki. Located on the other side of the bay. Posiada wszelkie udogodnienia, w tym sporty wodne. Plaża ma 200 metrów długości i około 20 metrów szerokości.
  • El Codolar: ukryta plaża, do której trudno się dostać, ale zdecydowanie warto. Otoczona klifami i znana z charakterystycznej śródziemnomorskiej błękitnej wody.

W Tossa de Mar  znajduje się kilka atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest szpital de Sant Miquel, założony w 1773. Fundator szpitala zdobył swój majątek w Ameryce i wybudował dwupiętrowy budynek, aby wspomóc biedną społeczność. Historycznie i kulturowo region jest bardzo bogaty, kolejnym interesującym punktem jest romańska Villa Romana dels Ametllers. Datuje się, że wiejska willa funkcjonowała od I wieku przed Chrystusem po VI wiek naszej ery. Odkryto romańskie spa, system grzewczy i mozaiki, co więcej przyrządy i wyposażenie codziennego użytku pochodzące z tamtego okresu. Jednym z głównych kościołów w mieście jest Iglesia de Sant Romà, dedykowana Wincentowi z Saragossy. Budowa kościoła trwałą 20 lat i zakończyła się w 1775 roku. Stare Miasto, zwane również Vila Vella, to ostatnie umocnione fortyfikacją, średniowieczne miasto na katalońskim wybrzeżu. Wewnątrz starego miasta, w domu byłego gubernatora, obecnie usytuowane jest Muzeum Miejskie, gdzie znajduje się kolekcja sztuki współczesnej artystów hiszpańskich i międzynarodowych. 

 

Zdjęcie główne: Alex Alishevskikh cc

Zdjęcia: Alex Alishevskikh cc

Nocleg w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Costa Brava


Scroll To Top