Home / Wolny czas / Sport / Formuła 1 w Barcelonie
Formula 1 Barcelona

Formuła 1 w Barcelonie

Na wybudowanym w 1991 Circuit de Barcelona-Catalunya co roku w maju dobywa się Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. W tym czasie możemy poczuć dreszczyk emocji oglądając bolidy ścigające się przez 16 zakrętów toru o długości 4,655km. W 2014 roku, Grand Prix Hiszpanii odbędzie się między 9. a 11. maja. Jest to pierwszy etap Światowego Grand Prix rozgrywany w Europie. Bilety można zakupić online przez oficjalną stronę Circuit de Barcelona-Catalunya. Ceny biletów zaczynają się od 100€, chyba że kupujemy bardzo wcześnie, wtedy możemy dostać już za 50€.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Wycieczki z przewodnikiem po torze:

Jeżeli nie możesz przyjechać do Hiszpanii w czasie Grand Prix, masz okazję zwiedzić tor z przewodnikiem przez cały rok. Wycieczka trwa ok. godziny i 15 minut i odbywa się dwa razy dziennie: o 10:00 i o 12:00. Daty wycieczek są ustalane przez zarządzających torem, warto więc odwiedzic ich stronę i zarezerwowac miejsce. Bilety kosztują 10€ dla dorosłych, a dla dzieci od 5 do 14 roku życia 5€.

Jak dojechac:

Pociąg:
Do toru dojedziemy linią R2 pociągu Rodailes, który odjeżdża ze stacji Sants, Passeig de Gracia albo Clots. Koszt biletu w jedną stronę to €2.20 (Strefa 2), a najbliższa stacja przy torze to Montmeló. Spacer ze stacji do toru trwa ok. 30 minut, dlatego jeśli chcemy wziąc taksówkę, musimy się liczyc z kosztem ok. €8. W czasie, gdy na torze odbywają się wydarzenia, podstawione są autobusy.
Autobus:
Sagalés oferuje trasy z centrum Barcelony (róg Passeig de Sant Joan i Diputació) sam tor w czasie trwania Grand Prix i MotoGP. Bilet w dwie strony kosztuje 9€, a podróż trwa ok. 45 minut.
Samochód:
C-17 zjazd Montmeló, AP-7 zjazd 13, 14, 15 (14 i 15 łączą się z C-17)
Na terenie obiektu znajduje się ponad 30 000 miejsc parkingowych, jednak w trakcie wielkich wydarzeń warto wyruszyć odpowiednio wcześnie, gdyż na miejscu robi się bardzo tłoczno. Parking jest otwierany ok. 7 rano i jest zamykany na noc.

 

Biorąc udział w wydarzeniach takich jak Moto GP czy Formuła 1, wielu odwiedzających zatrzymuje się w wynajętych mieszkaniach w Barcelonie. Jeżeli szukasz zakwaterowania na ten czas, koniecznie odwiedź naszą stronę.

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

sport wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top