Home / Panorama firm w Barcelonie / Zajęcia / Formuła 1 w Barcelonie
Formula 1 Barcelona

Formuła 1 w Barcelonie

Na wybudowanym w 1991 Circuit de Barcelona-Catalunya co roku w maju dobywa się Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. W tym czasie możemy poczuć dreszczyk emocji oglądając bolidy ścigające się przez 16 zakrętów toru o długości 4,655km. W 2014 roku, Grand Prix Hiszpanii odbędzie się między 9. a 11. maja. Jest to pierwszy etap Światowego Grand Prix rozgrywany w Europie. Bilety można zakupić online przez oficjalną stronę Circuit de Barcelona-Catalunya. Ceny biletów zaczynają się od 100€, chyba że kupujemy bardzo wcześnie, wtedy możemy dostać już za 50€.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Wycieczki z przewodnikiem po torze:

Jeżeli nie możesz przyjechać do Hiszpanii w czasie Grand Prix, masz okazję zwiedzić tor z przewodnikiem przez cały rok. Wycieczka trwa ok. godziny i 15 minut i odbywa się dwa razy dziennie: o 10:00 i o 12:00. Daty wycieczek są ustalane przez zarządzających torem, warto więc odwiedzic ich stronę i zarezerwowac miejsce. Bilety kosztują 10€ dla dorosłych, a dla dzieci od 5 do 14 roku życia 5€.

Jak dojechac:

Pociąg:
Do toru dojedziemy linią R2 pociągu Rodailes, który odjeżdża ze stacji Sants, Passeig de Gracia albo Clots. Koszt biletu w jedną stronę to €2.20 (Strefa 2), a najbliższa stacja przy torze to Montmeló. Spacer ze stacji do toru trwa ok. 30 minut, dlatego jeśli chcemy wziąc taksówkę, musimy się liczyc z kosztem ok. €8. W czasie, gdy na torze odbywają się wydarzenia, podstawione są autobusy.
Autobus:
Sagalés oferuje trasy z centrum Barcelony (róg Passeig de Sant Joan i Diputació) sam tor w czasie trwania Grand Prix i MotoGP. Bilet w dwie strony kosztuje 9€, a podróż trwa ok. 45 minut.
Samochód:
C-17 zjazd Montmeló, AP-7 zjazd 13, 14, 15 (14 i 15 łączą się z C-17)
Na terenie obiektu znajduje się ponad 30 000 miejsc parkingowych, jednak w trakcie wielkich wydarzeń warto wyruszyć odpowiednio wcześnie, gdyż na miejscu robi się bardzo tłoczno. Parking jest otwierany ok. 7 rano i jest zamykany na noc.

 

Biorąc udział w wydarzeniach takich jak Moto GP czy Formuła 1, wielu odwiedzających zatrzymuje się w wynajętych mieszkaniach w Barcelonie. Jeżeli szukasz zakwaterowania na ten czas, koniecznie odwiedź naszą stronę.

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top