Home / Sitges / Sport w Sitges
Sports in sitges

Sport w Sitges

Kataloński kurort Sitges, zlokalizowany jest 30 kilometrów na południe od Barcelony i jest czymś więcej, niż tylko miejscem do leżenia na plaży i ośrodkiem kulturalnym. Poza oczywistymi sportami wodnymi możemy tu uprawiać wiele innych rodzajów sportu. Wiele miast w Hiszpanii znane jest ze swoich pól golfowych i Sitges nie stanowi tu wyjątku.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Ciepły śródziemnomorski klimat sprawia, że gra w golfa jest tu niezwykle przyjemna i jest idealnym dodatkiem do letnich wakacji. W Sitges znajdziemy dwa kluby golfowe. Club de Golf Terramar jest najbliżej centrum miasta, zaledwie kilometr od niego. Klub ma pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole, basen oraz korty tenisowe. Drugi klub CTC Golf Club znajduje się 17 kilometrów na północ od Sitges, w pobliskim miasteczku Castelldefels. Jest to tak naprawdę centrum fitnessu z dodatkowym polem. Poza miejscem do gry, możemy tu skorzystać z lekcji tego sportu. Dla rodzin, które przyjeżdżają z dziećmi, zbudowane zostało pole do minigolfa, znajdujące się zaledwie kilka minut spacerem od plaży. Petit Golf Vinyet można dojść w pięć minut od głównej stacji kolejowej w Sitges.

Inny bardzo popularny sport w Sitges to tenis. W okolicach miasta znajdują się dwa duże kluby tenisowe.

DSC_0024

Club Natació Sitges jest głównie klubem pływackim, jednak znajduje się tu też kort tenisowy. Klub oferuje lekcje tego sportu oraz wynajem sprzętu. Główny klub tenisowy w Sitges to Club Tennis Sitges. Większość jego klientów stanowią mieszkańcy, a obiekt jest dosyć mały. Tu też możemy wykupić sobie lekcję z instruktorem dla grup lub prywatnie. Instruktorzy mówią zarówno w języku hiszpańskim, jaki i angielskim.

Ze względu na niewielki rozmiar miasteczka, turyści rzadko korzystają tu z transportu publicznego, poruszając się głównie piechotą. Jednak do niektórych miejsc, takich jak na przykład Playa del Muerto, ciężko się dostać, dlatego jazda na rowerze stała się ostatnio popularna wśród odwiedzających. W miasteczku znajdziemy kilka wypożyczalni, z czego dwie mieszczą się w samym centrum. Sitges Bike oferuje wypożyczenia aż do 30 dni. W Motos Viñola możemy z kolei wypożyczyć rowery na godziny, dni lub cały tydzień. Przygotuj się na zapłacenie za dzień około 10 euro. Obie wypożyczalnie znajdują się przy Passeig Vila Nova, około 5 minut piechotą od głównej stacji kolejowej.

Zdjęcie główne: Miquel C. cc

Zdjęcie: Patrick Malone cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top