Sports in sitges

Sport w Sitges

Kataloński kurort Sitges, zlokalizowany jest 30 kilometrów na południe od Barcelony i jest czymś więcej, niż tylko miejscem do leżenia na plaży i ośrodkiem kulturalnym. Poza oczywistymi sportami wodnymi możemy tu uprawiać wiele innych rodzajów sportu. Wiele miast w Hiszpanii znane jest ze swoich pól golfowych i Sitges nie stanowi tu wyjątku.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Ciepły śródziemnomorski klimat sprawia, że gra w golfa jest tu niezwykle przyjemna i jest idealnym dodatkiem do letnich wakacji. W Sitges znajdziemy dwa kluby golfowe. Club de Golf Terramar jest najbliżej centrum miasta, zaledwie kilometr od niego. Klub ma pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole, basen oraz korty tenisowe. Drugi klub CTC Golf Club znajduje się 17 kilometrów na północ od Sitges, w pobliskim miasteczku Castelldefels. Jest to tak naprawdę centrum fitnessu z dodatkowym polem. Poza miejscem do gry, możemy tu skorzystać z lekcji tego sportu. Dla rodzin, które przyjeżdżają z dziećmi, zbudowane zostało pole do minigolfa, znajdujące się zaledwie kilka minut spacerem od plaży. Petit Golf Vinyet można dojść w pięć minut od głównej stacji kolejowej w Sitges.

Inny bardzo popularny sport w Sitges to tenis. W okolicach miasta znajdują się dwa duże kluby tenisowe.

DSC_0024

Club Natació Sitges jest głównie klubem pływackim, jednak znajduje się tu też kort tenisowy. Klub oferuje lekcje tego sportu oraz wynajem sprzętu. Główny klub tenisowy w Sitges to Club Tennis Sitges. Większość jego klientów stanowią mieszkańcy, a obiekt jest dosyć mały. Tu też możemy wykupić sobie lekcję z instruktorem dla grup lub prywatnie. Instruktorzy mówią zarówno w języku hiszpańskim, jaki i angielskim.

Ze względu na niewielki rozmiar miasteczka, turyści rzadko korzystają tu z transportu publicznego, poruszając się głównie piechotą. Jednak do niektórych miejsc, takich jak na przykład Playa del Muerto, ciężko się dostać, dlatego jazda na rowerze stała się ostatnio popularna wśród odwiedzających. W miasteczku znajdziemy kilka wypożyczalni, z czego dwie mieszczą się w samym centrum. Sitges Bike oferuje wypożyczenia aż do 30 dni. W Motos Viñola możemy z kolei wypożyczyć rowery na godziny, dni lub cały tydzień. Przygotuj się na zapłacenie za dzień około 10 euro. Obie wypożyczalnie znajdują się przy Passeig Vila Nova, około 5 minut piechotą od głównej stacji kolejowej.

Zdjęcie główne: Miquel C. cc

Zdjęcie: Patrick Malone cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top