Home / Sitges / Dzielnice w Sitges
Neighborhoods in Sitges

Dzielnice w Sitges

Sitges podzielone jest na 8 dzielnic. Każda z nich ma wyjątkową atmosferę i otoczenie. Port D’aiguadolç jest głównym portem w Sitges, a jego nazwa oznacza “port słodkowodny”. Znajduje się on 10 minut piechotą od centrum miasta, na wschodniej części wybrzeża. Ten wspaniały widok idealnie obrazuje śródziemnomorską kulturę z jachtami i łodziami. Playa Sant Sebastian mieści się na wschód od Iglesia de Sant Bartomeu I Santa Tecla. Ze względu na centralne położenie, nastrój tego miejsca staje się bardziej rozluźniony wraz z nastaniem nocy. Na tej plaży znajdziemy promenadę z barami i restauracjami o bardzo rodzinnej atmosferze. Sant Sebastian jest najbardziej znaną plażą wśród mieszkańców Sitges.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Pomiędzy Port D’aiguadolç a Playa Sant Sebastian znajduje się kolejna dzielnica nazwana Balmins Beach. Balmins znajduje się ok. 7 minut piechotą od centrum miasta i można stamtąd podziwiać wspaniały widok na fajerwerki w czasie obchodów świąt, takich jak na przykład Fiesta Major. Balmins jest jedną z trzech plaż nudystów w Sitges i jest szczególnie popularna wśród społeczności gejowskiej, mimo że dawniej była zarezerwowana wyłącznie dla osób heteroseksualnych. W północnej części miasta znajduje się spokojna okolica La Bovila. Dzieli ją zaledwie kilkuminutowy spacer od centrum i jest to idealne miejsce dla rodzin. Znajdziemy tu wiele supermarketów, drogerii, aptek i innych obiektów. Na górzystym uboczu Sitges, z dala od chaotycznego turystycznego lata, mieści się prestiżowe ogrodzone osiedle Casa del Mar. Miejsce to powstało zaledwie 8 lat temu i zostało zaprojektowane przez najlepszych hiszpańskich architektów. Większośc budynków w Casa del Mar ma wspaniały widok na Morze Śródziemne i dzieli je jedynie 10 minut jazdy do centrum.

Sitges Centro

Śródmieście Sitges to okolica, która przyciąga najwięcej turystów. W “Centro” znajduje się Cap de la Vila, samo serce miasta. Mieszczą się tu między innymi Museo Cau Ferrat, dom Santiago Rusiñola (ważnego modernistycznego artysty katalońskiego) i stacja kolejowa, z której odjeżdżają bezpośrednie pociągi do Barcelony. Po drugiej stronie torów, dziesięć minut spacerem od centrum, znajdziemy Poble Sec. Mimo że Poble Sec jest dość daleko od centrum, to właśnie tu swoje domy ma większość lokalnych mieszkańców. Znajduje się tu też publiczna siłownia z 500-metrowym basenem, jacuzzi i saunami. Dla tych, którzy szukają ekskluzywnego i spokojnego miejsca polecamy Vinyet – Terramar. Dzielnica ta zaczyna się przy Playa de la Bassa Rodona, najbardziej popularnej plaży przeznaczonej dla gejów w Sitges i ciągnie się do południowego krańca miasta. Z Terramar odjeżdża pociąg do centrum miasta kilka razy w ciągu dnia.

Niezależnie czego oczekujesz od swoich wakacji, na pewno znajdziesz dzielnicę w Sitges, w której twój pobyt będzie idealny.

 

Zdjęcie główne: Jorge Franganillo cc

Zdjęcie: MARIA ROSA FERRE cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top