District: Eixample, Barcelona

Eixample

Znaleźliśmy idealne miejsce dla tych, którzy szukają unikalnego punktu do zamieszkania w Barcelonie: dzielnicę Eixample, zaplanowaną przez Ildefonsa Cerda na początku XX wieku.

Dzielnicę charakteryzują rozległe aleje i budynki mieszkalne na planie kwadratu. To dość unikalny układ, nie spotykany w Europie po dziś dzień. Wszystkie ulice zbiegają się pod kątem prostym i znajduje się przy nich kilka wybitnych budynków modernistycznych. Układ ulic i budynków jest bardzo uporządkowany.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Dzielnica dzieli się na 6 stref: Dreta de l’Eixample, Antigua Esquerra de l’Eixample, Nova Esquerra de l’Eixample, Fort Pienc, Sagrada Familia i Sant Antoni. Najczęściej jednak wykorzystuje się określenia Esquerra (lewa) i Dreta (prawa) Eixample. Modernistyczne budynki wzdłuż Alei Diagonal zostały utrzymane w bardzo dobrym stanie, budowane były w bardzo uporządkowany sposób. Obszar ten jest znacznie bardziej zadbany i wzniosły niż pozostała część miasta.

W Eixample znajdziesz również mnóstwo zabytków i punktów turystycznych, takich jak Passeig de Grácia, wielki bulwar z wieloma świetnymi restauracjami, modne butiki i dwa dzieła Antoni Gaudíego, Casa Terrades, znana również jako Casa de les Punxes, to wspaniały budynek z widocznymi elementami średniowiecznymi. Gotycki zamek zlokalizowany jest tuż przy Alei Diagonal, z piękną fasadą przyciągającą uwagę wszystkich przechodniów. 

Eixample

Znajdziesz tu mnóstwo różnych stylów architektonicznych, kolejnymi głównymi wyróżnikiem Eixample są arcydzieła Casa Milá, zamożnej rodziny Milá oraz Casa Battló, również projektu Antonio Gaudí. Jego najbardziej znany projekt rzymskokatolicka bazylika Sagrada Familia budowana od 1882 i wciąż nie ukończona. Zakończenie budowy datuje się na rok 2026, setną rocznicę śmierci Gaudíego.

Jeśli już nie możesz się doczekać przyjazdu w to niezwykłe miejsce zarezerwuj nocleg w Eixample i spędź świetny czas w Barcelonie!

 

Nocleg w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie miasto

Noclegi Barcelona


Scroll To Top