Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / El Clot w Barcelonie
El Clot in Sant Martí, Barcelona

El Clot w Barcelonie

W Barcelonie znajduje się wiele różnych obszarów, a każdy z nich posiada swój unikalny charakter, co sprawia, że trudno jest odwiedzić je wszystkie, mając na to tydzień lub dwa. Jeżeli jednak masz szansę dostać się do El Clot w Barcelonie, w dzielnicy Sant Marti, warto z niej skorzystać ze względu na interesującą historię i wyjątkową atmosferę tego obszaru.

Okolicę tę datuje się na okres średniowieczny, kiedy była znana pod nazwą Clot de la Miel pochodzącą od bogatych pól i wysokiej jakości miodu, który tam produkowano. Tło tego obszaru stanowią liczne fabryki przemysłowe i młyny, które tam wybudowano. W związku z tym El Clot zamieszkuje klasa pracująca i uważa się ten obszar za łącznik silnie kataloński z niewielką liczbą turystów, jednakże nie oznacza to, że ludzie nie są przyjaźni. Społeczność lokalna jest tam bowiem wyjątkowo towarzyska, otwarta i gościnna.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Koniecznie trzeba zobaczyć park w El Clot, który zawiera resztki z przemysłowej przeszłości, jak wodociąg o długości 25 metrów z jego pięknymi kaskadami wody. Oferuje on piękne otwarte zielone przestrzenie wśród zgiełku miasta. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupami, w pobliżu znajdują się centrum handlowe Les Glories, a także aleja Carrer de Rogent, gdzie można znaleźć świetne lokalne produkty. Obszar mieści się także blisko Torre Agbar, katedry Sagrada Familia i szpitala de Sant Pau.

El Clot to świetny obszar to odwiedzenia, jeżeli chcesz uciec od tłumów turystów i poczuć jak prawdziwy Katalończyk.

Transport

Metro: L1, L2 (Clot)

Pociąg: z przystanku pociągu Clot-Arago można dostać się do takich miast, jak Girona czy Figueres.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top