Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / El Clot w Barcelonie
El Clot in Sant Martí, Barcelona

El Clot w Barcelonie

W Barcelonie znajduje się wiele różnych obszarów, a każdy z nich posiada swój unikalny charakter, co sprawia, że trudno jest odwiedzić je wszystkie, mając na to tydzień lub dwa. Jeżeli jednak masz szansę dostać się do El Clot w Barcelonie, w dzielnicy Sant Marti, warto z niej skorzystać ze względu na interesującą historię i wyjątkową atmosferę tego obszaru.

Okolicę tę datuje się na okres średniowieczny, kiedy była znana pod nazwą Clot de la Miel pochodzącą od bogatych pól i wysokiej jakości miodu, który tam produkowano. Tło tego obszaru stanowią liczne fabryki przemysłowe i młyny, które tam wybudowano. W związku z tym El Clot zamieszkuje klasa pracująca i uważa się ten obszar za łącznik silnie kataloński z niewielką liczbą turystów, jednakże nie oznacza to, że ludzie nie są przyjaźni. Społeczność lokalna jest tam bowiem wyjątkowo towarzyska, otwarta i gościnna.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Koniecznie trzeba zobaczyć park w El Clot, który zawiera resztki z przemysłowej przeszłości, jak wodociąg o długości 25 metrów z jego pięknymi kaskadami wody. Oferuje on piękne otwarte zielone przestrzenie wśród zgiełku miasta. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupami, w pobliżu znajdują się centrum handlowe Les Glories, a także aleja Carrer de Rogent, gdzie można znaleźć świetne lokalne produkty. Obszar mieści się także blisko Torre Agbar, katedry Sagrada Familia i szpitala de Sant Pau.

El Clot to świetny obszar to odwiedzenia, jeżeli chcesz uciec od tłumów turystów i poczuć jak prawdziwy Katalończyk.

Transport

Metro: L1, L2 (Clot)

Pociąg: z przystanku pociągu Clot-Arago można dostać się do takich miast, jak Girona czy Figueres.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

dzielnice-wszystko-o-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top