Home / Kultura / Muzyka i wydarzenia / Dzień Świętego Patryka w Barcelonie
Saint Patrick´s Day in Barcelona

Dzień Świętego Patryka w Barcelonie

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17. marca, Uroczyści w tym dniu mają na celu upamiętnienie śmierci ukochanego patrona Irlandii i wprowadzenia chrześcijaństwa do tego kraju.

W tym dniu zwyczajem jest noszenie zielonych ubrań, akcesoriów oraz koniczyny. Według legendy, święty Patryk używał właśnie trzylistnej koniczyny, by wyjaśnić Świętą Trójcę Irlandczykom. W pogańskiej Irlandii trójka również miała szczególne znaczenie, a Irlandczycy wierzyli w wielu bogów pod trzema postaciami, co ułatwiło ewangelizację narodu.

Dzień Św. Patryka jest świętem narodowym Republiki Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Funlandii, Pólwyspu Labrador i Montserrat. Święto jest również hucznie obchodzone przez irlandzką społecznośc na całym świecie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Australii i Nowej Zelandii.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Także w Barcelonie odbywają się liczne uroczystości związane z obchodami Dnia Świętego Patryka, nie tylko dla Irlandczyków, ale dla każdego, kto chce bawić się razem z nimi!

saint patricks day_4
Tradycyjne irlandzkie stroje i dudy (zdjęcie: William Murphy cc)

Największych tłumów można spodziewać się w sobotę w okolicach irlandzkiego pubu Kitty O’Shea przy Calle Numanica i Avenida Diaginal. Już od 10 rano odbywać się tam będą imprezy i zabawy dla całej rodziny. Pub zapewnia grę w rugby dla najmłodszych, irlandzkie tańce i muzykę oraz wirtualną podróż po zielonej wyspie. W Moll de la Fusta na plaży Barcelonecie na godzinę 11 planowane są regaty wioślarskie w typowych irlandzkich currachs, czyli drewnianych łodziach wędkarskich. Rozstawione tam też będą stoiska z jedzeniem i napojami oraz scena, na któej zagrają celtyckie funkowe i soulowe zespoły.

Saint patricks day_5
Tradycyjny irlandzki taniec i muzyka (zdjęcie: thisisbossi cc)

W sobotę, 15. marca w Can Basté, Fabra i Puig, odbędą się również występy rockowych zespołów Cabo Norte, Aires Celtes oraz tancerzy irlandzkich o godzinie 22:30. Ponadto w Barcelonie będziemy mogli obejrzeć mecze rugby irlandzkich zespołów. Odbędą się one na Campo de La Foixarda między 12:30 a 15:15 i w La Teixonera od 12:00 do 19:00. Również nowo wyremontowany kompleks sportowy Mar Bella będzie gospodarzem meczy w czasie weekendu.

Najlepsze puby, by spędzic Dzień Świętego Patryka w Barcelonie:

  • Kitty’s O’Shea (Calle de Numancia),
  • Michael Collins (przy Sagrada Familia, występy irlandzkich piosenkarzy country),
  • Ryans (Calle Paradís w Dzielnicy Gotyckiej przy katedrze),
  • Temple Bar (przy Calle Ferran),
  • Flaherty’s (w dolnej części Rambli).

Szczególnie warto udać się do Flaherty’s, gdzie przez całe trzy dni można będzie obchodzić Dzień Świętego Patryka, delektując się typowym irlandzkim jedzeniem i uczestnicząc w tradycyjnych zabawach, takich jak tombola (rodzaj bingo).

Nie zapomnijcie ubrać się na zielono, by zapewnić sobie szczęście!

Zdjęcia: LenDog64 cc

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top