Home / Kultura / Dzień Świętego Patryka w Barcelonie
Saint Patrick´s Day in Barcelona

Dzień Świętego Patryka w Barcelonie

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17. marca, Uroczyści w tym dniu mają na celu upamiętnienie śmierci ukochanego patrona Irlandii i wprowadzenia chrześcijaństwa do tego kraju.

W tym dniu zwyczajem jest noszenie zielonych ubrań, akcesoriów oraz koniczyny. Według legendy, święty Patryk używał właśnie trzylistnej koniczyny, by wyjaśnić Świętą Trójcę Irlandczykom. W pogańskiej Irlandii trójka również miała szczególne znaczenie, a Irlandczycy wierzyli w wielu bogów pod trzema postaciami, co ułatwiło ewangelizację narodu.

Dzień Św. Patryka jest świętem narodowym Republiki Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Funlandii, Pólwyspu Labrador i Montserrat. Święto jest również hucznie obchodzone przez irlandzką społecznośc na całym świecie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Australii i Nowej Zelandii.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Także w Barcelonie odbywają się liczne uroczystości związane z obchodami Dnia Świętego Patryka, nie tylko dla Irlandczyków, ale dla każdego, kto chce bawić się razem z nimi!

saint patricks day_4
Tradycyjne irlandzkie stroje i dudy (zdjęcie: William Murphy cc)

Największych tłumów można spodziewać się w sobotę w okolicach irlandzkiego pubu Kitty O’Shea przy Calle Numanica i Avenida Diaginal. Już od 10 rano odbywać się tam będą imprezy i zabawy dla całej rodziny. Pub zapewnia grę w rugby dla najmłodszych, irlandzkie tańce i muzykę oraz wirtualną podróż po zielonej wyspie. W Moll de la Fusta na plaży Barcelonecie na godzinę 11 planowane są regaty wioślarskie w typowych irlandzkich currachs, czyli drewnianych łodziach wędkarskich. Rozstawione tam też będą stoiska z jedzeniem i napojami oraz scena, na któej zagrają celtyckie funkowe i soulowe zespoły.

Saint patricks day_5
Tradycyjny irlandzki taniec i muzyka (zdjęcie: thisisbossi cc)

W sobotę, 15. marca w Can Basté, Fabra i Puig, odbędą się również występy rockowych zespołów Cabo Norte, Aires Celtes oraz tancerzy irlandzkich o godzinie 22:30. Ponadto w Barcelonie będziemy mogli obejrzeć mecze rugby irlandzkich zespołów. Odbędą się one na Campo de La Foixarda między 12:30 a 15:15 i w La Teixonera od 12:00 do 19:00. Również nowo wyremontowany kompleks sportowy Mar Bella będzie gospodarzem meczy w czasie weekendu.

Najlepsze puby, by spędzic Dzień Świętego Patryka w Barcelonie:

  • Kitty’s O’Shea (Calle de Numancia),
  • Michael Collins (przy Sagrada Familia, występy irlandzkich piosenkarzy country),
  • Ryans (Calle Paradís w Dzielnicy Gotyckiej przy katedrze),
  • Temple Bar (przy Calle Ferran),
  • Flaherty’s (w dolnej części Rambli).

Szczególnie warto udać się do Flaherty’s, gdzie przez całe trzy dni można będzie obchodzić Dzień Świętego Patryka, delektując się typowym irlandzkim jedzeniem i uczestnicząc w tradycyjnych zabawach, takich jak tombola (rodzaj bingo).

Nie zapomnijcie ubrać się na zielono, by zapewnić sobie szczęście!

Zdjęcia: LenDog64 cc

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top