Home / Kultura / Caixa Forum
CaixaForum barca museumm

Caixa Forum

Caixa Forum w Barcelonie to katalońska galeria sztuki. Sponsoruje ją bank ,,La Caixa” i otwarta została w 2002 roku we wcześniejszej fabryce. Znajduje się w okolicy Montjuic. Ta 3-hektarowa powierzchnia wystawiennicza mieści wystawy sztuki, multimedialną bibliotekę, audytorium, klasę i restaurację. To społeczne i kulturalne centrum pracy społecznej ,,La Caixa”, a ulokowane w jednym z najnowocześniejszych budynków Barcelony, zaraz przed górą Montjuic. Budynek ten uważa się za unikatową część dzieła katalońskiego nowoczesnego architekta przemysłowego z początku XX wieku – Puig i Cadafalch.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

La Caixa był przez chwilę nieporuszony, aż zdecydowano się go z powrotem przenieść do Barcelony i nadać mu zupełnie nowy wygląd, uwzględniając komunikację społeczną, kulturową i edukacyjną, uwzględniając jednocześnie nowoczesną kulturę i nie wyzbywając się oryginalnego ducha pracy.

Jako że CaixaForum jest otwarte dla wszystkich publiczności, ulokowano je w szerokim kontekście kategorii społecznych, kulturalnych i edukacyjnych, które mogłyby uwzględnić perspektywę każdego. Wyróżnia je całkiem silna dynamika kulturalna, jako że mieści się w dość żywym mieście, w którym można odwiedzić wiele wystaw – nowoczesnych, klasycznych i współczesnych. W przybliżeniu centra mają powierzchnię 12 000 m² na trzech piętrach i z tego 2 500 zajęte jest przez hale wystawowe.

W CaixaForum w Barcelonie odbywają się bieżące pokazy filmów, koncerty, konferencje, debaty, pokazy artystyczne, literackie, cykle myślowe, wystawy multimedialne oraz programy rodzinne, co sprawia, że CaixaForum staje się centrum orientacji. Jedna z najbardziej żywotnych części hiszpańskiej kultury stanowi formę tymczasowej wystawy.

Wystawy tymczasowe

Tego typu wystawy poświęcone są nowym historiom o hiszpańskiej kulturze – poprzez combing art, okresy historyczne i różne tematy nawiązujące do CaixaForum i MACBA. Główna część tego oparta jest na wyobrażeniu rzeczywistości z klasycznym odniesieniem do historii rozwijanej przez XX-wieczną kulturę.

Stała przestrzeń

Znajduje się tam również przestrzeń sztuki mediów, znana jako miejsce, w którym można zobaczyć zawartość cyfrową i prace video wybrane z biblioteki cyfrowej dla CaixaForum. Stamtąd istnieje dostęp do ponad 1000 produkcji video z biblioteki cyfrowej i mogą one zostać wykorzystane jako źródło do badań nad zaangażowaniem studentów, zainteresowanych stron, opiekunów artystów i ogólnie ludności. Komputery zapewniają także internetowy dostęp do biblioteki cyfrowej, pozwalając na wyszukiwanie artystów, tytułów itp.

Inny obszar stałej przestrzeni znany jest jako modernistyczna przestrzeń, która odzwierciedla kulturę i społeczeństwo katalońskiej elity z początków XX wieku.

Znajduje się tam także CaixaForum dla dzieci, wspierające rodzinne warsztaty, sztukę rodzinną i rodzinne pokazy. Jeśli zatem przebywasz w Barcelonie w pobliżu tej okolicy, sprawdź koniecznie to niezapomniane muzeum.


Größere Kartenansicht 

Informacje

ADRES: Av Francesc Ferrer i Guardia, 6-8 08038 Barcelona, Tel. 93 476 86 00 Fax: 93 476 86 35

TRANSPORTU: Metro Espanya – linie 1 i 3, Espanya FGC – linie L8, S33, S4, S8, R5 i R6, autobusy – linie 13 i 150, przystanek przed CaixaForum – linie 9, 27, 50, 65, 79, 91, 109 i 165, przystanek przy Pl Espanya – linie D20, H12, V7, L72, L80, L81, L86, L87, L95, Bike Gran Via – Plaza Espanya (Stacja # 96) Rius i Taulet (Stacja # 237)

CENY: Od 6 maja 2013 wstęp jest bezpłatny dla wszystkich klientów. Wejście jest darmowe dla klientów la Caixa” i poniżej 16 roku życia. Należy doonać telefonicznej rezerwacji pod numerem telefonu: 934768630, e-mail: caixaforumbarcelona@magmacultura.com. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź stronę internetową.

HARMONOGRAMY:Od poniedziałku do piątku: 10:00-20:00, soboty, niedziele i święta: 10:00-21:00, wyjątkowe lato w środy w lipcu i sierpniu: 10:00-23:00, wyjątowe Boże Narodzenie 24 i 31 grudnia oraz 5 stycznia: 10:00-18:00, centrum jest nieczynne 25 grudnia oraz 1 i 6 stycznia

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzea-kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top