Home / Kultura / Costa del Sol
costa del sol

Costa del Sol

Costa del Sol, jest znane ze swoich pięknych, piaszczystych plaż, słońca i pięknej scenerii. Jest położone na południe od Barcelony, na południowym krańcu Hiszpanii. Ten rejon stał się popularny w latach 50tych dzięki takim Hollywoodzkim gwiazdom jak: Ava Gardner, Marlon Brando czy Grace Kelly. W  ostatnich latach region ten stał się dużo bardziej międzynarodowy i z dużą ilością europejskich turystów. Pomimo tego Costa del Sol zachowało swój hiszpański urok. Podobnie jak Barcelona, Costa del Sol jest miejscem wielu “Fiestas” przez cały rok, ma także dobry rynek  autentycznych ręcznie wytwarzanych produktów.

Jak wskazuje sama nazwa Costa del Sol (Sol oznacza słońce) jest znana dzięki świetnym warunkom pogodowym i całorocznemu słońcu. Wczasowicze są tu zarówno latem jak i zimą ponieważ słońce tu świeci ponad 300 dni w roku a opady są bardzo nieznaczne, mniejsze niż w Barcelonie. Linia wybrzeża jest otoczona wzgórzami i górami, co praktycznie stwarza mikroklimat. Najgoręcej jest w ciągu lata, kiedy to temperatury rzadko spadają poniżej 30°C . Zimy są z reguły bardzo łagodne z przeciętną temperaturą w okolicach 18°C.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Miasta na wybrzeżu kontrastują ze sobą. Niektóre są nastawione na  przyciąganie wczasowiczów (Torremonlinos), a inne są spokojniejsze (Puerto Banus/Marbella). Costa del Sol jest także znane z powodu białych miasteczek położonych na zboczach gór i wychodzących na morze.

Podobnie jak w Barcelonie i Katalonii, Costa del Sol ma wiele możliwości do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu : od relaksującej gry w golfa (ponad 50 pól golfowych tylko na Costa del Sol) do podnoszących adrenalinę  sportów wodnych w wielu odsłonach. Jako alternatywę do tego wszystkiego możesz odwiedzić wiele muzeów, galerii sztuki, zabytków historycznych i kulturowych, spróbować wspaniałej kuchni oraz skosztować nocnego życia.

 Featured photo: Hernán Piñera cc

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl okolice-barcelony

Noclegi Barcelona


Scroll To Top