Home / Kultura / Pałac Muzyki Katalońskiej
Palau de la Musica Catalana

Pałac Muzyki Katalońskiej

Barceloński Palau de la Musica Catalana, znany jako Pałac Muzyki Katalońskiej to budynek z salą koncertową zaprojektowany w stylu katalońskiego modernizmu przez architekta Lluísa Domènecha i Montanera. Wybudowany pomiędzy 1905, a 1908 rokiem dla Orfeó Català, stowarzyszenia chóralnego założonego w 1891 roku, będącego wiodącą siłą w katalońskim kulturalnym i politycznym ruchu niepodległościowym, który stał się znany jako  Renaixença, lub Catalan Rebirth (Katalońskie Odrodzenie).

Znajdź zakwaterowanie teraz!

W 1909 roku Pałac otrzymał nagrodę od Rady Miejskiej w Barcelonie, przyznawaną najlepszym budynkom powstałym w roku poprzednim. Pomiędzy rokiem 1982, a 1989 budynek przeszedł gruntowaną renowację, przebudowę i rozbudowę, pod kierunkiem architektów Oscara Tusquetsa i Carlesa Díaza. W 1997 roku, barceloński Pałac Muzyki Katalońskiej został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dziś, ponad pół miliona ludzi rocznie uczestniczy w prezentowanych w Pałacu wydarzeniach muzycznych, których wachlarz rozciąga się od muzyki symfonicznej i kameralnej po jazz i  Cançó (muzykę katalońską).

Sala koncertowa Pałacu Muzyki Katalońskiej, która mieści około 2,200 osób jest jedynym w Europie audytorium oświetlonym w ciągu godzin dziennych całkowicie naturalnym światłem. Ściany po obu stronach składają się głównie z szyb witrażowych połączonych wspaniałymi łukami, u górze znajduje się ogromny witrażowy świetlik zaprojektowany przez Antoniego Rigalta, którego centralnym punktem jest odwrócona kopuła w odcieniach złota, otoczona błękitem, co ma sugerować słońce i niebo.

 

Dominującym motywem pełnego przepychu, rzeźbiarskiego wystroju sali koncertowej jest muzyka chóralna, coś czego można oczekiwać od audytorium zleconego przez stowarzyszenie chóralne. Chór młodych kobiet otacza “słońce” witrażowego świetlika, a popiersie słynnego dyrygenta Anselma Clavé, który przyczynił się do ożywienia katalońskiej muzyki ludowej, znajduje się po lewej stronie sceny, pod kamiennym drzewem.

Sala koncertowa jest jedną z najbardziej wyróżniających się na świecie –  przez ponad sto lat jest uważana za szczególne miejsce muzycznego życia Barcelony, zarówno krajowego jak i międzynarodowego. Miało tu miejsce wiele światowych premier muzycznych, jest to charakterystyczny punkt miasta, ale też miejsce spotkań pierwszej kolejności dla kulturalnej elity. Pałac jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Barcelonie, możesz tam posłuchać koncertu od Sarah McLachlan po Filcharmonię Petersburską. W Barcelonie jest również wiele innych miejsc gdzie przedstawiane są pokazy muzyki współczesnej czy klasycznej oraz wspaniałe pokazy taneczne.

 

 

Poza możliwością uczestniczenia w koncertach, Pałac Muzyki Katalońskiej oferuje wizyty z doświadczonymi przewodnikami. Podczas zwiedzania odwiedzisz wszystkie miejsca i zobaczysz wszelkie udogodnienia, będziesz miał możliwość zobaczenia słynnych organów i posłuchania interesujących informacji. Ponadto, jeśli nie możesz się doczekać, istnieje możliwość uczestniczenia w  skip-the-line walking tour do Pałacu Muzyki Katalońskiej oraz innych atrakcji kulturalnych. Ceny biletów zależą od konkretnego koncertu, tutaj oferujemy Ci możliwość przeglądu harmonogramu koncertów  i kupna biletu na koncert, który Ci odpowiada.

W pobliżu znajdują się doskonałe punkty gastronomiczne, kawiarnie i restauracje gdzie możesz zjeść kolację lub wypić filiżankę kawy tuż po koncercie.

 

Usługi dla posiadaczy biletów sezonowych

Poniedziałek – Piątek od 10.00 do 14.00
Telefon: 93 295 72 42 / Fax: 93 295 72 10
email: abonaments@palaumusica.cat

Telefon wieczorny i świąteczny: 902 442 882
email: taquilles@palaumusica.cat

Pozostałe informacje

  • Adres: C/ Palau de la Música, 4-6, 08003 Barcelona, Spain.
  • Transport:  Metro – L1 Urquinaona, L4 Jaume I. , Autobus – 17, 19, 40 and 45.
  • Cena: różna

Miejsce zlokalizowane jest na granicy dwóch dzielnic- Dzielnicy Gotyckiej i El Born. Jeśli poszukujesz zakwaterowania w pobliżu, znajdziesz tu różnorodne oferty apartamentów i pokoi, dostępne od zaraz.

 


Powiększ mapę

 

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top