Home / Rynki / Targi w Barcelonie
Barcelona La Boquería

Targi w Barcelonie

Jako miasto portowe oraz dawne centrum handlowe, Barcelona ma wiele targów wartych odwiedzenia. Targ Boquería jest  niesamowitym miejscem, które kusi kolorami i życiem, nie wspominając już o najbardziej przyciągających świeżych lokalnych rarytasach z Barcelony.

Na najlepszych targach Barcelony sprzedaje się wszystko od jedzenia do dzieł sztuki i ubrań.

Mercat Boqueria de Sant Josep

Prawdopodobnie najbardziej znany w Barcelonie targ, położony tuż przy La Rambla. Jest on punktem obowiązkowym w Barcelonie, gdy chcesz kupić składniki  do przygotowania dobrego posiłku albo nawet jeżeli tylko  chcesz się przejść. Zwiedzających czeka istny zamach na zmysły przez aromaty dochodzące z każdej strony. Można tu kupić gotowe do zjedzenia sałatki owocowe, słodycze, przyprawy, a także świeże owoce morza.

La Rambla de Sant Josep
Metro: Liceu (Zielona linia, L3)
Godziny:
8:00 – 20:30 (Poniedziałek – Piątek)
8:00 – 20:00 (Sobota)
» Wycieczka spacerowa Gourmet Tapas

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Targ Sant Antoni

To kolejny targ żywnościowy w Barcelonie podobny do La Boqueria, ale większy i mniej popularny wśród turystów. W sierpniu większość stoisk jest zamknięta. Właściciele stoisk są bardzo przyjaźni i chętni do pomocy. Jest tu chętnie uczęszczany przez mieszkańców Barcelony tapas bar.

Ronda Sant Pau/Carrer Comte d’Urgell
Metro: Sant Antoni (Fioletowa linia, L2)
Godziny: 8:00 – 14:30 | 17:30 – 20:00 (poniedziałek – Sobota)

W niedziele od 08:00-15:00 na zewnątrz targu organizowany jest targ książek i monet dla wszystkich lokalnych kolekcjonerów. Znajdziesz tu niesamowitą ilość starych książek, magazynów, komiksów i kartek pocztowych.

Boqueria Market

Mercadillo de la Plaça de Sant Josep

Mały barceloński targ na którym można kupić wyroby lokalnych artystów. Z reguły jest tam kilkanaście artystów, ale ich prace są bardzo zróżnicowane. Wszyscy z nich bardzo chętnie ucinają sobie pogawędki z turystami, więc jeżeli chcesz podszkolić swój hiszpański to doskonałą okazja. Wiele z tych malarzy i rysowników można spotkać każdego wieczora w południowej części La Rambla.

Plaça de Sant Josep Oriol 
Godziny: każdy weekend
Metro: Liceu (Zielona linia, L3)

Mercat dels Encants Market / Encants

Jeden z największych i najchętniej odwiedzanych pchlich targów w Barcelonie. Tu sprzedaje się wszystko, nowe i stare, od antyków do kosmetyków. W soboty jest najbardziej tłoczno, więc lepiej wybrać się innego dnia. Jeśli szukasz okazji musisz się tu pojawić naprawdę wcześnie. Aukcje antyków odbywają się o 07:00 rano, kiedy wszyscy kupujący już tam są, a później o 12:00, kiedy wszystko co się nie sprzedało jest wystawiane po obniżonych cenach. Warto zobaczyć meble w dużej hali z boku targu. Targowanie się jest wręcz oczekiwane i sprawia wszystkim dużą frajdę.  Targ teoretycznie jest czynny do popołudnia, ale większość sprzedawców zbiera się do wyjścia około południa. W sierpniu wiele stoisk jest zamkniętych.

Plaça de les Glories Catalanes
C/ Dos de Maig, 186
Metro: Glories (Czerwona linia, L1)
Godziny: Od 8:30 (Poniedziałek, środa, piątek i sobota)


Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

rynki shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top