Home / Rynki / Targi w Barcelonie
Barcelona La Boquería

Targi w Barcelonie

Jako miasto portowe oraz dawne centrum handlowe, Barcelona ma wiele targów wartych odwiedzenia. Targ Boquería jest  niesamowitym miejscem, które kusi kolorami i życiem, nie wspominając już o najbardziej przyciągających świeżych lokalnych rarytasach z Barcelony.

Na najlepszych targach Barcelony sprzedaje się wszystko od jedzenia do dzieł sztuki i ubrań.

Mercat Boqueria de Sant Josep

Prawdopodobnie najbardziej znany w Barcelonie targ, położony tuż przy La Rambla. Jest on punktem obowiązkowym w Barcelonie, gdy chcesz kupić składniki  do przygotowania dobrego posiłku albo nawet jeżeli tylko  chcesz się przejść. Zwiedzających czeka istny zamach na zmysły przez aromaty dochodzące z każdej strony. Można tu kupić gotowe do zjedzenia sałatki owocowe, słodycze, przyprawy, a także świeże owoce morza.

La Rambla de Sant Josep
Metro: Liceu (Zielona linia, L3)
Godziny:
8:00 – 20:30 (Poniedziałek – Piątek)
8:00 – 20:00 (Sobota)
» Wycieczka spacerowa Gourmet Tapas

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Targ Sant Antoni

To kolejny targ żywnościowy w Barcelonie podobny do La Boqueria, ale większy i mniej popularny wśród turystów. W sierpniu większość stoisk jest zamknięta. Właściciele stoisk są bardzo przyjaźni i chętni do pomocy. Jest tu chętnie uczęszczany przez mieszkańców Barcelony tapas bar.

Ronda Sant Pau/Carrer Comte d’Urgell
Metro: Sant Antoni (Fioletowa linia, L2)
Godziny: 8:00 – 14:30 | 17:30 – 20:00 (poniedziałek – Sobota)

W niedziele od 08:00-15:00 na zewnątrz targu organizowany jest targ książek i monet dla wszystkich lokalnych kolekcjonerów. Znajdziesz tu niesamowitą ilość starych książek, magazynów, komiksów i kartek pocztowych.

Boqueria Market

Mercadillo de la Plaça de Sant Josep

Mały barceloński targ na którym można kupić wyroby lokalnych artystów. Z reguły jest tam kilkanaście artystów, ale ich prace są bardzo zróżnicowane. Wszyscy z nich bardzo chętnie ucinają sobie pogawędki z turystami, więc jeżeli chcesz podszkolić swój hiszpański to doskonałą okazja. Wiele z tych malarzy i rysowników można spotkać każdego wieczora w południowej części La Rambla.

Plaça de Sant Josep Oriol 
Godziny: każdy weekend
Metro: Liceu (Zielona linia, L3)

Mercat dels Encants Market / Encants

Jeden z największych i najchętniej odwiedzanych pchlich targów w Barcelonie. Tu sprzedaje się wszystko, nowe i stare, od antyków do kosmetyków. W soboty jest najbardziej tłoczno, więc lepiej wybrać się innego dnia. Jeśli szukasz okazji musisz się tu pojawić naprawdę wcześnie. Aukcje antyków odbywają się o 07:00 rano, kiedy wszyscy kupujący już tam są, a później o 12:00, kiedy wszystko co się nie sprzedało jest wystawiane po obniżonych cenach. Warto zobaczyć meble w dużej hali z boku targu. Targowanie się jest wręcz oczekiwane i sprawia wszystkim dużą frajdę.  Targ teoretycznie jest czynny do popołudnia, ale większość sprzedawców zbiera się do wyjścia około południa. W sierpniu wiele stoisk jest zamkniętych.

Plaça de les Glories Catalanes
C/ Dos de Maig, 186
Metro: Glories (Czerwona linia, L1)
Godziny: Od 8:30 (Poniedziałek, środa, piątek i sobota)


Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

rynki shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top