Home / Opieka zdrowotna i szpitale w Barcelonie
Hiszpania zapewnia swoim obywatelom uniwersalną opiekę medyczną. Jeżeli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, jesteś automatycznie uprawniony do darmowej, podstawowej opieki medycznej, ale musisz się upewnić, że masz odpowiednią dokumentację z własnego kraju. Najlepiej w tym celu wyrobić bezpłatną kartę EKUZ w lokalnym oddziale NFZ.

Opieka zdrowotna i szpitale w Barcelonie

Kiedy przebywasz w obcym mieście sprawy zdrowotne mogą być nieco przytłaczające, szczególnie jeżeli chodzi o zrozumienie wszystkich opcji opieki i leczenia. Decyzja o tym gdzie się udać, z kim się skontaktować, i jakiej opłaty się  spodziewać to sytuacje, których każdy przebywający w Barcelonie kiedyś doświadcza. To bardzo ważne znać swoje prawa i możliwości, żeby Ci w tym pomóc zgromadziliśmy tutaj najważniejsze informacje o opiece zdrowotnej w Barcelonie.
Hiszpania zapewnia swoim obywatelom uniwersalną opiekę medyczną. Jeżeli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, jesteś automatycznie uprawniony do darmowej, podstawowej opieki medycznej, ale musisz się upewnić, że masz odpowiednią dokumentację z własnego kraju. Najlepiej w tym celu wyrobić bezpłatną kartę EKUZ w lokalnym oddziale NFZ. Jeżeli nie jesteś obywatelem EU, hiszpańskie prawo obliguje do udzielenia pomocy, tak publicznej jak prywatnej, w sytuacji  zagrożenia życia lub zdrowia.
Poniżej umieszczamy kilka przydatnych telefonów i informację kontaktową do lekarzy i służb, które mogą okazać się pomocne. Barcelona-home nie ponosi odpowiedzialności za żaden z  numerów podanych poniżej. Nie używaliśmy ich wszystkich bezpośrednio i zostały tu umieszczone, aby ułatwić kontakt początkowy.

Pogotowie
Ogólny numer wypadkowy w Hiszpanii  112. Aby zadzwonić na pogotowie użyj jednego z poniższych numerów:
Samur 092
Uvimovil 061
Pogotowie Cruz Roja 915 222 222
Ambulancias Sasu 913 551 039
Creu Roja 933 002 020
Lazaro 934 566 666 / 934 551 000
SAM 932 016 464
Blanco 932 661 212 / 932 661 266

Ubezpieczenia zdrowotne
To bardzo ważne, aby wiedzieć czy Twoje ubezpieczenie zdrowotne jest akceptowane i ważne w  Barcelonie. Wiele agencji ubezpieczeniowych oferuje specjalne ubezpieczenie podróżne, podobnie jak wiele z organizacji studenckich w Barcelonie. Ważne jest także, aby określić ile  będzie kosztować wizyta u lekarza czy wykupienie recepty. Prywatna opieka medyczna jest także dostępna w Hiszpanii dla każdego za około 50€ miesięcznie w zależności od płci i wieku.

Apteki
Apteki czy “farmacias” w Barcelonie udzielają podstawowej informacji i porady zdrowotnej, a także pomocy. Możesz zadać farmaceucie podstawowe pytania dotyczące zdrowia, ale w poważniejszych przypadkach lepiej skontaktować się z lekarzem..
Niektóre z aptek w Barcelonie są otwarte 24 godziny (również w niedziele). W oknach aptek i w lokalnych gazetach znajdziesz informacje o tym gdzie znaleźć czynna aptekę.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

Noclegi Barcelona


Scroll To Top