Home / Opieka zdrowotna i szpitale w Barcelonie
Hiszpania zapewnia swoim obywatelom uniwersalną opiekę medyczną. Jeżeli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, jesteś automatycznie uprawniony do darmowej, podstawowej opieki medycznej, ale musisz się upewnić, że masz odpowiednią dokumentację z własnego kraju. Najlepiej w tym celu wyrobić bezpłatną kartę EKUZ w lokalnym oddziale NFZ.

Opieka zdrowotna i szpitale w Barcelonie

Kiedy przebywasz w obcym mieście sprawy zdrowotne mogą być nieco przytłaczające, szczególnie jeżeli chodzi o zrozumienie wszystkich opcji opieki i leczenia. Decyzja o tym gdzie się udać, z kim się skontaktować, i jakiej opłaty się  spodziewać to sytuacje, których każdy przebywający w Barcelonie kiedyś doświadcza. To bardzo ważne znać swoje prawa i możliwości, żeby Ci w tym pomóc zgromadziliśmy tutaj najważniejsze informacje o opiece zdrowotnej w Barcelonie.
Hiszpania zapewnia swoim obywatelom uniwersalną opiekę medyczną. Jeżeli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, jesteś automatycznie uprawniony do darmowej, podstawowej opieki medycznej, ale musisz się upewnić, że masz odpowiednią dokumentację z własnego kraju. Najlepiej w tym celu wyrobić bezpłatną kartę EKUZ w lokalnym oddziale NFZ. Jeżeli nie jesteś obywatelem EU, hiszpańskie prawo obliguje do udzielenia pomocy, tak publicznej jak prywatnej, w sytuacji  zagrożenia życia lub zdrowia.
Poniżej umieszczamy kilka przydatnych telefonów i informację kontaktową do lekarzy i służb, które mogą okazać się pomocne. Barcelona-home nie ponosi odpowiedzialności za żaden z  numerów podanych poniżej. Nie używaliśmy ich wszystkich bezpośrednio i zostały tu umieszczone, aby ułatwić kontakt początkowy.

Pogotowie
Ogólny numer wypadkowy w Hiszpanii  112. Aby zadzwonić na pogotowie użyj jednego z poniższych numerów:
Samur 092
Uvimovil 061
Pogotowie Cruz Roja 915 222 222
Ambulancias Sasu 913 551 039
Creu Roja 933 002 020
Lazaro 934 566 666 / 934 551 000
SAM 932 016 464
Blanco 932 661 212 / 932 661 266

Ubezpieczenia zdrowotne
To bardzo ważne, aby wiedzieć czy Twoje ubezpieczenie zdrowotne jest akceptowane i ważne w  Barcelonie. Wiele agencji ubezpieczeniowych oferuje specjalne ubezpieczenie podróżne, podobnie jak wiele z organizacji studenckich w Barcelonie. Ważne jest także, aby określić ile  będzie kosztować wizyta u lekarza czy wykupienie recepty. Prywatna opieka medyczna jest także dostępna w Hiszpanii dla każdego za około 50€ miesięcznie w zależności od płci i wieku.

Apteki
Apteki czy “farmacias” w Barcelonie udzielają podstawowej informacji i porady zdrowotnej, a także pomocy. Możesz zadać farmaceucie podstawowe pytania dotyczące zdrowia, ale w poważniejszych przypadkach lepiej skontaktować się z lekarzem..
Niektóre z aptek w Barcelonie są otwarte 24 godziny (również w niedziele). W oknach aptek i w lokalnych gazetach znajdziesz informacje o tym gdzie znaleźć czynna aptekę.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Noclegi Barcelona


Scroll To Top