Home / Inne informacje / Parkowanie w Barcelonie
parking_

Parkowanie w Barcelonie

Zaparkowanie samochodu w Barcelonie bywa zarówno problematyczne problematyczne jak i drogie. Wydaje się, że w stolicy Katalonii jest więcej samochodów niż miejsc do ich zaparkowania. Bardzo trudno znaleźć wolne miejsce na ulicach, a nawet parkingi są często przepełnione.

Najlepszym sposobem wydaje się być unikanie używania samochodu w centrum miasta. Dużo łatwiej jest korzystać ze sprawnej komunikacji miejskiej w Barcelonie. Metro zabierze Cię do większości miejsc w mieście lub co najmniej dowiezie Cię w ich pobliże. Metro w Barcelonie jest  szybkie i mało skomplikowane.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Jeżeli metro nie ma stacji w pobliżu miejsca, do którego chciałbyś dotrzeć, zawsze możesz skorzystać z wielu linii autobusowych. Autobusy są także tanim i efektywnym sposobem transportu w Barcelonie.

Taksówki w Barcelonie są także świetnym sposobem na przemieszczanie się po mieście. Ceny są rozsądne i to szybki sposób na dotarcie tam, gdzie tylko chcesz. Musisz być jedynie przygotowany na dodatkowe opłaty za bagaż.

Parkingi miejskie

Jako, że darmowe miejsca do parkowania na ulicach z reguły są zajęte, lepiej poszukać jednej z wielu stacji parkingowych, których jest wiele w centrum miasta. Te stacje bardzo często są podziemnymi parkingami i kosztują około 1,5-3€ za godzinę, ale istnieją tu limity i nie powinieneś zapłacić  więcej niż 30€ za 24 godziny.

Parkingi B:SM  pozwalają zaparkować Twój samochód na 8 dni za około 75 €, ale samochód musi pozostać na parkingu przez całe 8 dni.

Bardzo duży parking samochodowy znajduje się w pobliżu dworca autobusowego Estacio de Nord. W pobliżu znajduje się stacja metra Arc de Triomf, co jest bardzo wygodne.

Kradzieże

Pamiętaj, że samochody z zagranicznymi tablicami są częściej obiektami kradzieży niż te lokalne. Najlepiej więc parkować samochód na parkingach strzeżonych lub chociaż z jakąś formą monitoringu. Nie zostawiaj nigdy w samochodzie nic cennego.

Nawet jeżeli siedzisz w samochodzie, zawsze lepiej jest go zamknąć od wewnątrz, szczególnie w przypadku wolnej jazdy lub stojąc w korku czy na światłach. W Barcelonie widziano złodziei sięgających po cenne rzeczy przez okna samochodowe czy bagażniki i uciekających szybko ze skradzionymi przedmiotami.


 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

other-information-pl transport-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top