Home / Wszystko o Barcelonie / Parkowanie w Barcelonie
parking_

Parkowanie w Barcelonie

Zaparkowanie samochodu w Barcelonie bywa zarówno problematyczne problematyczne jak i drogie. Wydaje się, że w stolicy Katalonii jest więcej samochodów niż miejsc do ich zaparkowania. Bardzo trudno znaleźć wolne miejsce na ulicach, a nawet parkingi są często przepełnione.

Najlepszym sposobem wydaje się być unikanie używania samochodu w centrum miasta. Dużo łatwiej jest korzystać ze sprawnej komunikacji miejskiej w Barcelonie. Metro zabierze Cię do większości miejsc w mieście lub co najmniej dowiezie Cię w ich pobliże. Metro w Barcelonie jest  szybkie i mało skomplikowane.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Jeżeli metro nie ma stacji w pobliżu miejsca, do którego chciałbyś dotrzeć, zawsze możesz skorzystać z wielu linii autobusowych. Autobusy są także tanim i efektywnym sposobem transportu w Barcelonie.

Taksówki w Barcelonie są także świetnym sposobem na przemieszczanie się po mieście. Ceny są rozsądne i to szybki sposób na dotarcie tam, gdzie tylko chcesz. Musisz być jedynie przygotowany na dodatkowe opłaty za bagaż.

Parkingi miejskie

Jako, że darmowe miejsca do parkowania na ulicach z reguły są zajęte, lepiej poszukać jednej z wielu stacji parkingowych, których jest wiele w centrum miasta. Te stacje bardzo często są podziemnymi parkingami i kosztują około 1,5-3€ za godzinę, ale istnieją tu limity i nie powinieneś zapłacić  więcej niż 30€ za 24 godziny.

Parkingi B:SM  pozwalają zaparkować Twój samochód na 8 dni za około 75 €, ale samochód musi pozostać na parkingu przez całe 8 dni.

Bardzo duży parking samochodowy znajduje się w pobliżu dworca autobusowego Estacio de Nord. W pobliżu znajduje się stacja metra Arc de Triomf, co jest bardzo wygodne.

Kradzieże

Pamiętaj, że samochody z zagranicznymi tablicami są częściej obiektami kradzieży niż te lokalne. Najlepiej więc parkować samochód na parkingach strzeżonych lub chociaż z jakąś formą monitoringu. Nie zostawiaj nigdy w samochodzie nic cennego.

Nawet jeżeli siedzisz w samochodzie, zawsze lepiej jest go zamknąć od wewnątrz, szczególnie w przypadku wolnej jazdy lub stojąc w korku czy na światłach. W Barcelonie widziano złodziei sięgających po cenne rzeczy przez okna samochodowe czy bagażniki i uciekających szybko ze skradzionymi przedmiotami.


 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top