Home / Sitges / Tradycyjna kuchnia w Sitges
Traditional food in sitges

Tradycyjna kuchnia w Sitges

22% populacji w Sitges stanowią obcokrajowcy, czego skutkiem jest bardzo różnorodna oferta gastronomiczna. Wiele lokali oferuje połączenie kuchni hiszpańskiej z innymi, takimi jak kuchnia włoska, francuska czy azjatycka. Pomimo tego, że większość turystów odwiedzających Sitges gustuje w takich połączeniach oraz lubi próbować różnych smaków, próbowanie lokalnych potraw jest podstawą do poznania kultury odwiedzanego kraju.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

L’ambassade to tradycyjne małe bistro znajdujące się koło głównego kościoła w Sitges.  Oferuje proste, tradycyjne tapas, które można kosztować oglądając kabaret wykonywany przez najlepsze drag queen w mieście. Podczas słonecznych dni, otwarty ogródek oferuje niesamowity widok na Fragata beach. Aby doświadczyć lokalnej gastronomii należy wybrać się do El Pescadito serwującego różnorodne tradycyjne tapas, takie jak croquetas de jamón serrano (krokiety z szynką serrano), mule czy kalmary. Proste, tanie, a zarazem pełne smaku, takie, jakie powinny być prawdziwe tapas. Kolejnym, godnym polecenia barem z tapas jest La Picara. Poza najlepszymi patatas bravas w okolicy, znajdziesz tu szeroką ofertę win chronionych prawem UE, z regionów takich jak La Rioja czy El Penedès. Jeśli szukasz mniej zatłoczonego miejsca, Casa Raimundo zazwyczaj przyciąga do swoich dwóch pokoi z rustykalnymi drewnianymi meblami, lokalną klientelę. Znakomita obsługa dokłada wszelkich starań, aby zamówione potrawy szybko znalazły się na stołach swoich klientów. Owoce morza zawsze są tu świeże i pochodzące z lokalnych targów. Jeśli podczas Twojego pobytu w Sitges najdzie Cię ochota na spróbowanie kuchni z innych regionów Hiszpanii, np. z odległwj Galicji, wybierz się do Ricón Gallego, gdzie zjesz najlepsze Pulpo Gallega (ośmiorniczka po galicyjsku). Otwarte sześć dni w tygodniu, Rincón oferuje tradycyjne menu składające się z głównego dania, deseru oraz dowolnego napoju. Dla miłośników mięsa polecana jest la Parellada de Carne. Bardziej wyszukane tapas znajdziesz w El Pou oferującym tradycyjne tapas podane w nowoczesnej formie. Małe, schowane drzwi w sercu miasta prowadzą do przytulnej restauracji o nieformalnej atmosferze, gdzie można delektować się wołowiną Wagyu beef przy kieliszku wina z La Rioja. Jeśli wraz z posiłkiem chcesz podziwiać sztukę, Iris Gallery Restaurant, zlokalizowana w Arts Hotel Sitges, oferuje najlepszą hiszpańską kuchnię w nowoczesnym, świeżym i artystycznym otoczeniu. Ściany zostały tu udekorowane dziełami takich artystów, jak Tapies, Dali oraz innych, lokalnych malarzy.

W Sitges znajduje się wiele restauracji oferujących tradycyjną kuchnię dla wszystkich smaków. Miasto posiadające doskonałe połączenie komunikacyjne z Barceloną, jest idealnym celem na jednodniowy wypad z miasta.

 

Zdjęcie: sanfamedia.com cc

 

Noclegi w Sitges

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top