the big boats in las golondrinas

Statki i promy

Port w Barcelonie jest drugim portem w Europie jeżeli chodzi o ruch komercyjny i pierwszym dla statków rejsowych. Port ma osiem terminali pasażerskich (pięć dla  statków pasażerskich i trzy dla promów). Promy są obsługiwane przez 4 firmy, które zapewniają regularne połączenia między Barceloną a Majorką, Minorką i Ibizą (Baleary) i Genową (Włochy): Transmediterránea, Buquebus, Grandi Navi Veloci, Umafisa.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Wodą

Położony blisko centrum miasta, na zachód od Montjuïc i poniżej Barri Gòtic, Port de Barcelona prowadzony jest przez Autoritat Portuària de Barcelona. Utrzymuje on w ostatnich latach swoją pozycję ważnego śródziemnomorskiego portu. Oprócz tego, że jest ważnym portem towarowym, jest to drugie, po Atenach największe centrum rejsowe nad morzem Śródziemnym. W 2001 roku port obsłużył 544 statków pasażerskich i ponad pół miliona pasażerów.

Autoritat Portuària de Barcelona

Tel: +34 93 298 6000

www.apb.es

Port w Barcelonie obsługuje 4 terminale dla statków rejsowych – dwa w  Moll Adossat i dwa w World Trade Centre – a Autoritat Portuària de Barcelona obsługuje terminal w Port Vell . Wszystkie terminale mają centra informacji turystycznej, biura podróży, połączenia lotnicze, pierwszą pomocy sklepy wolnocłowe, bary, restauracje i stoiska z międzynarodową prasą. Dostępny jest tam również parking.

Promy w Barcelonie

Prom Transmediterranea odpływa codziennie przez cały rok z Barcelony do Palma de Mallorca. Podróż trwa około 8 godzin. Ceny zaczynają się od około 130 euro dla małego samochodu, 50 euro za osobę i  60 euro za osobę w kabinie. Rezerwacji można dokonać w najważniejszych biurach podróży, co w sezonie wakacyjnym jest rekomendowane.

Gdybyś przegapił swój prom lub nie dostał biletu, możesz spróbować pojechać do Walencji skąd również odchodzi prom na Majorkę. Ceny i czas podróży są takie same jak dla portu w Barcelonie.

Jeżeli przyjeżdżasz do  Barcelony z Francji możesz złapać prom z Sete (Południowa Francja). Jednak stamtąd podróż trwa 16 godzin i bilety są dużo droższe.

Istnieje także połączenie promowe między Tarragoną (niedaleko od Barcelony) a Palma de Mallorca. Nazywa się ono “Almudaina”, – i odpływa we wtorki, czwartki, soboty i niedziele i zajmuje tylko 3 godziny 45 minut. Statek może zabrać 450 pasażerów i 87 samochodów.

Rezerwacje Transmediterránea:

(+34) 902 – 45 46 45 | www.trasmediterranea.es

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

transport-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top