Home / Wszystko o Barcelonie / Statki i promy
the big boats in las golondrinas

Statki i promy

Port w Barcelonie jest drugim portem w Europie jeżeli chodzi o ruch komercyjny i pierwszym dla statków rejsowych. Port ma osiem terminali pasażerskich (pięć dla  statków pasażerskich i trzy dla promów). Promy są obsługiwane przez 4 firmy, które zapewniają regularne połączenia między Barceloną a Majorką, Minorką i Ibizą (Baleary) i Genową (Włochy): Transmediterránea, Buquebus, Grandi Navi Veloci, Umafisa.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Wodą

Położony blisko centrum miasta, na zachód od Montjuïc i poniżej Barri Gòtic, Port de Barcelona prowadzony jest przez Autoritat Portuària de Barcelona. Utrzymuje on w ostatnich latach swoją pozycję ważnego śródziemnomorskiego portu. Oprócz tego, że jest ważnym portem towarowym, jest to drugie, po Atenach największe centrum rejsowe nad morzem Śródziemnym. W 2001 roku port obsłużył 544 statków pasażerskich i ponad pół miliona pasażerów.

Autoritat Portuària de Barcelona

Tel: +34 93 298 6000

www.apb.es

Port w Barcelonie obsługuje 4 terminale dla statków rejsowych – dwa w  Moll Adossat i dwa w World Trade Centre – a Autoritat Portuària de Barcelona obsługuje terminal w Port Vell . Wszystkie terminale mają centra informacji turystycznej, biura podróży, połączenia lotnicze, pierwszą pomocy sklepy wolnocłowe, bary, restauracje i stoiska z międzynarodową prasą. Dostępny jest tam również parking.

Promy w Barcelonie

Prom Transmediterranea odpływa codziennie przez cały rok z Barcelony do Palma de Mallorca. Podróż trwa około 8 godzin. Ceny zaczynają się od około 130 euro dla małego samochodu, 50 euro za osobę i  60 euro za osobę w kabinie. Rezerwacji można dokonać w najważniejszych biurach podróży, co w sezonie wakacyjnym jest rekomendowane.

Gdybyś przegapił swój prom lub nie dostał biletu, możesz spróbować pojechać do Walencji skąd również odchodzi prom na Majorkę. Ceny i czas podróży są takie same jak dla portu w Barcelonie.

Jeżeli przyjeżdżasz do  Barcelony z Francji możesz złapać prom z Sete (Południowa Francja). Jednak stamtąd podróż trwa 16 godzin i bilety są dużo droższe.

Istnieje także połączenie promowe między Tarragoną (niedaleko od Barcelony) a Palma de Mallorca. Nazywa się ono “Almudaina”, – i odpływa we wtorki, czwartki, soboty i niedziele i zajmuje tylko 3 godziny 45 minut. Statek może zabrać 450 pasażerów i 87 samochodów.

Rezerwacje Transmediterránea:

(+34) 902 – 45 46 45 | www.trasmediterranea.es

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top