Home / Wszystko o Barcelonie / Miasto / Parki w Barcelonie
Parks in Barcelona

Parki w Barcelonie

Barcelona jest miastem pełnym zieleni i parków. Na każdą część zabudowań przypadają parki o różnych kształtach i rozmiarach. Chcielibyśmy zaprezentować cztery nasze ulubione parki w Barcelonie.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Parc Güell

Parc Güell robi wrażenie z powodu architektury Gaudiego, a także wielu turystów, którzy fotografują wszystko, co tylko pojawi się w obiektywach ich aparatów. Mieści się on na wzniesieniu, dlatego też może być nieco stresujące spacerowanie w górę, aby się do niego dostać. Jednakże wspaniałe widoki miasta wynagradzają ten wysiłek.

Centralnym punktem parku jest główny taras otoczony przez długi mur w kształcie węża morskiego. Pod nim można znaleźć stary plac rynku stanowiący cudowną konstrukcję. Jednakże zalecamy nie spędzenie całego dnia przy głównym wejściu, lecz spacer dookoła i odkrywanie cudownych widoków, jakie park ma do zaoferowania, oprócz jego bardzo zatłoczonych części. Jeżeli jesteś głodny po całym dniu w parku, również zalecamy, aby przejść się dalej i wybrać restaurację inną niż La Torreta del Parc Güell.

Więcej informacji
Godziny otwarcia: 8:00 – 21:00
Wstęp: darmowy, natomiast do domu Gaudiego ,,La Torre Rosa” można nabyć bilet w parku
Adres: Carrer d’Olot 5
Jak się tam dostać: taxi, autobus, stacja metra Lesseps (L3) i spacerem w 15 minut

Park Guinardo Bunkers

Park Guinardo Bunkers, który mieści się na szczycie góry Rovira, to miejsce pełne historii. W trakcie hiszpańskiej wojny domowej mieszkańcy wybudowali tam baterię przeciwlotniczą, aby chronić się przed atakami Franco.

Obecnie bunkry są używane jako płótna przez malarzy graffiti oraz jako miejsce spotkań dla młodych ludzi z okolicy. Początkowo ten wspaniały punkt widzenia był prawie nieznany turystom. Bunkry znajdują się bardzo blisko Parku Guell, ale nie są aż tak zatłoczone, a oprócz tego zapewniają o wiele lepsze widoki – w rzeczywistości można stamtąd zobaczyć miasto, port i góry Serra de Collserola!  To dobry pomysł, aby uciec od zatłoczenia i zgiełku oraz cieszyć się wspaniałym krajobrazem.

Więcej informacji
Godziny otwarcia: 24 godziny na dobę
Wstęp: darmowy
Adres: Carrer del Turó de la Rovira 6
Jak się tam dostać: taxi, autobus, stacja metra Guinardo Hospital Sant Pau (L4) i spacerem w 20 minut

Park de la Ciutadella 

Za każdym razem, kiedy wędruje się przez ten park, można czerpać radość z jego wyjątkowej atmosfery. Widać tam ludzi, którzy grają w gry, uprawiają jogę, palą lub prowadzą żywe dyskusje. Ludzie ci używają tego parku, by się zrelaksować i wyłączyć, a tego nie czuje się, jeżeli kilka metrów dalej miasto tętni życiem.

Park Ciutadella stanowi jednak równocześnie serce Barcelony. Miejscem dla romantyków jest mały, stworzony przez człowieka staw w środku parku, gdzie można wynająć łódź wiosłową. Znajduje się tam wiele oszałamiających budynków, które trzeba zobaczyć. Sprawdź mapę, która została dodana do galerii poniżej. Nie zapomnij o fontannie – warto tam pójść.

Więcej informacji
Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00 w lecie, 10:00 – 18:00 w zimie
Wstęp: darmowy, wynajęcie łodzi dla dwóch osób – 6 € za 30 minut
Adres: Passeig de Picasso 21
Jak się tam dostać: taxi, autobus, stacja metra Arc de Triompf (L1)

Parc del Laberint

Park Labirynt to najstarszy park w Barcelonie. Jego tereny są piękne i oferują wiele romantycznych miejsc. Jednakże nie ma tam zielonych przestrzeni, na których można byłoby się położyć. Nie jest on zatłoczony i możesz pozostać sam w tym historycznym ogrodzie. Przyczynia się do tego odległość od miasta. Park to idealny wybór na słoneczne i gorące dni, ponieważ oferuje wiele zacienionych przestrzeni. Nakręcono tam scenę do filmu ,,Pachnidło”. Tylko nie zgub się w labiryncie!

Więcej informacji
Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00 w lecie, 10:00 – 18:00 w zimie
Wstęp: 2,23 € – dorośli, 1,42 € – dzieci (poniżej 14. roku życia)
Adres: Passeig dels Castanyers 1
Jak się tam dostać: taxi, autobus, stacja metra (L3)

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

miasto wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top