Home / Kultura / Muzyka w Barcelonie
Sónar festival Barcelona

Muzyka w Barcelonie

Barcelona jest miastem, w którym rozkwita muzyka, sztuka i taniec dostosowane do każdego muzycznego gustu. Od jazzu, hip hopu, flamenco do znanych na całym świecie DJ-ów,  Barcelona w kwestii muzyki i tańca ma do zaoferowania coś dla każdego. Palau de la Musica Catalana jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Barcelonie, gdzie można wysłuchać koncertów od Sarah McLachlan do the Filharmonii St. Petersburg. Barcelona ma także wiele innych miejsc przeznaczonych do zarówno klasycznych jak i współczesnych koncertów, a także do wyśmienitych pokazów tanecznych.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W dziedzinie muzyki symfonicznej i koncertowej Katalonia jest rodzinnym regionem dla kompozytorów i wykonawców międzynarodowej sławy, jak na przykład Enric Granados, Isaac Albéniz, awangardowy kompozytor Robert Gerhard, czy wybitny wiolonczelista Pau Casals. Wiele ciekawych cykli koncertów z udziałem wiodących muzyków ma swoje miejsce w przepięknej, modernistycznej sali koncertowej Palau de la Música Catalana (Pałac Muzyki Katalońskiej).

palau-de-la-musica-catalana-hall1-620x330

Miasto promuje aktywnie wschodzące gatunki muzyczne np. przez Urban Musics programme, Músiques urbanes de Barcelona.

W sektorze prywatnym, Barcelona oferuje wiele miejsc w których można wysłuchać muzyki na żywo, wśród nich są kluby jazzowe i inne. Miasto jest ważnym punktem na trasach koncertowych międzynarodowych gwiazd popu i rocka. Barcelona była organizatorem MTV European Music Awards w listopadzie 2002.

Całe bogactwo tego muzycznego zróżnicowania symbolizuje co roku Festa de la Música, w trakcie, której muzyka wychodzi na ulice Barcelony. Ulice stają się opanowane przez różne style muzyczne, różnorodnych profesjonalnych i amatorskich wykonawców, odwiedzających miasto i samych Barcelończyków.

» Bilety na koncerty i festiwale


 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top