Home / Kultura / Muzyka w Barcelonie
Sónar festival Barcelona

Muzyka w Barcelonie

Barcelona jest miastem, w którym rozkwita muzyka, sztuka i taniec dostosowane do każdego muzycznego gustu. Od jazzu, hip hopu, flamenco do znanych na całym świecie DJ-ów,  Barcelona w kwestii muzyki i tańca ma do zaoferowania coś dla każdego. Palau de la Musica Catalana jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Barcelonie, gdzie można wysłuchać koncertów od Sarah McLachlan do the Filharmonii St. Petersburg. Barcelona ma także wiele innych miejsc przeznaczonych do zarówno klasycznych jak i współczesnych koncertów, a także do wyśmienitych pokazów tanecznych.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

W dziedzinie muzyki symfonicznej i koncertowej Katalonia jest rodzinnym regionem dla kompozytorów i wykonawców międzynarodowej sławy, jak na przykład Enric Granados, Isaac Albéniz, awangardowy kompozytor Robert Gerhard, czy wybitny wiolonczelista Pau Casals. Wiele ciekawych cykli koncertów z udziałem wiodących muzyków ma swoje miejsce w przepięknej, modernistycznej sali koncertowej Palau de la Música Catalana (Pałac Muzyki Katalońskiej).

palau-de-la-musica-catalana-hall1-620x330

Miasto promuje aktywnie wschodzące gatunki muzyczne np. przez Urban Musics programme, Músiques urbanes de Barcelona.

W sektorze prywatnym, Barcelona oferuje wiele miejsc w których można wysłuchać muzyki na żywo, wśród nich są kluby jazzowe i inne. Miasto jest ważnym punktem na trasach koncertowych międzynarodowych gwiazd popu i rocka. Barcelona była organizatorem MTV European Music Awards w listopadzie 2002.

Całe bogactwo tego muzycznego zróżnicowania symbolizuje co roku Festa de la Música, w trakcie, której muzyka wychodzi na ulice Barcelony. Ulice stają się opanowane przez różne style muzyczne, różnorodnych profesjonalnych i amatorskich wykonawców, odwiedzających miasto i samych Barcelończyków.

» Bilety na koncerty i festiwale


 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl muzyka-i-wydarzenia

Noclegi Barcelona


Scroll To Top