Home / Wszystko o Barcelonie / Pracy w Barcelonie / Ucz angielskiego w Barcelonie
english

Ucz angielskiego w Barcelonie

Sprawnie posługujesz się językiem angielskim, mieszkasz w Hiszpanii lub planujesz się tu przeprowadzić? Jeżeli tak i zastanawiasz się jak się tutaj utrzymać  możesz spróbować opcji nauczania angielskiego. W Barcelonie jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli angielskiegoszkoły, firmy i prywatne lekcje, to wszystko stanowi możliwość zatrudnienia. Aby zapewnić sobie znalezienie pracy, bardzo ważne jest, aby mieć akredytowany certyfikat.

Kursy TEFL z reguły wymagają jakiegoś rodzaju wykształcenia, chociaż jest także możliwe, aby znaleźć programy akceptujące studentów jedynie ze szkołą średnią, jeżeli reprezentują umiejętności i dojrzałość wymaganą przez kurs. Jeżeli jesteś zainteresowany nauczaniem w innym kraju, bardzo ważne jest, aby sprawdzić wymagania w danym kraju, ponieważ wiele z nich wymaga stopnia naukowego, aby otrzymać pozwolenie na pracę i być nauczycielem EFL/ESL. Wymagane kwalifikacje zależą od rodzaju kursu, czasu jego trwania, zawartości i kosztu. Większość pracodawców będzie głównie patrzeć na potencjalnych pracowników z kursem przynajmniej 120 godzin  razem z praktyką.

Przed zdecydowaniem się na kurs musisz poznać swoje potrzeby i sprawdzić, co każdy z programów może Ci zaoferować. Powinieneś spróbować dopasować rodzaj kursu do wymagań kraju, w którym chcesz nauczać.

Z reguły w USA będą wymagać MA TESOL, podczas gdy w Europie minimum to licencjat i ELT . Koszta programów ELT szacują się od $800 do $2,500.

Akredytacja Kursu

Aby kurs był uznany międzynarodowo musi otrzymać akredytacje od oficjalnej jednostki. British Council jest organizacja regulującą, która ustala standardy szkoleń Nauczania Angielskiego dla kursów Teaching English as a Foreign Language (TEFL) oraz Teaching English to Speakers of Second of Other Languages (TESOL). Organizacje uznawane przez British Council za uprawnione do akredytowania kursów to: uniwersytety w Wielkiej Brytanii, UCLES, the College of Teachers oraz Trinity College.

Znaczenie Akronimów

TESOL Teaching English to Speakers of Second or Other Languages (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym nie jest angielski)

TEFL Teaching English as a Foreign Language (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym nie jest angielski)

TEAL Teaching English as an Additional Language (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym jest angielski)

TESL Teaching English as a Second Language (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym jest angielski)

Informacja o Kursie

Większość kursów w Barcelonie jest intensywna i trwa miesiąc po 8 godzin dziennie. Kurs jest bardzo intensywny i zajmuje praktycznie cały wolny czas.

Zatrudnienie

Rzadko można znaleźć kurs, który zagwarantuje Ci pracę po jego ukończeniu, jednak większość z nich oferuje jakiś rodzaj kariery lub pomocy przy znalezieniu stanowiska. Szkoły językowe zatrudniają nauczycieli przez cały rok w zależności od potrzeb. Okres roku kiedy jest największe zapotrzebowanie na nauczycieli to początek roku kalendarzowego i początek jesieni, kiedy dzieci wracają do szkoły po wakacjach. Istnieje także wiele forum online gdzie można umieścić swoje CV, aby skontaktowały się z Tobą firmy lub szkoły poszukujące nauczycieli angielskiego.

Featured photo: Nicolas Raymond cc

zarezerwuj mieszkanie teraz

zobacz mieszkania

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

praca-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top