Home / Wszystko o Barcelonie / Pracy w Barcelonie / Ucz angielskiego w Barcelonie
english

Ucz angielskiego w Barcelonie

Sprawnie posługujesz się językiem angielskim, mieszkasz w Hiszpanii lub planujesz się tu przeprowadzić? Jeżeli tak i zastanawiasz się jak się tutaj utrzymać  możesz spróbować opcji nauczania angielskiego. W Barcelonie jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli angielskiegoszkoły, firmy i prywatne lekcje, to wszystko stanowi możliwość zatrudnienia. Aby zapewnić sobie znalezienie pracy, bardzo ważne jest, aby mieć akredytowany certyfikat.

Kursy TEFL z reguły wymagają jakiegoś rodzaju wykształcenia, chociaż jest także możliwe, aby znaleźć programy akceptujące studentów jedynie ze szkołą średnią, jeżeli reprezentują umiejętności i dojrzałość wymaganą przez kurs. Jeżeli jesteś zainteresowany nauczaniem w innym kraju, bardzo ważne jest, aby sprawdzić wymagania w danym kraju, ponieważ wiele z nich wymaga stopnia naukowego, aby otrzymać pozwolenie na pracę i być nauczycielem EFL/ESL. Wymagane kwalifikacje zależą od rodzaju kursu, czasu jego trwania, zawartości i kosztu. Większość pracodawców będzie głównie patrzeć na potencjalnych pracowników z kursem przynajmniej 120 godzin  razem z praktyką.

Przed zdecydowaniem się na kurs musisz poznać swoje potrzeby i sprawdzić, co każdy z programów może Ci zaoferować. Powinieneś spróbować dopasować rodzaj kursu do wymagań kraju, w którym chcesz nauczać.

Z reguły w USA będą wymagać MA TESOL, podczas gdy w Europie minimum to licencjat i ELT . Koszta programów ELT szacują się od $800 do $2,500.

Akredytacja Kursu

Aby kurs był uznany międzynarodowo musi otrzymać akredytacje od oficjalnej jednostki. British Council jest organizacja regulującą, która ustala standardy szkoleń Nauczania Angielskiego dla kursów Teaching English as a Foreign Language (TEFL) oraz Teaching English to Speakers of Second of Other Languages (TESOL). Organizacje uznawane przez British Council za uprawnione do akredytowania kursów to: uniwersytety w Wielkiej Brytanii, UCLES, the College of Teachers oraz Trinity College.

Znaczenie Akronimów

TESOL Teaching English to Speakers of Second or Other Languages (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym nie jest angielski)

TEFL Teaching English as a Foreign Language (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym nie jest angielski)

TEAL Teaching English as an Additional Language (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym jest angielski)

TESL Teaching English as a Second Language (głównie w krajach, gdzie językiem urzędowym jest angielski)

Informacja o Kursie

Większość kursów w Barcelonie jest intensywna i trwa miesiąc po 8 godzin dziennie. Kurs jest bardzo intensywny i zajmuje praktycznie cały wolny czas.

Zatrudnienie

Rzadko można znaleźć kurs, który zagwarantuje Ci pracę po jego ukończeniu, jednak większość z nich oferuje jakiś rodzaj kariery lub pomocy przy znalezieniu stanowiska. Szkoły językowe zatrudniają nauczycieli przez cały rok w zależności od potrzeb. Okres roku kiedy jest największe zapotrzebowanie na nauczycieli to początek roku kalendarzowego i początek jesieni, kiedy dzieci wracają do szkoły po wakacjach. Istnieje także wiele forum online gdzie można umieścić swoje CV, aby skontaktowały się z Tobą firmy lub szkoły poszukujące nauczycieli angielskiego.

Featured photo: Nicolas Raymond cc

zarezerwuj mieszkanie teraz

zobacz mieszkania

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

praca-w-barcelonie wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top