Home / Wszystko o Barcelonie / Miasto / Gracia w Barcelonie
Fiesta Gracia

Gracia w Barcelonie

Gracia kiedyś była osobną miejscowością, aż została wcielona do Barcelony w 1897 roku. Aneksja spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców Gracii. Jednak ostatecznie Gracia została wcielona i stała się dzielnicą Barcelony. Postawy “separatystyczne” wobec Barcelony trwają do dziś – osoby, które żyją w Gracii od pokoleń uważają się za Gràciances, a nie Barceloneses.

Poza tym Gracia była centrum ruchów lewicowych, o czym świadczą grafitti na utejszych murach, czy nazwy ulic i placów jak Plaça de la Revolució.

Mimo niewielkich rozmiarów Gracii, jest tu wiele modernistycznych budynków, parków, modnych sklepów i międzynarodowych restauracji (dominują lokale z kuchnią libańską). Wszystko jest skoncentrowane na niewielkiej przestrzeni i wszędzie łatwo dotrzeć spacerem.

Mieszkańcy tej dzielnicy tworzą zróżnicowaną mieszankę, jest tu zarówno lokalna klasa średnia, jak i młodzieńcza bohema. Gracia jest mniej znana przez turystów niż centrum Barcelony, dzięki czemu zachowała swój lokalny urok. Jeśli będziesz w Barcelonie w sierpniu nie zapomnij wybrać się na tutejsze święto Fiesta Major de Gracia, które trwa przez tydzień i przyciąga ludność z całego miasta.

Polecane kluby

Razzmatazz, OttoZutz, Black Sheep, City Hall, LeKasBah, Sutton,  Mondo, Danzatoria, Shoko, Opium Mar, Rivelinos, Opium Cinema, CDLC, Catwalk, La Terraza, Discothèque, Chupito Bar, Princesa 23,  Nasty Mondays, Liquid, Pepino, Kharma, Roxy, entre otros.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Strefy w dzielnicy

Sants, Hostafrancs, La Bordeta, Poble Sec, Font de la Guatlla, Magòria, La Marina, Zona Franca y Montjuic.

Polecane muzea

El MACBA, Picasso, Joan Miró, Gaudí, MNAC, Museo de Cera de Barcelona, Museo Marítimo, FC Barcelona, Olímpico y del Deporte.

Szkoły i uniwersytety

EADA, EAE, Uniersidad de Barcelona, IED, Universidad Autónoma, La Salle, ABC, Don Quijote, ESERP,  Speak Easy, European University, IS, Olé Languages.

Supermarkety i centra handlowe

Eroski, Caprabo, Consum.


Wyświetl większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

miasto wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top