Menorca

Minorka

200 kilometrów wybrzeża, rustykalne krajobrazy i świetnie zachowane zabytki na Minorce przyciągają ekologów, fotografów i dobrze sytuowane młode rodziny. Jest tu kilka wspaniałych prehistorycznych miejsc i historycznych terenów. Mówi się, że Lord Nelson i Lady Hamilton przebywali w mieście Es Castell (dawnym Villas Carlos). Historię miasta odzwierciedla jego architektura, która jest typowo brytyjska. Nazwa Minorka została wprowadzona przez Rzymian i oznacza ”mała” w porównaniu do Majorki “dużej.” Pierwsze ślady okupacji na Minorce datuje się na około 2100 lat przed  Chrystusem . Cuidadella jest religijną stolicą Minorki i była właściwą stolicą wyspy jednak Brytyjczycy przenieśli ją w XVIII wieku do Mahon, którego nazwa pochodzi od generała Magona (brata Hanniballa) i ma jeden z największych na świecie naturalnych portów.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Es Castell jest położony w niedalekiej okolicy od Mao i jest najbardziej wysuniętym na wschód miastem w Hiszpanii. Miasto jest pełne śladów jego historii militarnej, którą można dostrzec do dzisiaj w architekturze miejskiej. Jest to najbardziej widoczne  na centralnym placu, które było głównym polem defilad. Tak jak Barcelona, Es Castell i Mahón, ma wiele do zaoferowania turystom jak na przykład zakupy, restauracje i życie nocne. Odbywają się tu dni targowe dwa razy w tygodniu, oraz Fiesta de San Jaume, pod koniec lipca.

Plaże

Większość plaż jest godnych wizyty, ale poleca się wynajem samochodu, szczególnie jeżeli masz dzieci. Główną zasadą plażowania na Minorce jest, że jeżeli wiatr wieje z północy jedź na plaże na południowym wybrzeżu, a plażuj na północnych plażach, gdy wiatr wieje z południa.

Punta Prima
Leży na wschód od Sant Lluis i jest wielką plażą z pięknym białym piaskiem oraz skałkami na wschodnim krańcu. Mieści się przy małym, ale rozwijającym się resorcie z dużą ilością barów i sklepów.

Cales Coves
Znajduje się na drodze do Cala’n Porter i jest małą  plażą w okolicy wapiennego wąwozu. Jest tu wiele jaskiń w ścianach wąwozu, co sprawia  że to miejsce jest idealne jeśli chciałbyś razem z dziećmi uciec od tłumów.

Cala en Porter
Znajduje się na południe od lotniska i ma wszystko czego się wymaga od uznanego resortu. Plaża leży dość daleko od miasta, ale jest z nim bardzo dobrze skomunikowana. Plaża jest bardzo ładna i odpowiednia dla każdego, ma parking, bary, leżaki i dobre warunki dla sportów wodnych.

Son Bou -San Jaime
Na południe od Alaior Son Bou znajduje się najdłuższa plaża Minorki. Dysponuje ona trzema nowoczesnymi barami plażowymi, które są połączone ze sobą drewnianą ścieżką. Zachodnia część plaży jest popularna wśród nudystów.

Santo Tomas
Ta miejscowość znajduje się trochę dalej na zachód od Son Bou. Plażę tworzy długie, wąskie wybrzeże z delikatnym białym piaskiem otoczone z tyłu wzgórzami. To bardzo cichy resort z barami plażowymi, sportami wodnymi i parkingiem.

Cala Mitjana
Na południe od Ferreries, znajduje się to idylliczne miejsce otoczone zalesionymi klifami.

Gdy się ściemni…

Port jest spokojnym miejscem w ciągu dnia, a nocą zaczyna tętnić życiem. Bary i restauracje portowe budzą się do życia w nocy i zachęcaja do spędzenia w nich wielu godzin.

Mahón, stolica, jest prawdopodobnie najbardziej tętniącym życiem miejscem na wyspie. W regionie nazwanym Anden Poniente, blisko portu, znajdziesz duże zagęszczenie barów, restauracji i kilku klubów.  Muelle de Levante oferuje wiele przyjemnych letnich tarasów, które serwują świetne tapas. Alayor i Punta Prima są miejscem w którym znajdują się modne kluby, więc jeśli masz ochotę potańczyć do białego rana, to jest miejsce dla Ciebie!

Featured photo: Pablo cc


Wyświetl większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

okolice-barcelony wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top