Home / Wolny czas / Plaże / Sitges
Nudist Beaches of Sitges

Sitges

Sitges położone jest około 40 km na południe od Barcelony i jest jednym z najbardziej popularnych resortów południowej Europy. Latem jest wyjątkowo zatłoczone, głównie grupkami zamożnych, młodych ludzi z północnej Europy. Sitges znane jest również jako centrum turystyki gejowskiej. Przez długi czas było znane jako miasto kultury, dzięki rezydencjom artystycznym. W XIX wieku rozpoczął się ruch modernistyczny i miasto stało się sceną spotkań artystycznych i demonstracji.  Sitges stało się resortem artystycznym, przyciągającym takie postaci jak Salvador Dalí czy  Federico García Lorca. Hiszpańska wojna domowa zniszczyła to, co było nazywane “złotym wiekiem” Sitges.
» Bilety na wycieczki do Sitges

Jak tam dotrzeć?

Pociągiem

Z Barcelony można dotrzeć liniami Renfe, które wyruszają ze stacji Barcelona Sants oraz Barcelona Estacio de Franca. Podróż trwa około 30 minut. Po więcej informacji zadzwoń +34 934 900 202.

Samochodem

Sitges oddalone jest o 45 minut jazdy samochodem od Barcelony drogą C-246. Doprowadzi Cię tam również autostrada A-7. Przybrzeżna droga jest bardziej malownicza, ale bywa bardzo zatłoczona podczas weekendów.

Karnawał

Karnawał w Sitges jest jednym najciekawszych wydarzeń w katalońskim kalendarzu imprez. Oficjalny program parad i balów maskowych uzupełniają liczne imprezy w miejscowych lokalach.

Główną atrakcją jest nocna parada, w czasie której ulicami miasta przechadzają się niesamowicie ubrane drag queens w butach na ogromnych obcasach. Impreza zaczyna się od przyjazdu Króla Carnestoltes w tłusty czwartek, a kończy się w Środę Popielcową.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Co robić w Sitges?

Stara część Sitges była fortyfikowaną średniowieczną osadą. Aktualnie zamek jest siedzibą władz miasta. Lokalny kościół parafialny La Punta wybudowany tuż przy morzu, przewodniczy morskiej promenadzie, gdzie ludzie chętnie spacerują wieczorami. Za kościołem znajduje się Museu Cau Ferrat oraz Museu Maricel.

Większość osób przybywa tu, aby korzystać z plaży. Tak jak w Barcelonie, plaże mają prysznice i inne udogodnienia – na przykład sprzęt do sportów wodnych.

Plaże  we wschodniej części i te w centrum miasta są najspokojniejsze- na przykład: Aiguadoiç i Els Balomins. Playa San Sebastián, Fragata Beach są rodzinnymi plażami. Tłum młodych zmierza w kierunku zachodniej plaży Playa de la Ribera.

Na całym wybrzeżu kobiety chętnie opalają się topless. Dla odważniejszych w okolicy znajdują się również  dwie małe plaże dla nudystów. Jedna z nich jest uznawana za plażę gejowską. Przygotuj się na to, że wiele ‘scen akcji’ odbywa się w lasach za tymi plażami.

Sitges po zmroku

Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wieczoru w Sitges jest spacer nadmorską promenadą, zjedzenie kolacji w atmosferze relaksu, a później odpoczynek około godziny 23:00 w jednej z kawiarenek na świeżym powietrzu. Jest tu wiele barów gejowskich. 9 z nich jest zgromadzonych na Carrae Sant Bonaventura w centrum miasta, 5 minut od plaży.
» Bilety na wycieczki do Sitges


Wyświetl większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

plaze wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top