Home / Kultura / La Torre Agbar
Barcelona

La Torre Agbar

Torre Agbar, jest XXI wiecznym drapaczem chmur położonym na Plaça de les Glòries Catalanes. Budynek został zaprojektowany przez francuskiego architekta Jeana Nouvela, i otwarty w czerwcu 2005 roku. Król Hiszpanii zainaugurował oficjalne otwarcie 16 września 2005 roku. Wieża została nazwana po właścicielu the Agbar Group, firmie holdingowej, która w szczególności interesuje się firmami związanymi z gospodarką wodną.

Wieża Agbar ma 144.4 m wysokości i ma 38 pięter łącznie z czterema podziemnymi poziomami. Projekt łączy w sobie kilka różnych koncepcji architektonicznych, które razem dają niesamowitą strukturę zbudowaną ze wzmocnionego betonu pokrytego fasadą ze szkła i ponad 4500 okien z których rozciąga się widok na Barcelonę.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Budynek jest trzecim najwyższym budynkiem w Barcelonie, zaraz za Hotelem Arts i wieżami Mapfre, z ich 154 m wysokości. Niezwykłą cechą budynku jest jego nocne podświetlenie. Ma on 4,500 LED urządzeń świetlnych, które pozwalają na generowanie świetlnych obrazów na fasadzie. Dodatkowo wieża ma czujniki temperatury wewnątrz i na zewnątrz, które regulują automatycznie otwieranie i zamykanie szklanych żaluzji na fasadzie budynku, redukując w ten sposób zużycie energii na klimatyzację.

To niesamowity widok w nocy w Barcelonie, nawet jeśli tylko przejeżdżasz obok.


 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top