Home / Zwiedzanie i muzea / La Torre Agbar
Barcelona

La Torre Agbar

Torre Agbar, jest XXI wiecznym drapaczem chmur położonym na Plaça de les Glòries Catalanes. Budynek został zaprojektowany przez francuskiego architekta Jeana Nouvela, i otwarty w czerwcu 2005 roku. Król Hiszpanii zainaugurował oficjalne otwarcie 16 września 2005 roku. Wieża została nazwana po właścicielu the Agbar Group, firmie holdingowej, która w szczególności interesuje się firmami związanymi z gospodarką wodną.

Wieża Agbar ma 144.4 m wysokości i ma 38 pięter łącznie z czterema podziemnymi poziomami. Projekt łączy w sobie kilka różnych koncepcji architektonicznych, które razem dają niesamowitą strukturę zbudowaną ze wzmocnionego betonu pokrytego fasadą ze szkła i ponad 4500 okien z których rozciąga się widok na Barcelonę.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Budynek jest trzecim najwyższym budynkiem w Barcelonie, zaraz za Hotelem Arts i wieżami Mapfre, z ich 154 m wysokości. Niezwykłą cechą budynku jest jego nocne podświetlenie. Ma on 4,500 LED urządzeń świetlnych, które pozwalają na generowanie świetlnych obrazów na fasadzie. Dodatkowo wieża ma czujniki temperatury wewnątrz i na zewnątrz, które regulują automatycznie otwieranie i zamykanie szklanych żaluzji na fasadzie budynku, redukując w ten sposób zużycie energii na klimatyzację.

To niesamowity widok w nocy w Barcelonie, nawet jeśli tylko przejeżdżasz obok.


 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top