Home / Panorama firm w Barcelonie / Zajęcia / Barcelona z morza – Las Golondrinas
Las golondrinas

Barcelona z morza – Las Golondrinas

Las Golondrinas pozwala odkryć Barcelońską marinę z innej perspektywy. Firma, której przetłumaczona nazwa to ,,jaskółki”, rozpoczęła swoją działalność w roku 1888 i jako pierwsza prezentowała port z perspektywy nadmorskiej. Warto zatem bliżej przyjrzeć się jej ofercie, a następnie sprawidzć, jak w rzeczywistości wygląda Barcelona z morza – Las Golondrinas. Aktualnie Las Golondrinas jest jedynym operatorem wycieczek portowych.

Długość trwania wycieczki portowej zależy od rodzaju portu – czy jest to port jachtowy, towarowy, rybacki, jak również od trasy wyprawy. Długodystansowy ,,Port I Litoral” zabiera Cię, zapewniając udogodnienia, na wielką, otwartą przestrzeń morza przy linii wybrzeża Barcelona Port Forum.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Port Barcelona

Barcelonę uważa się za jeden z największych portów na Morzu Śródziemnym, obsługującym głównie większe ładunki. W obliczu tego prawie całkowicie traci na znaczeniu port rybacki. Barcelonę uważa się również za ważny port promowy, z którego statki rozpoczynają rejsy do różnych celów na Morzu Śródziemnym. Znajdują się tam także pomosty dla statków wycieczkowych.

Wycieczki statkiem

Najkrótsza wycieczka promem trwa 35 minut. Podczas niej zobaczyć można port morski, jak również port rybacki Barcelony. Statek ten przepływa obok Torre del Rellotge – zegara, który stanowił kiedyś piorunochron w porcie rybackim. Po tym pojawia się wspaniały most Pont de la Porta d’Europa, który prowadzi do kontenerowców przy Moll Contradic, gdzie przeładowywane są ładunki masowe. Przy skrzyni terminala znajdują się obszerne dźwigi i gigantyczne kontenerowce. Na koniec dotrzesz do punktu ładowania pojazdów w pobliżu fabryki Seata w Barcelonie. Statek wraca wzdłuż zewnętrznych filarów – tam, gdzie statki wycieczkowe.

Wycieczka portem i jej koszt

Ta wycieczka trwa w przybliżeniu 90 minut. Statek opuszcza port i płynie w kierunku otwartego morza, mijając wspaniałą Barcelonetę, port Olympic, Vila Olimpica, plaże Nova Icaria i Bogatell, Mar Bella i Nova Mar Bella, aż do ostatniego przystanku – Port Forum. Charakterystyczna dla tego miejsca jest duża elektrownia słoneczna. Następnie statek tą samą trasą udaje się z powrotem do portu.

Łodzie wykonane są z podwójnie przystrojonego drewna i sięgają 18 m długości i 6 m szerokości. Nie nadają się do wypłynięcia w morze, ponieważ są otwarte. Mieszczą one około dwustu pasażerów.

Katamarany

Podczas dlugiej wycieczki ,,Port I Litoral” najwięcej radości sprawią nowoczesne katamarany, charakteryzujące się imponującą długością 20 lub 26 m i szerokością 8,3 lub 7 m. One również wykonane są z klasycznego, podwójnie przystrojonego drewna. Nie posiadają jednak ekranu słonecznego na poddaszu, więc należy pamiętać o ochronie przed słońcem, zanim się wyruszy. U góry znajduje się także bar, w którym można kupić drinki, jak również toalety przystosowane dla niepełnosprawnych. Główną atrakcję, a zarazem specjalność katamaranów stanowi pokład dolny, z którego można przez szybę bezpośrednio oglądać ocean, jak również zobaczyć motory. Na pokład ten można dostać się z głównej części kabiny.

Jeżeli jesteś na wakacjach lub odbywasz podróż służbową i mieszkasz w Barcelonie, nie przegap szansy uczestnictwa w wycieczce lub rejsie uwzględniających główne atrakcje miasta.


Zobacz większą mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top