Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Sekret dzielnicy Poble Sec w Barcelonie
Poble-Sec

Sekret dzielnicy Poble Sec w Barcelonie

 

Mimo, że nazwa tego miasta – Poble Sec – oznacza ‘suchy’, to miejsce nie ma z tym nic wspólnego.

Co jeść i pić w Poble Sec?

 

Poble Sec nie jest znane z żadnych atrakcji turystycznych, jak wiele innych miejsc w Barcelonie. Od wielu lat ta okolica znana jest tylko mieszkańcom i często pomijana jest przez turystów odwiedzających Barcelonę.

Tuż obok Poble Sec znajduje się Parallel Avenue, duża znana ulica ze słynnym teatrem, ulica, o której wie każdy turysta. To właśnie za tą wielką ulicą znajdziesz nieodkrytą perłę Poble Sec.

Każde duże miasto ma swoje miejsca, o których wie każdy turysta; największe atrakcje, najlepsze restauracje, napoje i parki. Ale czy w ten sposób nie jest łatwo przeoczyć coś oryginalnego i tradycyjnego?

Poble Sec to niesamowita, tradycyjna, hiszpańska dzielnica pełna starych budynków i wielu sekretnych miejsc!

Barcelona sama w sobie ma wiele do zaoferowania, ale większość to miejsca, o których wszyscy wiedzą, więc nawet jeśli restauracja otrzyma dobre rekomendacje – wciąż może brakować w niej hiszpańskiego klimatu i uroku.

W dzielnicy Poble Sec nie będą ci przeszkadzały hałaśliwe samochody, zapach skuterów ani nic innego. To miejsce jest jak przytulna wioska zagubiona w dużym mieście.

 

poble sec street 1

Ulice są czyste i ciche. Idealne do spacerowania niż do jeżdżenia po nich samochodem.

Można powiedzieć, że Poble Sec jest jak bajka, choć ulice wydają się spokojne, nie daj się zwieść, za uroczymi drzwiami kryje się o wiele więcej!

Jeśli chcesz pozostać w prawdziwie hiszpańskiej dzielnicy Barcelony, która jest nie tylko oryginalna, ale także dynamiczna i zaskakująca – myślę, że wiesz, gdzie się wybrać!

Jeśli zamkniesz oczy i pomyślisz o Barcelonie, jestem całkiem pewna, że przychodzą ci na myśl pierwsze 3 rzeczy: Hiszpanie (oczywiście), Sangria i Tapas – czy nie byłoby wspaniale mieć te wszystkie rzeczy jednocześnie?

Skupmy się na napojach i jedzeniu..

 

Czy nie byłoby miło wyjść z restauracji będąc nasyconym wspaniałym jedzeniem i przepyszną sangrią bez opróżniania kieszeni? W Poble Sec znajduje się 19 barów, które oferują pintxos i napoje w niskich cenach. Wiele barów oferuje również bardzo tanie piwo.

Biorąc pod uwagę lokalizację w jednym z najbardziej przytulnych miejsc w cieniu Montjuic, byłoby głupie nie iść tutaj na drinka lub dwa.

 

pinxtos

Jeśli możesz pozwolić sobie na zapłacenie nieco więcej, Quimet da ci dokładnie to, czego sobie życzysz! Jest to świetne miejsce, jeśli jesteś z grupą przyjaciół, którzy chcą wyjść, ale tak naprawdę nie do końca wiedzą dokąd pójść – im więcej ludzi weźmiesz ze sobą, tym lepiej dla was!

Po zjedzeniu wyśmienitych tapas zrób sobie przysługę i odkryj tę małą wioskę na własną rękę. Nie korzystaj z mapy, ani nie pytaj o kierunek, daj się zgubić i znajdź swoje nowe ulubione miejsce w Barcelonie!

 

quimet & quimet

Book your apartment now!
button_en button2_en

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie jedzenie-i-picie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top