Home / Kultura / Port i plaża w Barcelonie
port Barcelona

Port i plaża w Barcelonie

Jeżeli będąc w Barcelonie wybierzesz się na szczyt góry Montjuic, poza wspaniałym widokiem na całe miasto dostrzeżesz również port oraz plażę, które znajdują się po północnej stronie góry Montjuic.

Niegdyś port znajdował się po południowej stronie góry, jednak ze względu na utrudniony dostęp dla statków, w roku 1438 port został przeniesiony w obecne miejsce, tuż przy plaży. Port Barcelona jest jednym z najważniejszych portów na Morzu Śródziemnym i jest sklasyfikowany na piątym miejscu na świecie. Port znajduje się tuż przy La Barceloneta, czyli dzielnicy zbudowanej na wyspie.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Barceloneta była dawniej częścią obecnego portu. Port rozrasta się na południe, co oznacza, że część północna zmieniła swoje przeznaczenie i jest teraz miejscem typowo rozrywkowym, znanym jako Port Vell. Niegdyś zatłoczony port Moll d’Espanya między La Barcelonetą i centrum miasta, został teraz przemieniony w centrum rozrywki z kinem, klubami oraz oceanarium.

Plaża Barceloneta jest chętnie odwiedzana nie tylko turystów, ale jest również popularna wśród artystów, którzy przychodzą tu zaprezentowac swoje umiejętności. Plaża Barceloneta jest obowiązkowym przystankiem w czasie wizyty w Barcelonie. Latem ciężko znaleźc miejsce, by rozłożyć ręcznik, natomiast zimą późnym popołudniem, wiele osób przychodzi tu na spacery.

 

Montjüic

 

Plaża Barceloneta

Nie sposób wymienic wszystkie miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyc w Barcelonie, jest ich zbyt wiele. Każda częśc miasta pokazuje inne oblicze Barcelony. Można tu znaleźć tyle sztuki i kultury, że nie trudno zrozumieć, dlaczego Katalonia jest postrzegana jako odrębne państwo.

Jeżeli szukasz mieszkania w okolicach Barcelonety, pomożemi ci w tym. Wystarczy, że klikniesz TU, a ukażą ci się wszystkie dostępne w naszej ofercie mieszkania przy samej plaży.

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl plaze wolny-czas-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top