Home / Kultura / Pawilon barceloński
pavilion-van-der-roe

Pawilon barceloński

Pawilon barceloński został zaprojektowany przez Ludwiga Miesa Van Der Rohe i powstał jako niemiecki pawilon narodowy na Międzynarodową Wystawę w 1929 roku, która odbyła się na Montjuïc. Jako symboliczna modernistyczna praca, Pawilon stał się inspiracją dla wielu przyszłych architektów. Jest to także bardzo ważny budynek dla współczesnej historii architektury ze względu na swoja słynną prostą formę oraz użycie kosztownych materiałów jak marmur czy wapień.

Znajdź swój nocleg już teraz!

Budynek oryginalnie stał na wielkim podium wzdłuż basenu i został zdemontowany pod koniec Expo w Barcelonie w 1930, odbudowany został w 1983 roku. Aktualna struktura zawiera 8 filarów, które wspierają płaski dach.

Przyjdź na Montjuic, aby odwiedzić ten pawilon- typowe dzieło modernizmu. Fundacja Mies Van Der Rohe Foundation została założona w 1983 roku przez miasto Barcelona w celu odnowienia niemieckiego pawilonu. Dodatkowo, aby zachować i szerzyć wiedzę o  Pawilonie Mies Van Der Rohe, fundacja prowadzi debaty o współczesnej architekturze i planowaniu miejskim.

Godziny otwarcia

Środy i piątki od  17.00 – 19.00

Wycieczki w języku angielskim, katalońskim i hiszpańskim.
Wstęp 3.50 €

Adres
Metro / Autobus: Metro: L1, L3 Espanya – Autobus: Plaça Espanya
Dzielnica: Sants / Montjuïc
Strona www: http://www.miesbcn.com/es/pabellon.html


Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top