Home / Panorama firm w Barcelonie / Park Rozrywki PortAventura
PortAventura

Park Rozrywki PortAventura

PortAventura to park tematyczny i resort zlokalizowany w Salou, Tarragona, Hiszpania, na wybrzeżu Costa Daurada, na południe od Barcelony. Znajdują się tu malownicze krajobrazy, plaże, zabytki do odkrycia. To idealne miejsce na wakacje dla rodzin z 2 parkami rozrywki i 4 różnymi hotelami tematycznymi.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Na PortAventura składa się 6 tematycznych przestrzeni, nawiązujących do różnych miejsc na świecie oraz niesamowity park wodny z bardzo luksusowymi hotelami. Przeżyjesz tam niezapomnianą przygodę dookoła świata, odwiedzisz takie miejsca jak Chiny, Polinezja, Meksyk, Dziki Zachód, obszar Morza Śródziemnego i SesamoAventura.

Historia:

Park wybudowało i rozbudowało hiszpańskie konsorcjum i Anheuser-Busch (BEC-Busch Entertainment Corporation), grupa Tussauds przejęła hiszpańskich partnerów i inwestorów, a w związku z tym w pełni rozwinęła miejsce i stała się głównym operatorem.

Jednakże w 1997 roku większość akcji parku przejęło universal, park został przemianowany na “universal PortAventura”, a następnie w 2000 roku dobudowano dwa dodatkowe hotele i park wodny (Costa Caribe). Park przebrandowano na “Universal Mediterranea”.

Co więcej w roku 2004 studio universal sprzedało akcje PortuAventura, którego obecnym właścicielem jest spółka bankowa La Caixa i rok później, w 2005, nazwa universal została usunięta z brandingu i ośrodek ponownie uzyskał pierwotną nazwę PortAventura.

Pięć części parku nawiązuje do historycznych cywilizacji, a ostatnia Ulica Sezamkowa została otwarta tylko na sezon roku 2011.

Strefa Śródziemnomorska

Strefa Śródziemnomorska to ciepłe powitanie w parku PortAventura, znajduje się tu główne wejście do parku, dysponuje trzema kolejkami, jednak jest tu również wiele sklepów i restauracji. Po przyjeździe cieszyć się będziesz nie tylko niesamowitymi przejażdżkami, ale też niezapomnianym przedstawieniem magicznym.

Główną atrakcją tej strefy jest “Wściekły Baco”, czyli kolejka akceleratorowa ze skrzydlatymi siedzeniami, osiągająca prędkość 83.9mph (135 km/h) i będąca najszybszym rollercoasterem w Europie! Druga kolejka w strefie rozrywki to “Estacio Del Nord” (Stacja Północna), która jest jedną z trzech znajdujących się w PortAventura stacji. Ostatnia, ale nie mniej fascynująca jest kolejka “Port de la Drassana”, jedna ze stacji z łodziami przewożącymi odwiedzających do strefy Chińskiej.

W strefie Śródziemnomorskiej odbywa się również parada Halloweenowa, cały park zmienia kolor na fiolet i czerń, postacie są przebrane w halloweenowe kostiumy, również środki transportu zmieniają się w stare karawany pogrzebowe czy dynie, szkielety prowadzą łodzie, statki i samoloty, znajduje się tu również przerażający ogromny demon.

Zatem jeśli jesteś w Barcelonie w okresie Halloween i mieszkasz w pobliżu, nie przegap tego mrożącego krew w żyłach doświadczenia.

Dziki Zachód

Tutaj możesz przeżyć zabawną i ekscytującą przygodę jak w Amerykańskim Westernie. Jest tu wiele budynków i rzeźb nawiązujących do westernów, ponadto ponad 9 różnych atrakcji czyniących tę strefę największą ze wszystkich.

Można obyć tu emocjonujące przejażdżki, takie jak ‘stampida’ czyli wyścig pomiędzy dwoma stadami bawołów, będący trzecim największym rollercoasterem w parku. Inna kolejka, nazywana bystrzami Wielkiego Kanionu to przejażdżka tratwami po tafli wody, z armatkami wzdłuż toru opryskującymi ludzi wodą.

Meksyk

Ta strefa to czysty, prekolumbijski Meksyk. Znajdują się tu świątynie, statuły, gęsta roślinność, antyczne ruiny i wspaniała Piramida będąca wejściem do Gren Teatro Maya, największej strefy pokazowej parku.

Jedną z atrakcji strefy jest ‘Hurakan Condor’, czyli wieża, na którą wjeżdża się windą dźwigową i z której można obserwować widok, do momentu kiedy rozpoczyna się swobodne spadanie w dół. Wieża ta jest jedną z najwyższych w Europie, ma wysokość 330 stóp. Możesz również spróbować meksykańską kuchnię w restauracjach, ponadto zobaczysz tam występy w stylu meksykańskim.

Polinezja

Jest to strefa w której nie doświadczysz tak ekscytujących przejażdżek, atrakcje ustawione są wśród drzewek palmowych, krzewów i roślin. To jedna z najmniejszych rozrywkowych części parku, odbywają się tu przedstawienia i znajduje tylko kilka atrakcji. Jedną z głównych jest  ‘Tutuki Splash’, czyli przejażdżka wodna w wybuchającym wulkanie.

Chiny

Strefa Chin jest największą obszarowo strefą parku, znajduje się tu też chiński bufet imienia Marco Polo z ogromnym wyborem dań. Główna część zaprojektowana jest tak samo jak Wielki Mur Chiński. Największym wyzwaniem PortAventura jest smok khan, jest to najbardziej charakterystyczny punkt tej części parku.

SesamoAventura

To strefa specjalnie zaprojektowana dla najmłodszych. Znajduje się tu 11 kolejek. Można tu spotkać wiele postaci z Ulicy Sezamkowej takich jak Bert i Ernie, które zachwycą wszystkie dzieciaki.

Park przyciąga około 4 miliony odwiedzających rocznie, co czyni go najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki w Hiszpanii. PortAventura jest także 6 najchętniej odwiedzanym parkiem w Europie. Znajdują się tu także dwa lotniska, do których można dotrzeć w czasie 30 minut, jednym z nich jest lotnisko Reus.

 


 

Nocleg w Barcelonie

Zobacz wszystko

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

barcelona-directory-pl sport

Noclegi Barcelona


Scroll To Top