Home / Zwiedzanie i muzea / Park de l’Espanya Industrial, park pełen historii
Parc de l'Espanya industrial

Park de l’Espanya Industrial, park pełen historii

Park de l’Espanya Industrial to świetnie zlokalizowany punkt w Barcelonie, znajduje się w pobliżu Plaça d’Espanya i dużej stacji kolejowej Sants. To idealne miejsce, aby zatrzymać się na chwilę po zakupach lub po prostu, aby odpocząć. Jeśli chcesz spędzić czas z rodziną lub znajomymi i w wyjątkowym i przyjemnym otoczeniu, w parku znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Jedziesz pociągiem ze stacji Sants? Park de l’Espanya jest zdecydowanie przyjemniejszym miejscem, aby usiąść, zrelaksować się i cieszyć naturą czekając na pociąg, niż zatłoczona stacja.  Specyfiką parku jest spełnienie wszystkich oczekiwań, od potrzeb dzieci, przez miłośników sztuki, po uprawiających sporty.

Sport i natura

W parku rosną głównie piękne śródziemnomorskie drzewa i trawa, zaprojektowany jest w taki sposób, że można tam spacerować i jednocześnie cieszyć się naturą dzięki roślinności. To idealne miejsce, aby odpocząć i zrelaksować się na jednej z ławek lub schodach. Po środku parku mieści się duże jezioro.

Park jest również świetnym miejscem dla każdego kto uprawia sporty i poszukuje zdrowego otoczenia do codziennej aktywności. Coś ciekawego znajdą tu dla siebie również dzieci, w parku znajduje się specjalne miejsce ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Ponadto wszyscy, którzy mają ochotę pograć w koszykówkę, mogą zrobić to na specjalnym boisku zlokalizowanym w parku.

Park historii i sztuki

Park de l’Espanya Industrial kryje w sobie historię, sztukę i architekturę. Dawniej, w miejscu parku, znajdowała się ogromna fabryka włókiennicza, La España Industrial. Fabryka istniała, aż do XX wieku, następnie zaprojektowano w tym miejscu park. Park powstał w 1985 roku, tworzy przestrzeń związaną z historią i sztuką. Nie uda się przeoczyć ogromnego metalowego smoka, autorstwa Andrésa Nagela. Ta niezwykła rzeźba ma około 12 metrów wysokości!

Dla tych, którzy cenią sobie sztukę, w parku rozmieszczone są inne rzeźby, między innymi Venus José Pérez Peresejo, stworzonej na Wystawę Światową z 1929 roku.

Informacje praktyczne

  • Cena: bezpłatny
  • Godziny otwarcia: 10:00 do zmroku
  • Zwierzęta: dozwolone
  • Adres: Carrer Muntadas, 37
  • Jak tu dotrzeć: przystanek Plaça de Sants L1, przystanek Sants Estació L3/L5

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top