Home / Wszystko o Barcelonie / Park de l’Espanya Industrial, park pełen historii
Parc de l’Espanya

Park de l’Espanya Industrial, park pełen historii

Park de l’Espanya Industrial to świetnie zlokalizowany punkt w Barcelonie, znajduje się w pobliżu Plaça d’Espanya i dużej stacji kolejowej Sants. To idealne miejsce, aby zatrzymać się na chwilę po zakupach lub po prostu, aby odpocząć. Jeśli chcesz spędzić czas z rodziną lub znajomymi i w wyjątkowym i przyjemnym otoczeniu, w parku znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.

Jedziesz pociągiem ze stacji Sants? Park de l’Espanya jest zdecydowanie przyjemniejszym miejscem, aby usiąść, zrelaksować się i cieszyć naturą czekając na pociąg, niż zatłoczona stacja.  Specyfiką parku jest spełnienie wszystkich oczekiwań, od potrzeb dzieci, przez miłośników sztuki, po uprawiających sporty.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Sport i natura

W parku rosną głównie piękne śródziemnomorskie drzewa i trawa, zaprojektowany jest w taki sposób, że można tam spacerować i jednocześnie cieszyć się naturą dzięki roślinności. To idealne miejsce, aby odpocząć i zrelaksować się na jednej z ławek lub schodach. Po środku parku mieści się duże jezioro.

Park jest również świetnym miejscem dla każdego kto uprawia sporty i poszukuje zdrowego otoczenia do codziennej aktywności. Coś ciekawego znajdą tu dla siebie również dzieci, w parku znajduje się specjalne miejsce ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Ponadto wszyscy, którzy mają ochotę pograć w koszykówkę, mogą zrobić to na specjalnym boisku zlokalizowanym w parku.

Park historii i sztuki

Park de l’Espanya Industrial kryje w sobie historię, sztukę i architekturę. Dawniej, w miejscu parku, znajdowała się ogromna fabryka włókiennicza, La España Industrial. Fabryka istniała, aż do XX wieku, następnie zaprojektowano w tym miejscu park. Park powstał w 1985 roku, tworzy przestrzeń związaną z historią i sztuką. Nie uda się przeoczyć ogromnego metalowego smoka, autorstwa Andrésa Nagela. Ta niezwykła rzeźba ma około 12 metrów wysokości!

Dla tych, którzy cenią sobie sztukę, w parku rozmieszczone są inne rzeźby, między innymi Venus José Pérez Peresejo, stworzonej na Wystawę Światową z 1929 roku.

Informacje praktyczne

  • Cena: bezpłatny
  • Godziny otwarcia: 10:00 do zmroku
  • Zwierzęta: dozwolone
  • Adres: Carrer Muntadas, 37
  • Jak tu dotrzeć: przystanek Plaça de Sants L1, przystanek Sants Estació L3/L5

 

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

wszystko-o-barcelonie activities-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top