Home / Co nowego / Czy wiesz, co to Nits d’estiu a La Pedrera?
summer-nights-pedrera

Czy wiesz, co to Nits d’estiu a La Pedrera?

Nits d’estiu a La Pedrera dosłownie oznacza “Letnie noce w La Pedrera“. Jest to cykl koncertów jazzowych, odgrywanych na dachu La Pedrera, zwanego też Casa Mila, znajdującego się przy Passeig de Gracia. Wieczorami w czwartki, piątki i soboty zbiera się tu wielu miłośników muzyki jazzowej. “Letnie noce” trwają od 20. czerwca do 7. września. Jest to bardzo przyjemny sposób na spędzenie upalnych nocy.

Znajdź zakwaterowanie dla siebie już teraz!

Jednak nie tylko koncerty sprawią, że ta noc będzie niezapomniana dla każdego uczestnika. Będąc tam, możemy podziwiać zaskakującą i wyjątkową modernistyczną architekturę mistrza Gaudiego. Casa Mila jest jednym z najbardziej znanych hiszpańskich budynków. Mimo że na początku budowla budziła sprzeciw i niezadowolenie wśród mieszkańców, dziś jest ona wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i reprezentuje skarb narodowy Hiszpanii.

Antonio Gaudi otrzymał osobiste zlecenie od Pere Mila i jego drugiej żony, aby w miejscu ich już istniejącego domu, wybudować nowy, w którym tylko pierwsze piętro będzie stanowić część mieszkalną, reszta natomiast będzie wynajmowana, a na dole znajdą się sklepy. budowa trwała 4 lata od 1906 do 1910 i sprawiała wiele problemów, między innymi ze względu na wymiary, których nie przestrzegano. Filary budynku nachodziły na chodznik, przez co budowniczy musieli zapłacić karę.

casa-mila-620x330

Casa Mila jest jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych dzieł Gaudiego. Jeżeli zwiedziliśmy już inne projekty tego modernistycznego architekta, takie jak Parc Guell, czy Sagrada Familia, tego budynku też nie można przegapić! Jego architektura jest opisywana jako zadziwiająco innowacyjna. Ogromne kolumny i monumentalna fasada sprawiają, że czujemy się bardzo mali.

W nocy budynek jest podświetlony, to jeszcze podkreśla jego niebywały rozmiar. Koncerty jazzowe są idealną okazją dla rodzin, studentów, turystów, aby posłuchac dobrzej muzyki i zwiedzic Casa Mila, jeden z najważniejszych zabytków Barcelony. Bilety na to wydarzenie można kupić online.

Polecamy również wynajęcie mieszkania w pobliżu La Perdera, w dzielnicy Eixample, by móc go podziwiać codziennie o różnych porach dnia.

zdjęcie: San Diego Shooter cc

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

co-nowego kultura-pl muzyka-i-wydarzenia zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top