Home / Kultura / Nagość w Barcelonie
naked in barcelona

Nagość w Barcelonie

Większości osób odwiedzającym Barcelonę wydaje się, że jest to miasto, w którym nie trzeba się niczym przejmować, można bawić się i imprezować, ile się chce, zachowywać się, jak się chce. Dlatego wielu turystów upija się i zachowuje się co najmniej nieodpowiednio, bo wychodzą z założenia, że przecież i tak ich nikt tu nie zna. Jednak większość z nich zapomina, że są ludzie, którzy na co dzień MIESZKAJĄ w Barcelonie! Tylko spójrzcie na te zdjęcia i pomyślcie, jak wy byście się czuli, kiedy wychodząc w swoim rodzinnym mieście rano do pracy napotykalibyście taki widok:

turismo de borrachera barceloneta

Musimy wyjaśnić jedną rzecz:

Barcelona nie jest miejscem, gdzie możesz sobie pozwolić na absolutnie wszystko i ujdzie ci to na sucho.

Są pewne zasady. Twoja wolność jest nieograniczona tylko do momentu, kiedy nie naruszasz swobody innych. Poniżej znajdziesz niektóre miejskie zasady dotyczące nieprzyzwoitego zachowania:

Niedozwolone są defekacja, urynacja oraz plucie w miejscu publicznym, zwłaszcza w miejscach zatłoczonych, w obecności osób nieletnich, czy w pobliżu budynków chronionych. Takie zachowanie może skutkować otrzymaniem grzywny w wysokości od 300€ do aż 1500€.

Zakazane jest również spożywanie alkoholu w miejscu publicznym ze szklanych butelek i puszek. Naruszenie zakazu wiąże się z karą od 30 do 100 euro.

Niewyrzucanie butelek i puszek do śmietnika to kara 500€.

Jeżeli alkohol jest spożywany przez grupę osób, zwłaszcza kiedy w pobliżu są nieletni, grzywna może wynieśc nawet od 750 do 1500€.

Wandalizm, agresja i publiczne obnażanie się może zostać ukarane mandatem w wysokości od 1500 do 3000€.

Głośne zachowanie – krzyki, awantury, głośna muzyka – będą cię kosztować 500€.

naked and drunk in barcelona

Pijana i naga w Barcelonie (zdjęcie: Rokr Rafterson cc)

W maju 2011 roku rada miasta Barcelony zakazała również noszenia stroju kąpielowego poza plażą oraz nudyzmu. Jedyną plażą nudystów w Barcelonie jest Mar Bella. Nie można również zdejmowac koszuli w miejscu publicznym. Naruszanie tego prawa prowadzi do grzywny w wysokości 300€.

Zdjęcia: ipi6r cc

 

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top