Home / Kultura / Muzeum Morskie w Barcelonie
Feature

Muzeum Morskie w Barcelonie

Muzeum Morskie w Barcelonie jest wspaniałym miejscem, pełnym historii i ukrytych skarbów dla wszystkich szczurów lądowych.

Muzeum mieści się w Las Reales Atarazanes, starej stoczni królewskiej, gdzie naprawiano i statki od XVI wieku. Gotycki budynek został niedawno odnowiony i warto go zobaczyć dla samej architektury. W środku znajdziemy wiele replik statków, część spośród których jest odtworzona w skali 1:1.

Jedną z głównych atrakcji jest dokładna replika galery “Real” Juana de Austria z XVI wieku. Można wejść do środka statku i obejrzeć krótki film w 3D pokazujący trudy życia na morzu. Na zewnątrz, w porcie znajdziemy inny eksponat – odnowioną łódź Świętej Eulalii, która została zbudowana w 1919 i używana jako statek kupiecki.

Muzeum Morskie daje nam niesamowity wgląd w historyczne związki Barcelony z morzem i portem. Wizytę w muzeum najlepiej połączyc z oglądaniem pomnika Krzysztofa Kolumba i spacerem po Porcie Vell.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – niedziela: 10:00 – 20:00

Ceny:

Dorośli 5€

Ulgowe 2€

Wstęp wolny w niedziele po 15:00

Jak dojechać:

Muzeum znajduje się przy Avinguida de les Drassanes.

Metro: L3 Drassanes

Autobus: 14, 18, 36, 38, 57, 59, 64 y 91

Jeśli szukasz miejsca na odpoczynek po wycieczce po Barcelonie, odwiedź naszą stronę i znajdź idealny apartament!

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

kultura-pl zwiedzanie-i-muzea

Noclegi Barcelona


Scroll To Top