Home / Kultura / Muzea / Museu Romantic w Stiges
Museu Romantic

Museu Romantic w Stiges

Museu Romantic Can Llopis zlokalizowane jest w budynku z 1793. Swoją nazwę otrzymało po pierwszym właścicielu Manuel Llopis. Rodzina Llopis była jedną z najbardziej wpływowych rodzin w  Sitges, członkowie rodziny to producenci wina, alkoholu, biznesmeni, prawnicy, historycy i dyplomaci. Ostatni dziedzic, Manuel Llopis Casades, przekazał budynek dla  Generalitat de Catalunya (niezależnego rządu Katalonii), aby przekształcić go w muzeum. Rodzina zawsze była związana z kulturą Renesansu. W 1946 roku budynek zaadaptowano na muzeum, otworzono piętro, następnie parter, winiarnie, bibliotekę i ogród. Utrzymano oryginalną strukturę i dekorację ścian.

Find your accommodation now!

Muzeum eksponuje dom, dzieła sztuki i nawyki szlacheckiej rodziny z XIX wicznego Sitge. Obecnie znajdują się tam dwie kolekcje.

Kolekcja romantyczna, lub Coleccion de Romanticismo, kontrastuje z wnętrzem domu. Na parterze zobaczyć można jak rodzina żyła w owych czasach, można przespacerować się przez pokoje, jadalnię, salę balową, pokój muzyczny, sypialnie, garderoby i pokój gier. Umeblowanie pochodzi z XIX wieku, znajdują się tam dzieła stworzone w Paryżu, szkło z Murano i artystyczne szkło. Winiarnia, obecnie o zmniejszonej wielkości, była wówczas największa w Sitges. Winiarnia znajduje się w piwnicy. Co roku w ogrodzie organizowane są koncerty Sitgestiu Cultural.

Na drugim piętrze znajdują się pomieszczenia, w których mieszkały pokojówki i pomoc domowa, zainstalowano tam kolekcję lalek. Kolekcja Coleccion de Muñecas de Lola Anglada, została zakupiona w 1961 roku. Lola była pisarką, ilustratorką i malarką urodzoną w Barcelonie w 1862 roku. W kolekcji znajduje się ponad 400 dzieł prezentujących różne style, od XVII do XIX wieku. Lalki wyprodukowane są z kilku różnych materiałów, takich jak: drewno, porcelana, masa papierowa, a niektóre posiadają mechanizmy wywołujące ruch, a nawet muzykę.

Muzeum oferuje wycieczki z przewodnikiem dla grup do 30 osób. Poza zwiedzaniem muzeum, oferowane są również wycieczki z przewodnikiem po mieście. Muzeum jest częścią kilku turystycznych tras. Trasa Literacka, lub Ruta Literaria, to trasa XIX wieczonego modernizmu Rusiñola i Maragall. Trasa Amerykańska, Ruta de los Americanos, przedstawia architekturę amerykanów, którzy wyemigrowali na Kubę w poszukiwaniu pogactwa. Malavasia Ruta dotyczy winogron i popularnych winnic Sitges.

Museu Romantic jest obecnie zamknięte.

 

Zdjęcie główne: Enfo cc

 

Noclegi Sitges

Zobacz wszysstko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

muzea-kultura-pl

Zakwaterowanie Sitges


Scroll To Top