Home / Wszystko o Barcelonie / Mieszkanie do wynajęcia w Dzielnicy Gotyckiej
Holiday Apartments in Barcelona (6)

Mieszkanie do wynajęcia w Dzielnicy Gotyckiej

Wycieczka do Barcelony nie jest kompletna bez zwiedzania Dzielnicy Gotyckiej. Jest to jeden z, jeśli nie, najbardziej popularny obszar Barcelony i znajduje się tu wiele dostępnych apartamentów. Dzielnica zanurzona w historii, charakteryzuje się wąskimi uliczkami, pięknymi, starymi budynkami i urokliwymi placami, warto zatrzymać się tam na chwilę i spróbować tradycyjnych tapas podglądając przechodniów.

Początki dzielnicy sięgają czasów rzymskich, wtedy była to po prostu wieś, dlatego też znajduje się tu wiele budynków w stylu gotyckim. W okolicy znajduje się interesujące zabytki w tym imponująca Katedra, Muzeum Picassa i tętniącej życiem Plaça Reial.

 

Dzielnica Gotycka znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu El Born, Las Ramblas i w odległości krótkiego spaceru od plaży. Obszar powinno się zwiedzać na piechotę, ale jeśli chcesz pojechać nieco dalej, są tu 2 stacje metra wzdłuż Ramblas, Liceu i Drassanes (L3), a także kolejna stacja metra w pobliżu El Born, Jaume I (L4). W pobliżu znajduje się również tętniąca życiem Plaça Catalunya.

Dzielnica Gotycka jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania praktycznie wszystkiego, co Barcelona ma do zaoferowania. Jeśli chcesz doświadczyć najlepszej kultury i historii miasta, pozwól Barcelona Home znaleźć dla Ciebie idealne mieszkanie do wynajęcia w trakcie pobytu w Dzielnicy Gotyckiej.

 

Are you looking for a great accommodation in Barcelona? Look no further, we have what’s right for you!

screen map apartments 4 stars

button1 button2-1

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top