Home / Wszystko o Barcelonie / Gdzie się zatrzymać / Mieszkanie do wynajęcia w Dzielnicy Gotyckiej
Holiday Apartments in Barcelona (6)

Mieszkanie do wynajęcia w Dzielnicy Gotyckiej

Wycieczka do Barcelony nie jest kompletna bez zwiedzania Dzielnicy Gotyckiej. Jest to jeden z, jeśli nie, najbardziej popularny obszar Barcelony i znajduje się tu wiele dostępnych apartamentów. Dzielnica zanurzona w historii, charakteryzuje się wąskimi uliczkami, pięknymi, starymi budynkami i urokliwymi placami, warto zatrzymać się tam na chwilę i spróbować tradycyjnych tapas podglądając przechodniów.

Początki dzielnicy sięgają czasów rzymskich, wtedy była to po prostu wieś, dlatego też znajduje się tu wiele budynków w stylu gotyckim. W okolicy znajduje się interesujące zabytki w tym imponująca Katedra, Muzeum Picassa i tętniącej życiem Plaça Reial.

 

Dzielnica Gotycka znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu El Born, Las Ramblas i w odległości krótkiego spaceru od plaży. Obszar powinno się zwiedzać na piechotę, ale jeśli chcesz pojechać nieco dalej, są tu 2 stacje metra wzdłuż Ramblas, Liceu i Drassanes (L3), a także kolejna stacja metra w pobliżu El Born, Jaume I (L4). W pobliżu znajduje się również tętniąca życiem Plaça Catalunya.

Dzielnica Gotycka jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania praktycznie wszystkiego, co Barcelona ma do zaoferowania. Jeśli chcesz doświadczyć najlepszej kultury i historii miasta, pozwól Barcelona Home znaleźć dla Ciebie idealne mieszkanie do wynajęcia w trakcie pobytu w Dzielnicy Gotyckiej.

 

Are you looking for a great accommodation in Barcelona? Look no further, we have what’s right for you!

screen map apartments 4 stars

button1 button2-1

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

where-to-stay-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top