Home / Wolny czas / Shopping i targi / Księgarnie w Barcelonie
bookstore featured

Księgarnie w Barcelonie

Praktycznie wszyscy uwielbiają czytać. Dla wielu osób, czytanie jest niezbędne do życia. Wieczór z dobrą książką, na kanapie, pozwala odpocząć i zapomnieć o codzienności choć na chwilę. Jednakże czasem trudno jest znaleźć porządny sklep z książkami. Dla turystów odwiedzających Barcelonę na kilka tygodni lub miesięcy znalezienie odpowiedniej księgarni może okazać się trudne. Księgarnie w Barcelonie oferują głównie pozycje literatury w języku hiszpańskim lub katalońskim. Jeżeli rozumiesz, któryś z tych języków znalezienie księgarnie będzie dziecinnie proste. Jeśli natomiast szukasz książek w języku angielskim lub innym języku, wyszukanie odpowiedniej księgarni może zająć chwilę czasu. Problemem nie jest fakt braku sklepów oferujących książki w innych językach, ale musisz wiedzieć gdzie się udać!

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Gdzie szukać?

W Barcelonie znajduje się wiele sklepów z asortymentem anglojęzycznym. Niektóre są bardzo łatwe do odnalezienia, inne są nieco bardziej ukryte i trudniejsze do namierzenia. Poniżej sporządziliśmy listę dzięki czemu możesz sprawdzić różnorodne barcelońskie księgarnie!

 • FNAC – FNAC to bardzo duży sklep, zlokalizowany na Placa Catalunya, w samym centrum miasta. Ten francuski sklep znanej sieci FNAC jest największy w mieście. Większość książek jakie oferują jest w języku hiszpańskim i katalońskim, ale posiadają też duży wybór pozycji w języku angielskim, francuskim, galicyjskim i niemieckim. Znajdziesz tam nowele, prasę, przewodniki i wiele innych. Poza książkami sklep oferuje muzykę, DVD i elektronikę.
  Adres to: Placa de Catalunya 4, Barcelona
  Metro: Catalunya
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Sobota 10.00 – 22. 00
 • Hibernian – to przytulny, mały sklepik z literaturą w języku angielskim, zlokalizowany w dzielnicy Gracia. Oferowane są tam zarówno nowe książki jak i używane, różnicę odczujesz w cenie. Hibernian to jedyny sklep z używanymi książkami w języku angielskim w Barcelonie. Znajdziesz tam wszystko od pozycji dla dzieci, przez powieści, trillery, poezję, po fantastykę i wiele więcej. Asortyment sklepu to ponad 40,000 pozycji, większość importowana z Dublina.
  Adres: Carrer de Montseny 17, Barcelona
  Metro: Fontana
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – 16:00 – 20:30, Wtorek – Sobota – 10:30 – 20:30
 • RAS galeria i księgarnia – ta księgarnia zlokalizowana jest w pobliżu MACBA, muzeum sztuki współczesnej. W miejscu tym, poza sprzedażą książek, organizowane są również wystawy ponieważ mieści się tak galeria sztuki. Specjalizują się w książkach związanych z grafiką i sztuką (publikacje o architekturze, designie, typografii, filmie), ale też znajdziesz tam książki o sztuce ulicznej jak graffiti i skateboardingu oraz wiele innych!
  Adres: Carrer del Doctor Dou 10, Barcelona
  Metro: Universitat
  Godziny otwarcia: Wtorek – Sobota 12:00 – 20:00

 

 

 • Mercat de Sant Antoni – Mercat de Sant Antoni to nie księgarnia, ale ogromny targ na którym można znaleźć wiele interesujących rzeczy, książki, filmy, komiksy, kalendarze, magazyny, zabawki dla dzieci, żywność, itd. Przechadzając się po targu znajdziesz tony starych książek.
  Adres: Carrer del Comte d’Urgell, 1bis, Barcelona
  Metro: Sant Antoni
  Godziny otwarcia: każda Niedziela 8:30 – 14:30

 

 • Laie – klasyczna europejska księgarnio-kawiarnia European. Laie oferuje różnorodne książki o sztuce, architekturze i filmie. Miło jest usiąść z książką i wypić ich pyszną kawę w kawiarni na piętrze.
  Adres: Carrer de Pau Claris 85, Barcelona
  Metro: Passeig de Gracia or Urquinaona
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek – 9.00- 21.00, Sobota 10.00 – 21.00

 

 • The Watergate Bookshop – The Watergate Bookshop jest inny niż normalna księgarnia. Zlokalizowany na El Raval i nie łatwy do znalezienia dla tych, którzy nie wiedzą o jego istnieniu. Znajdziesz tam literaturę o sztuce, polityce, designie, kulturze, muzyce oraz komiksy.
  Adres: Placa de Vincenc Martorell 2, Barcelona
  Metro: Universitat
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek – 10:00 – 14:00 i 16:30 – 20:00

 

Noclegi w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

shopping-i-targi wolny-czas-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top