Home / Kultura / Katalonia w miniaturze
Catalunya en Miniatura version of attractions in barcelona feature

Katalonia w miniaturze

Catalunya en Miniatura (Katalonie w miniaturze) to park miniatur otwarty w 1983 roku w Torrelles de Llobregat. Uważany jest za jeden z największych parków miniatur na świecie, ma 60,000 metrów kwadratowych z czego 35,000 poświęcone jest pod reprodukcje. Znajduje się tu ponad 150 modeli pałaców, kościołów, mostów z Katalonii i Majorki oraz wszystkie prace architekta Antoni Gaudiego.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

Historia

Pierwsza koncepcja stworzenia parku pochodzi od Hansa (Johannesa A.), który zaangażowany był również w zaprojektowanie i skonstruowanie parku miniatur mini-Europa w Brukseli oraz Minimundus w Austrii.

W czerwcu 1985 Nicolau Casaus, Vice Prezydent FC Barcelona, położył w tym miejscu pierwszy kamień modelu Camp Nou i Mini Estadi.

Stworzenie modelu Sagrada Familia zajęło ponad 13.000 godzin pracy 6 osób, Teatr i Muzeum Salvadora Dalí to 500 godzin pracy dwóch osób, natomiast miniatura Wzgórza Montserrat zajęła 3 osobom około 5.000 godzin.

Jeśli nie masz czasu na zwiedzenie Katalonii podczas pobytu w Barcelonie to odwiedzenie Parku Miniatur Katalonii jest idealnym rozwiązaniem! Możesz zobaczyć wszystkie słynne obiekty regionu, takie jak Sagrada Familia, Camp Nou, Figueres- Muzeum Salvadora Dalí, Montserrat, wszystko w ciągu jednego dnia. Będzie to również bardzo interesujące doświadczenie i rozrywka dla rodzin.

Znajduje się tam łącznie ponad 150 modeli najsłynniejszych zabytków, ale to nie wszystko co jest do zobaczenia. Jest tam również amfiteatr, strefa piknikowa, strefa zabaw dla dzieci, mini kolejka, którą możesz zwiedzić park w 10 minut (€2 dorośli, €1.50 dzieci).

Istnieje również obwód przygód, Bosc Animat, z parkiem linowym i 4 różnymi obwodami o różnych poziomach trudności. Jest to świetna zabawa.

Możesz dotrzeć tu samochodem, co zajmuje około 30 minut jadąc z Barcelony. Jedź A2, zjazd 602, kieruj się znakami na Torrellas de Llobregat, park zlokalizowany jest niedaleko za znakiem Torrellas de Llobregat.

Do parku dojechać można również autobusem 62 z Barcelona C/Riera Blanca – Trav. de les Corts. Dojazd zajmuje około godziny do 1,5 godziny. Istnieją bilety do parku, które pokrywają też cenę transportu(FGC to Sant Vicenç dels Horts), cena biletów to € 16 dla dorosłych i € 12 dzieci.

Park otwarty jest codziennie od 10.00 do 18.00. Latem godziny otwarcia wydłużone są do 20.00. Zimą park otwarty jest tylko w weekendy, jednak zaleca się sprawdzenie oficjalnej strony internetowej aby sprawdzić dokładne godziny otwarcia.

 


Powiększ mapę

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

kultura-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top