Home / Jednodniowa wycieczka do Tarragony
Roman Aqueduct Tarragona

Jednodniowa wycieczka do Tarragony

Tarragona to najbardziej na południu położona prowincja Katalonii, reprezentuje jedną z kulturalnych i turystycznych stolic obszaru, z wielką różnorodnością ofert dla turystów. Jedną z jej głównych atrakcji jest uprzywilejowane położenie geograficzne w basenie Morza Śródziemnego, zlokalizowana wzdłuż wybrzeża, zaledwie 90 km od Barcelony. Ponadto cieszyć się tam można łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Tarragona jest również znana z występujących tam śladów starożytności, które są świadectwem wspaniałej przeszłości Hiszpanii, kompleksy archeologiczne i muzea rozprzestrzenione są w prowincji Tarragony oraz w jej stolicy.

Znajdź zakwaterowanie teraz!

 

Tarragona, stolica prowincji, jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem z dwiema drogami szybkiego ruchu i trzema autostradami biegnącymi przez jej terytorium. Posiada również wiele połączeń kolejowych, autobusowych, duży port morski i lotnisko, które znajduje się zaledwie 80 km od międzynarodowego portu lotniczego w Barcelonie.

Zwiedzanie

Jak Barcelona, Tarragona również chroni dziedzictwo swojej rzymskiej historii, która w obecnym czasie jest uważana za Światowe Dziedzictwo Kultury. To nie pozostaje niezauważone przez tysiące turystów odwiedzających corocznie miasto. Mury, Pretorium, Cyrk, Amfiteatr, Forum, Teatr, Necropolis Paleocristiana, Kamieniołom Médol, Wieża Los Escipiones, Pont de les Ferreres (Akwedukt Mostu Diabła), Łuk Bará, Mauzoleum de Cantcelles, Willa dels Munt oraz Muzeum Archeologiczne to tylko niektóre przykłady historycznych skarbów. W zasadzie całe miasto jest jak muzeum! Tak jak w Barcelonie, spacerując ulicami, odwiedzając bary i restauracje zlokalizowane w wielu budynkach, które zachowały swoje korzenie, można odkryć wskazówki o przeszłości miasta.

Oferta kulturalna Tarragony nie opiera się wyłącznie na dziedzictwie romańskim. Miasto gości wydarzenia o znaczeniu międzynarodowym, takich jak fiesta Św. Tekli (fiesta de Santa Tecla), procesja Wielkiego Tygodnia, czy Międzynarodowe Mistrzostwa Fajerwerków w lipcu.

Miłośnicy natury są również mile widziani, Tarragona oferuje im ogromne parki naturalne i ogrody. Obszar okalający Tarragonę oferuje mnóstwo możliwości wszystkim zwiedzającym! Tylko 9 km stąd znajduje się wielki park rozrywki – Universal Studios’ Port Adventura – bardzo popularny wśród barcelończyków. Niewiele dalej istnieje miejsce idealne na wyprawę z rodziną, ogromne wrażenie robi bogactwo przyrodnicze Parku Ebro Delta, jaskiń Benifallet i pasma górskiego Montsant. Pozostałe interesujące trasy turystyczne to klasztor w Poblet, klasztor w Santes Creus oraz Vallbona de les Monges, średniowieczna wioska Montblanc, czy region Vinícola del Oriorat znany na świecie z doskonałej jakości win.

 

Zakupy i jedzenie

Jedną z zalet Tarragony jest fakt, iż robiąc zakupy można znaleźć wszystko czego potrzeba w odległości krótkiego spaceru wzdłuż Rambla Nova, tętniącego życiem pasażu, który biegnie od ruchliwej Plaça Imperial Tàrraco, głównego węzła komunikacyjnego miasta, do znanej Balcó del Mediterrani. Wzdłuż Rambla Nova i na przyległych ulicach znajdziesz wszystko, od książek po biżuterię oraz wszelkiego rodzaju tradycyjne sklepy, sprzedające odzież, buty, akcesoria i wiele więcej.

W Starej Dzielnicy, tajemniczej i idealnie zlokalizowanej, starożytne ruiny można dostrzec wewnątrz niektórych sklepów. Dlatego też, w wielu z nich sprzedawane są antyki. Niemniej jednak znajdziesz tam również wysokiej klasy projektantów biżuterii, czy znanych mistrzów sztuki materiałowej. Jeśli chcesz kupić świeże jedzenie odwiedź  taragońskie rynki miejskie. Główny rynek, Mercat Central, zlokalizowany jest tuż obok Rambla Nova.

Najważniejsze atrakcje gatronomiczne prowincji to zwłaszcza te związane z winem, szczególnie wokół Penedés i Cava Route. Odbywa się tu również wiele festiwali, podczas których odwiedzający mogą cieszyć się specjalnościami takimi jak calçotada (grilowane dymki) i xató (sałatka z drosza i eskarioli).

Jak tu dotrzeć?

Gdziekolwiek zatrzymasz się w Barcelonie, jednodniowa wycieczka do Tarragony jest zawsze dobrym pomysłem, zwłaszcza że nie jest tu daleko! Jednodniowa wycieczka jest popularna. Możesz złapać pociąg, podróż trwa około godziny, lub pojechać samochodem, co zabierze podobną ilość czasu.

Adreas: Tarragona, Hiszpania.

Pociąg – około 50 regionalnych i dalekobieżnych dziennie odjeżdża do/ze stacji Barcelona’s Passeig de Gràcia przez Sants | Autobusy kursują do Barcelony, Walencji, Zaragozy, Madrytu, Alicante, Pamplony, głównych miast w Andaluzji, do Andory i północnego wybrzeża.

 

Wszystkie zabytki Tarragony znajdują się w odległości spaceru od stacji pociągowej. Taksówką i podmiejskim pociągiem możesz pojechać dalej.

 

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę stronę internetową.

 


Powiększ mapę

 

 

 

Nocleg w Barcelonie

Zobacz wszystko

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: xavi

xavi

Hello there! I love to travel, and Barcelona is a great city to live, thats why I decided to write about it and share my experiences!

Noclegi Barcelona


Scroll To Top