Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Gdzie się zatrzymać w Barcelonie?
https://barcelona-home.com/cms/wp-content/uploads/2015/08/P1190451_3.jpg

Gdzie się zatrzymać w Barcelonie?

apartamentu w Barcelonie w różnych dzielnicach. Miejsce które można zdefiniować jako centrum miasta to Placa Catalunya. Jest to również popularne miejsce spotkań ze znajomymi. Od Plaza Catalunya odchodzi znana aleja La Rambla. Jest to komercyjna ulica, pełna sklepów, butików, barów, restauracji, hoteli i klubów nocnych. Zawsze jest tu mnóstwo turystów oraz kieszonkowców, dlatego musisz szczególnie uważać. La Rambla rozdziela obszary Raval i Barrio Gotico. W tych dzielnicach znajdziesz zabytki i bogatą ofertę kulturalną.  Jest tu wiele muzeów, galerii sztuki oraz teatrów dla tych, którzy interesują się kulturą Katalonii.

 

 

Historyczne Centrum Miasta

Dzielnice historyczne nie przypominają większości miast europejskich. Spacerując ich wąskimi uliczkami możesz poczuć się jak w filmie. W Barcelonie nakręcono także wiele filmów. Np Woody Allen nakręcił film Vicky Cristina Barcelona właśnie tutaj. Jeśli widziałeś ten film, na pewno rozpoznasz wiele miejsc zwiedzając Barcelonę.

 

Inna część “Starego Miasta”

Jedną z najchętniej odwiedzanych okolic zarówno przez turystów, jak i miejscowych jest El Borne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu mnóstwo barów tapas, restauracji z kuchnią hiszpańską i katalońską, butików, sklepów z antykami oraz kawiarni i koktajl barów.

Eixample – “Rozszerzenie”

Jeśli chcesz odwiedzić najbardziej luksusową i snobistyczną ulice Barcelony, powinieneś wybrać się na Passeig de Gracia. Są tu eleganckie sklepy z ubraniami znanych projektantów oraz luksusowe restauracje. Ulica ulokowana jest nad Plaza Catalunya i rozpoczyną strefę Eixample, podzieloną na dwie osobne części (lewą i prawą). Jest bezpieczna dzielnica mieszkalna, gdzie również można znaleźć dużo barów i klubów.

Miejskie plaże w Barcelonie

Barcelona oferuje wszystko, czego można oczekiwać od “miasta marzeń. Kiedy zaczyna się lato, Barcelona to idealne miejsce. Ludzie leniwie spędzają czas na plaży lub w barach chiringuitos. Im dalej pójdziesz, tym więcej plaż odkryjesz. Niektóre są bardziej ciche i jest tam mniej turystów, na innych znajdują się bary, gra muzyka i można cieszyć się słońcem. Jeśli po zachodzie słońca będziesz mieć ochotę potańczyć znajdziesz wiele dyskotek tuż przy plaży.

Gdzie zatrzymać się w Barcelonie?

Wciąż nie wiesz gdzie się zatrzymać w Barcelonie? Posiadamy bardziej szczegółową stronę z różnymi barcelońskimi dzielnicami, sprawdź ją tutaj. Ponadto posiadamy stronę z podziałem na dzielnicę.

Are you looking for a great accommodation in Barcelona? Look no further, we have what’s right for you!

screen map apartments 4 stars

button1 button2-1

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie where-to-stay-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top