Home / Kultura / Gastronomia / El Ninot rynek w Barcelonie
Mercat del Ninot Barcelona Spain

El Ninot rynek w Barcelonie

Wspaniałe targi z żywnością znajdziesz w każdym zakątku Barcelony i każdy z nich jest równie popularny, co poprzedni. Wszystkie targi mają wyjątkową atmosferę i oferują wiele świeżych produktów do spróbowania i kupienia.

Targ El Ninot powstał już w 1893 roku, jako targ na świeżym powietrzu. Nazwa targu pochodzi od drewnianej lalki, czyli po katalońsku ninot. Córka właściciela pobliskiej tawerny znalazła figurkę w morzu i tak bardzo ją polubiła, że wywiesiła ją przed tawerną, która od tamtej pory znana była jako “Zajazd Pod Lalką“. W rezultacie targ również przyjął nazwę El Ninot.

Targ znajduje się w barcelońskiej dzielnicy Eixample, niedaleko Szpitala Klinicznego przy Carrer Villaroel i Carrer de Mallorca. Na El Ninot znajdziemy nie tylko świeże jedzenie, ale także bary tapas i ubrania. Budynek jest obecnie remontowany i odnawiany. Jednakże, stworzono tymczasowy targ, gdzie nadal możemy poczuć unikalną atmosferę El Ninot.

Jeśli chcesz doświadczyć żywej atmosfery targu La Boqueria, ale odstraszają Cię tłumy turystów, El Ninot jest świetną alternatywą na zobaczenie typowego katalońskiego targu.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00

Sobota: 8:00 – 15:00

Niedziela: zamknięte

Jak dojechać:

Metro: L5 (Hospital Clinic)

Autobus: 14, 20, 31, 37, 43, 44, 59.

Zakwaterowanie w Barcelonie

Zobacz wszystkie

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

jedzenie-i-picie activities-pl

Noclegi Barcelona


Scroll To Top