Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Dzielnica Sarria-Sant Gervasi
Sarria-Sant Gervasi Neighbourhood (4)

Dzielnica Sarria-Sant Gervasi

 

Dlaczego Sarria-Sant Gervasi?

Dzielnica Sarria-Sant Gervasi

Sarria-Sant Gervasi była kiedyś osobną miejscowością i została wcielona do Barcelony w 1921 roku. To może tłumaczyć jej “atmosferę wioski” i niepowtarzalny urok. Zlokalizowane jest wyżej dzięki czemu z apartamentów w tej części Barcelony rozciąga się stąd fenomenalny widok. Sarrià-Sant Gervasi zawsze była dobrze prosperującą dzielnicą Barcelony, a jej mieszkańcy byli i są z tego dumni. Główna atrakcją jest tu Tibidado – najwyższy szczyt pasma górskiego Collserola. Znajduje się tu park rozrywki, kościół Sagrat Cor i Torre de Collserola – antena telewizyjna, zaprojektowana przez brytyjskiego architekta Sir Normana Fostera.

 

Zabytki w Sarria-Sant Gervasi

Dzielnica Sarrià-Sant Gervasi jest bardzo piękna, zważywszy na fakt, iż zawsze była domem dla zamożnej klasy barcelończyków. Oznacza to, że wiele budynków i ulic jest bardzo dobrze utrzymanych. Możesz też znaleźć tutaj przykłady słynnej modernistycznej architektury, takiej jak Bellesguard zaprojektowany przez Antoni Gaudíego. Największą atrakcją Sarrià-Sant Gervasi jest Tibidabo, najwyższy szczyt gór Collserola. Na szczycie góry znajduje się Park Rozrywki Tibidabo, zlokalizowany 512 m nad poziomem morza, kościół Sagrat Cor i wieża telewizyjna zaprojektowana przez brytyjskiego architekta Sir Normana Fostera. Stąd zobaczysz fascynujące widoki na Barcelonę z jednej i równiny Callseroa z drugiej strony.

Jedzenie w Sarria-Sant Gervasi

Restauracja, którą warto tu odwiedzić to Moroni. Można tu zjeść o każdej porze – na śniadanie, obiad i kolację. Jedzenie jest proste, ale smaczne, dominuje tu kuchnia śródziemnomorska w przystępnych cenach.

Picie i clubbing w Sarria-Sant Gervasi

W tej dzielnicy jest duży wybór barów i klubów. Jeśli lubisz jazz powinieneś odwiedzić La Cova del Drac prz Carrer Vallmajor. 2 inne kluby, do których warto się wybrać to Luz de Gaz i Sala B położone tuz obok siebie, przy ulicy Muntaner.

 

Zakupy w Sarria-Sant Gervasi

W Sarria-Sant Gervasi znajdziesz mnóstwo małych uroczych sklepów, jednak brakuje tu centrów handlowych. Jeżeli jesteś miłośnikiem shoppingu, powinieneś podjechać do dzielnicy Sant Andreu i odwiedzić La Maquinista – to centrum handlowe ma 230 sklepów, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

ZOBACZ WIĘCEJ APARTAMENTY

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top