Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Dzielnica Sants-Montjuic
sant montjuic Neighbourhood

Dzielnica Sants-Montjuic

 

Dlaczego Dzielnica Sants-Montjuic?

Dzielnica Sants-Montjuic

Sants Montjuïc to w rzeczywistości dwie dzielnice: Sants zwyczajna katalońska dzielnica mieszkalnych oraz Montjuïc, wzgórze, które dominuje nad Barceloną.
Sants jest głównie dzielnicą mieszkalną, przeważnie zamieszkałą przez Katalończyków, zbudowaną do pomieszczenia rodzin pracujących w przemysłowym otoczeniu, które jest teraz w większości zamieszkane przez rodziny klasy średniej, stało się pożądanym celem dla mieszkańców Barcelony, tzw. Barceloneses. Teren nie jest tak piękny jak inne barrios (dzielnice) w Barcelonie, ale właśnie to ma swój urok, jest łatwy w orientacji, bardzo dobrze połączony metrem i pełny sklepów i wspaniałych miejsc do jedzenia. W Sants mieści się największa stacja kolejowa i stacja metra w całej Barcelonie, Estació de Sants, gdzie szybkie pociągi AVE odjeżdżają do Madrytu wraz z pociągami regionalnych, które zabiorą Cię na lotnisko “El Prat”, do Lleidy, Tarragony i wielu innych miejsc. Montjuïc jest, jak już wcześniej wspomniano, dużą górą w Barcelonie i jest pełen rzeczy do zobaczenia, więc przygotuj się na co najmniej jeden cały dzień tutaj.

 

Zabytki w Sants-Montjuic

Sants Montjuïc ma mnóstwo rzeczy do zobaczenia. Na Montjuïc znajduje się wiele obiektów olimpijskich z 1992 roku i muzeum. Ponadto jest domem dla dwóch muzeów sztuki, Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC) i Fundació Joan Miró. W Montjuïc znajdziesz Castell de Montjuic, stary fort Montjuïc. Na Montjuïc znajduje się także wspaniała Poble Espanyol (Hiszpańska wioska), z wieloma odwzorowanymi budynkami z różnych regionów Hiszpanii oraz 40 warsztatami rzemieślniczymi. W Poble Espanyol znajdują się również dwa ostatnie tradycyjne hiszpańskie piece do dmuchania szkła.

Dla zainteresowanych botaniką, Montjuïc ma wiele w ofercie! Jest tu ogromny Jardi Botanic (ogród botaniczny) zlokalizowany na wzgórzu, Jardins Laribal oraz wspaniały Jardins Mossen Costa i Llbera. Jardins Mossen Costa i Llobera jest pełen różnego rodzaju kaktusów, tworzących wspaniały miks kolorów! Największą atrakcją w Sants jest “Festa Major”, festiwal odbywający się w sierpniu, kiedy cała okolica zmienia się w wielki obszar festiwalu, pełen dekoracji, muzyki i wspaniałej atmosfery. Niektórzy twierdzą, żę Festa Major de Sants jest nawet lepsza od bardziej znanej Festa Major de Gràcia. W Sants znajdziesz piękny Parc de L’Espanya Industrial z pięknym sztucznym jeziorem na środku. Ten park znacznie różni się od innych, zwłaszcza z kamiennymi strukturami i żelaznymi smokami.

 

Jedzenie w Sants-Montjuic

Zarówno Montjuïc jak Sants oferują szeroki wybór świetnych restauracji, mniej lub bardziej kosztownych. Najlepszą z najlepszych można znaleźć 5 gwiazdkowym hotelu Miramar, znajdującym się po wschodniej stronie wzgórza Montjuïc. Kolejna świetna, ale również droga, restauracja to El Xalet, ale należy pamiętać, że cenią jakość nad ilość, więc nie przychodź tutaj, jeśli zazwyczaj jesz dużo! W Sants możesz również szukać restauracji włoskich i meksykańskich. Najlepszą restauracją włoską, którą koniecznie musisz odwiedzić to La Briciola na Carrer d’Olzinelles, serwująca jedzenie w rozsądnych cenach. Jeśli szukasz miejsca na randkę zajrzyj do Blau na Carrer de Tenor Masini, to przytulne i intymne miejsce.

 

Picie i clubbing w Sants-Montjuic

Jeśli znajdziesz się w Sants poczujesz ochotę na drinka, udaj się na Plaça d’Osca, nowy hotspot w Sants, gdzie znajdziecie wiele barów i kawiarni na wolnym powietrzu. Na Montjuïc znajdziesz tymczasowe bary i cervecerie.

Jak można się domyślić, nie ma wielu klubów na Montjuïc, jednak Sants jest domem ogromnego Privilege Club, jest to barceloński odpowiednik “Megahouse” na Ibizie. Privilege jest miejscem gdzie grana jest głównie muzyka house.

 

Zakupy w Sants-Montjuic

Jeśli ustawisz się przy Plaça Espanya plecami do góry Montjuic powinieneś znajdować się naprzeciwko nowego centrum handlowego “Las Arenas”. Las Arenas centrum znajduje się w starym stadionie byków, stąd nazwa Las Arenas (arena). Stadion nie był użytkowany przez wiele lat, zanim został przebudowany na centrum handlowe. Popularność walk byków trwała przez dziesięciolecia zanim została ostatecznie zakazana w Katalonii w 2008 roku.

 

ZOBACZ WIĘCEJ APARTAMENTY

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top