Home / Wszystko o Barcelonie / Dzielnice / Dzielnica Nou Barris
Nou Barris Neibourhood

Dzielnica Nou Barris

Dzielnica Nou Barris

 

Dlaczego Nou Barris?

Nou Barris oznacza po katalońsku “9 dzielnic”. Nazwa ta jest nieco myląca, ponieważ obecnie obszar ten składa się z 14 dzielnic, początkowo było ich 9. Jest to stosunkowo niedawno wyodrębniony obszar mieszkalny. Nowe dzielnice mieszkalne zaczęły powstawać, gdy rodziny z całej Hiszpanii przyjeżdżały do przemysłowej Barcelony w poszukiwaniu pracy na przełomie lat 1950-1970. Od tej pory Nou Barris rozwijało się, ulepszano tutejszą infrastrukturę. Obecnie jest to najbardziej zielony rejon Barcelony, gdzie znajduję się apartamenty przyjazne rodzinom.

Znajdź swój nocleg już teraz!

 

Zwiedzanie w Nou Barris

Najciekawszym obiektem w Nou Barris jest Parc Central ze swoimi metalowymi i kamiennymi konstrukcjami. Warto zobaczyć również rzeźbę Pi i Maragall na pięknym Plaça Llucmajor.

 

Jedzenie w Nou Barris

Restauracja warta odwiedzenia w Nou Barris to Hermanos Tomas. Z zewnątrz restauracja jest dość niepozorna, jednak najważniejsze jest tu samo jedzenie – i jest ono znakomite. Restauracja jest dość droga, ale w meny znajdziesz wiele interesujących potraw.

 

Picie i clubbing w Nou Barris

Nou Barris nie należy do gwarnych dzielnic pełnych klubów i barów. Co prawda zawsze można znaleźć tu zwykły bar piwny, jednak jeśli masz ochotę na większe wyjście lepiej wybrać się do sąsiedniej dzielnicy Sant Andreu lub obszarów położonych bliżej centrum.

 

Zakupy w Nou Barris

W Nou Barris są 2 ulice skupiające centra handlowe: Passeig Valldura i Via Julia – znajdziesz tutaj wiele sklepów z odzieżą. Znajduje się tu również wiele ulicznych marketów, tuż obok siebie, ale też małych marketów takich jak w pozostałych częściach miasta.

 

ZOBACZ WIĘCEJ APARTAMENTY

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published.

Scenariusz: Barcelona-Home

Barcelona-Home

On our platform clients can find any kind of accommodation starting from shared apartments or student rooms, vacation rentals, monthly or yearly rentals, villas as well as properties for sale.

dzielnice-wszystko-o-barcelonie

Noclegi Barcelona


Scroll To Top